• Головна
  • Жителiв Кiровоградщини за мiсячну заборгованiсть по оплатi ЖКП позбавлятимуть субсидiй
18:59, 6 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Жителiв Кiровоградщини за мiсячну заборгованiсть по оплатi ЖКП позбавлятимуть субсидiй

У середу, 6 лютого, Кабiнет мiнiстрiв на своєму засiданнi ухвалив змiни до порядку призначення субсидiй. Зокрема, якщо ранiше допомогу могли вiдiбрати за прострочення по комунальним платежам в два мiсяцi, то зараз уряд зменшив цей термiн до 30 днiв. Захист вiд нових порядкiв отримають тiльки "малi" боржники – тi, у кого сума заборгованостi не перевищує 20 неоподатковуваних мiнiмумiв громадян, тобто 340 грн, – повідомляє "Україна комунальна".

Крiм того, приводом для вiдмови в призначеннi пiльг не зможе стати борг, який утворився з вини самих чиновникiв. Якщо Мiнсоцполiтики затримає виплату монетизованих субсидiй, через що людина не зможе вчасно заплатити постачальнику компослуг, вiдбирати субсидiю не стануть.

Тим часом, навiть з такими застереженнями новий порядок може обернутися повноцiнною катастрофою для багатьох українських сiмей. Згiдно з даними Держстату, тiльки за минулий рiк борги українцiв за комунальнi послуги зросли на 23 млрд грн, до 55,6 млрд грн. З цiєї суми понад 26 млрд грн – це заборгованiсть споживачiв за газ. В цiлому, з жовтня 2017-го, загальний борг населення за ЖК-послуги збiльшився на 96%, а з 2015-го – на 483% (з 11,5 млрд грн до 55,6 млрд грн).

За словами експертiв, безперервно зростаючi борги населення за послуги ЖКГ свiдчить про те, що встановленi владою тарифи не вiдповiдають рiвню доходiв i є непосильними для бiльшостi українцiв, а система соцiального захисту не працює в достатнiй мiрi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кіровоградщини #субсидії
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...