• Головна
  • Домашнє насильство: як каратимуть кривдникiв на Кiровоградщинi
14:28, 12 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Домашнє насильство: як каратимуть кривдникiв на Кiровоградщинi

Домашнє насильство: як каратимуть кривдникiв на Кiровоградщинi

У Кропивницькому представники юстицiї, громадських органiзацiй, педагогiчної спiльноти, соцiальних служб i студентства обговорили спiльний план роботи щодо протидiї домашньому насильству в областi.

Про це повiдомляє прес-служба ГТУЮ в областi.

Зустрiч вiдбулась у рамках нетворкiнгу "Об’єднання зусиль проти насильства" сьогоднi, 12 лютого, в примiщеннi обласного управлiння юстицiї.

"Згiдно офiцiйних даних, лише 10% жертв домашньої тиранiї звертаються за допомогою i розповiдають про свої проблеми. При цьому можна уявити тiльки собi, скiльки українцiв потерпають вiд цього ганебного явища. Так складається тому, що впродовж тривалого часу проблема насильства в родинах вважалась приватною справою, про яку було не прийнято говорити вголос",– повiдомив заступник керiвника обласної юстицiї Олег Потьомкiн.

За словами посадовця, наразi ситуацiя поступово почала змiнюватись. Зокрема мiсяць тому вступили в силу змiни в законодавствi, якi передбачають запобiгання та протидiю домашньому насильству.

"Вперше на законодавчому рiвнi з’явилося чiтке визначення поняття "домашнє насильство". Пiд цим термiном варто розумiти умисне систематичне вчинення фiзичного, психологiчного або економiчного впливу щодо осiб, з якими кривдник перебував у сiмейних або близьких стосунках", – розповiв Олег Потьомкiн.

Також були встановленi обмежувальнi заходи, якi можуть застосовуватись вiдносно агресорiв. Зокрема йдеться про те, що суд може заборонити кривднику:

  • ·перебувати в мiсцi спiльного проживання з постраждалою особою;
  • ·наближатися до мiсця її навчання чи проживання;
  • ·листуватися, у тому числi за допомогою електронних комунiкацiй, а також вести телефоннi переговори з жертвою.

"Цi обмеження можуть застосовуватися на строк вiд одного до трьох мiсяцiв. При цьому за необхiдностi вони можуть бути продовженi судом на визначений термiн, однак, не бiльше, нiж на 12 мiсяцiв", – додав Олег Потьомкiн.

Як вiдзначила очiльниця громадської органiзацiї "Територiя успiху" Iнга Дуднiк, в Америцi практика застосовування обмежувальних приписiв є досить успiшною. Натомiсть Україна лише почала рухатися в цьому напрямi. Саме тому важливо не лише застосовувати заходи покарань для кривдникiв, а ще й працювати над розробкою спецiальних корекцiйних програм, якi дозволять попередити рецидиви домашнього насильства.

Щоб привернути увагу громадськостi до проблеми домашнього насильства, учасники нетворкiнгу розробили проект спiльних заходiв, який зокрема передбачає проведення спiльних iнформацiйних кампанiй, юридичнi консультування, тематичнi iнформацiйнi сесiї та вуличнi акцiї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кіровоградщини #домашнє насильство
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...