• Головна
  • Чи зможуть власники ID-карток проголосувати на виборах
17:10, 13 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Чи зможуть власники ID-карток проголосувати на виборах

Чи зможуть власники ID-карток проголосувати на виборах

Право голосу на виборах мають громадяни України, яким на день виборiв виповнилося 18 рокiв. Для участi у виборах на територiї України особа повинна мати при собi паспорт громадянина України. При цьому паспорт може бути як у виглядi книжечки, так i у формi ID-картки. Власники паспорта у формi картки зможуть безперешкодно проголосувати на виборах.

Про це повiдомляє прес-служба УДМС України в Кiровоградськiй областi.

Управлiння Державної мiграцiйної служби України в Кiровоградськiй областi звертає увагу, що замiнити паспорт-книжку зразка 1994 року на новий документ за бажанням можна лише у пiдроздiлi за зареєстрованим мiсцем проживання. У разi втрати паспортного документа старого зразка також слiд звернутись у пiдроздiл за зареєстрованим мiсцем проживання, а от якщо загубили ID-картку, то новий документ можна отримати у будь-якому пiдроздiлi мiграцiйної служби.

Варто звернути увагу, що при досягненнi 25- або 45-ти рокiв слiд протягом мiсяця вклеїти фото до паспорта-книжки або оформити паспорт у формi картки. Втiм, вклеїти до паспорта фотокартку можна лише протягом мiсяця пiсля досягнення вiдповiдного вiку, при зверненнi пiзнiше установленого законодавством порядку особа матиме змогу оформити виключно паспорт у формi картки.

Щоправда, вiдповiдно до роз'яснень Центральної виборчої комiсiї, реалiзувати своє виборче право можна i без вклеєного фото у паспорт-книжечку у зв'язку з досягненням вiдповiдного вiку. Вiдмова виборцю, включеному до списку виборцiв на виборчiй дiльницi, в реалiзацiї його права голосу на виборах та вiдповiдно у видачi виборчого бюлетеня з пiдстав вiдсутностi у паспортi такого виборця у виглядi паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненнi особою 25- та 45-рiчного вiку, або з пiдстав вiдсутностi вiдомостей щодо реєстрацiї мiсця проживання в паспортi громадянина України у виглядi картки не допускається.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кіровоградщини #вибори
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...