• Головна
  • Життя навпомацки: незрячий програміст з Кіровоградщини навчає дітей та займається карате (ФОТО)
13:54, 15 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Життя навпомацки: незрячий програміст з Кіровоградщини навчає дітей та займається карате (ФОТО)

Життя навпомацки: незрячий програміст з Кіровоградщини навчає дітей та займається карате (ФОТО)

Практично повна відсутність зору не завадила Владиславу Кондратюку, уродженцю Кіровоградщини, стати викладачем інформатики. Він вчить дітей з вадами зору в Одеській школі-інтернаті №93.

Про це повідомляє "Думская".

Владислав Кондратюк навчає дітей з вадами зору комп'ютерній грамоті. З дитинства незрячий, в юності він зрозумів, що саме за інформаційними технологіями – майбутнє, і почав відстежувати новинки комп'ютерного забезпечення, вивчати спеціальні можливості кожної операційної системи.

"Працювати вчителем інформатики чи іншого предмету – це неважка робота. І неважливо, є проблеми із зором чи немає, діти є діти. Потрібно їх направляти, мотивувати, що комп'ютерні технології дуже важливі, особливо для нас – людей із вадами зору", – говорить Владислав.

Ольга Мурга – вихованка інтернату. Не дивлячись на слабий зір, вона – впевнений користувач ПК, легко знаходить в Інтернеті інформацію, необхідну для навчання. Дівчина навіть веде сторінки у "Фейсбук" та "Інстаграм". В соцмережах у неї кілька сотень друзів. Щоправда, на їхніх світлинах дівчина не розрізняє мілкі деталі.

"Спочатку я навіть не уявляла собі, що колись зможу працювати з комп'ютером, що в мене буде телефон, що я зможу користуватися Інтернетом, спілкуватися з людьми в соцмережах. Але із сьомого класу в нас з'явився такий предмет, як інформатика, і наш вчитель детально пояснив і пояснює й зараз, що до чого", – говорить Оля.

У Юлії Ткаченко зір ще гірше, ніж у її однокласниці, – менше 1%. Вона розрізняє лише силуети людей і не бачить жодного з доступних людському оку кольорів. Любить дивитися кіно і серіали, стежить за сюжетом, слухаючи діалоги героїв. Фільми для себе дівчина самостійно знаходить в Інтернеті. Всесвітню мережу їй допоміг освоїти вчитель інформатики.

"Через пошукову систему зайти в YouTube і написати, який фільм або серіал хочеш подивитися. Я знаю на пам'ять російську і англійську клавіатуру, для цього у нас є спеціальні уроки", – каже Юля.

Владиславу 36 років, він родом з Кіровоградської області. У 93-й школі Одеси – з 1992 року. Хотів бути істориком, юристом, але життя вирішив зв'язати з комп'ютерними науками. Кілька років провчився у відкритому міжнародному університеті розвитку людини "Україна", а коли в рідному інтернаті стала вакантною посада вчителя інформатики, з радістю погодився її зайняти. Навчаючи дітей, паралельно сам заочно отримував знання в Політеху, який благополучно закінчив.

У своїй школі він працює ще і системним адміністратором, і електронником: лагодить і налаштовує всі комп'ютери.

Викладати інформатику дітям з проблемами зору – завдання дуже і дуже складне, розповідає вчитель. Спочатку – довгий теоретичний курс: учням словами пояснюють, що таке комп'ютер, як він влаштований і як працює. У четвертому класі вони починають освоювати клавіатуру зі шрифтом Брайля. У цьому допомагає спеціальний тренажер: натискаєш знайдену на дотик кнопку, а пристрій вимовляє букву, цифру або знак. Через якийсь час запам'ятовуєш розташування клавіш, і можна сідати за справжній комп'ютер.

Незрячій людині необхідно спеціальне програмне забезпечення, зокрема скрінрідери, які читають вголос активний (той, що під курсором) текст, назви обраних кнопок, спливаючих вікон і так далі. Якщо бути наполегливим, знати, що хочеш, то з часом можна навчитися навіть програмувати.

Учні Владислава починають опановувати основи програмування в 11-му класі. Перші алгоритми пишуть на Pascal. Сам же він освоїв ще кілька мов, в тому числі Delphi і Java, і зараз розробляє додатки для мобільних пристроїв. Одне з них - текстовий редактор для незрячих. Програма дозволяє їм писати і читати різноманітні документи.

Взагалі, він намагається жити повноцінним життям. Владислав Кондратюк захоплюється не тільки програмуванням, але і спортом. Скажімо, займається велосипедним туризмом – ганяє разом з другом на тандемі, бере участь в велосотці і інших пробігах. Пару років тому вчитель зайнявся карате (безконтактним), і вже виступає на змаганнях. Нещодавно отримав жовтий пояс. Ось такий незвичайний чоловік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кіровоградщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...