У Кропивницькому через суд повернули житло людинi з iнвалiднiстю

У Кропивницькому через суд повернули житло людинi з iнвалiднiстю, Александр

Судом задоволено позов Кiровоградської мiсцевої прокуратури в iнтересах недiєздатної особи щодо повернення належного їй майна, заявлений до опiкуна.

Про це повiдомляє прес-служба обласної прокуратури.

Чинним цивiльним законодавством України передбачено, що опiкун зобов’язаний дбати про пiдопiчного, про створення йому необхiдних побутових умов, забезпечення його доглядом та лiкуванням.

Проте сестра, яка судом визнана його опiкуном, знехтувала такими вимогами та використала стан психiчного здоров’я свого пiдопiчного з корисливою метою.

Жiнка ще у 2015 роцi вiдчужила квартиру, належну на правi власностi її пiдопiчному. В подальшому за отриманi вiд продажу нерухомостi кошти вона придбала житловий будинок у обласному центрi, право власностi на який оформила на свого спiвмешканця. Як наслiдок, майновi права недiєздатної особи були порушенi.

Тому, прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання укладеного договору купiвлi-продажу квартири недiйсними, а також визнання права власностi на квартиру за недiєздатною особою.

Наразi права особи, яка не може самостiйно себе захистити, поновлено, а квартира пiдлягає поверненню у власнiсть її законному володiльцю.

Кропивницький прокуратура
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии