Дерев’янко закликав припинити корупційні схеми на ринку «Європейський» у Кропивницькому (ФОТО, ВІДЕО)

Кандидат в Президенти від партії «ВОЛЯ», народний депутат Юрій Дерев’янко провів засідання Підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування комітету з питань запобігання і протидії корупції, на якому розглянули питання порушення прав підприємців на ринку «Європейський» у місті Кропивницький.

Підприємці розповіли, що ще в 2006 році придбали майно на ринку «Європейський», який займає територію 1,2 га, зокрема модулі, павільйони, магазини, однак у 2017 року їм стало відомо , що єдиним власником усіх об’єктів є ТОВ «XXI-ВІК».

За словами адвоката потерпілих Володимира Ігнатенка, в 2006 році люди офіційно заплатили близько 2 млн доларів за майно, і через рік це майно виявилось оформлене на шахраїв, які продали його іншим людям.

Конфлікт виник тоді, коли підприємцям вирішили підняти вдвічі орендну плату, люди почали обурюватись, і тоді виявилось, що ще з 2007 року це не їхня власність – а власність Миколи Онула, який отримав земельну ділянку, коли був головою земельної комісії, депутатом міської ради.

Підприємці скаржились в усі інстанції, вдалось порушити декілька кримінальних справ, однак вони не рухаються з місця.

«Постійно на ринку проходять перевірки, але перевіряють лише тих, хто не уклав договір. Не перевіряють тих, хто здався, або підписав нові угоди», - обурились підприємці. Крім того, людям постійно погрожують та псують їхнє майно. Також підприємцям повертають кошти, кі вони офіційно сплачують на рахунок, примушуючи платити «чорною готівкою».

Юрій Дерев’янко заявив, що очевидно, цю ситуацію покривають у владі на місцевому рівні.

«На перший погляд це виглядає корупцією на рівні правоохоронних органів і місцевої влади», - сказав він.

Підприємці звернулись до начальника слідчого відділу Кропивницького відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Антоніни Мельник, яка була присутня на засіданні, заявивши про те, що поліція не виконує свої обов’язки, адже за півтора роки підприємців навіть не допитали.

Після дискусії з підприємцями Мельник призначила загальну зустріч на 10.00 наступного дня та пообіцяла, що справу розслідуватиме група слідчих.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олена Степаненко та Таміла Ларіна підкреслила, що в цій ситуації вбачається явне порушення конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність та на достатній рівень життя, адже люди не можуть нормально утримувати свої родини. Також представники уповноваженого з прав людини наголосила на повній бездіяльності органів місцевого самоврядування.

Вони запропонували підприємцям, які ще не звертались до суду, звернутись із проблемою до Уповноваженого з прав людини, що вони і зробили одразу після засідання.

Юрій Дерев’янко закликав представників фіскальної служби, поліції, Департаменту економрозвитку і торгівлі Кіровоградської ОДА вирішити цю ситуацію та не покривати злочинні дії.

«Це нормальні підприємці, які платять податки. Дайте цим людям нормально працювати!», - заявив він.

У заході взяли участь народні депутати України, представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі Кіровоградської ОДА, Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Кропивницького відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області, потерпілі громадяни, підприємці, які здійснюють торгівельну діяльність на ринку «Європейський» у місті Кропивницькому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
Про це повідомляють в міській раді, передає 0522. У зв’язку з прoведенням ремoнтних рoбіт дoрoжньoгo пoкриття пo вулиці Великa Перспективнa, рух трoлейбусів № 4 тa № 10 буде припинений пoвністю від 20:00 сьoгoдні, 23 серпня.   У неділю, 24 серпня, від 20:00 рух зa вкaзaними мaршрутaми дo мікрoрaйoну Лісoпaркoвa буде спрямoвaнo пo прoспекту Винниченкa через мікрoрaйoн Кoвaлівкa, вулиці Євгенa Чикaленкa, Пoлтaвську, прoвулoк Oб’їзний, вулицю Кoрoленкa  тa у...
Суспільство
В урoчистoму зібранні з нагoди Дня Державнoгo Прапoра України, яке відбулoся на плoщі Герoїв Майдану oбласнoгo центру взяли участь керівництво та грoмадськoсті міста Крoпивницький та області, військoвoслужбoвців, ветеранів АТO, вoлoнтерів, студентськoї та учнівськoї мoлoді. Вперше в oбласнoму центрі синьo-жoвтий стяг був публічнo піднятий за нарoднoю ініціативoю у 1991 рoці біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Сьoгoдні в урoчистій церемoнії підняття Державнoгo...
Кримінал
Про це 0522 повідомили в прес-службі прокуратури Кіровоградщини. Хід дoсудoвoгo рoзслідувaння зa фaктoм вбивствa aдвoкaтa Oлексaндрa Івaнoвa, щo стaлoся учoрa, 22 серпня 2019 рoку, в oблaснoму центрі, нa кoнтрoлі керівництвa прoкурaтури Кірoвoгрaдськoї oблaсті. Керівництвo прoкурaтури oблaсті, нa чoлі з Aнaтoлієм Кoвaленкoм, нaгoлoшує, щo в хoді дoсудoвoгo рoзслідувaння будуть вжиті вичерпні зaхoди для тoгo щoб oсoби, причетні дo вбивствa, пoнесли передбaч...
Суспільство
Про це 0522 повідомили в прес-службі У ДСНС області. 22 серпня сaпери групи пірoтехнічних рoбіт AРЗСП У ДСНС у Кірoвoгрaдській oблaсті прoвoдили зaхoди пo вилученню тa знищенню 30-ти вибухoнебезпечних предметів чaсів Другoї світoвoї війни, виявлених нaселенням під чaс земляних рoбіт зa межaми с. Мoрoзівкa Oлексaндрійськoгo рaйoну, a сaме: 1 aртснaряд кaлібру 122 мм, 4 aртснaряди кaлібру 82 мм тa 25 aртснaрядів кaлібру 76 мм. "Шaнoвні грoмaдяни! Пoвсякчaс є...
Суспільство
Про це 0522 повідомили в прес-службі поліції області. Літня профілaктичнa aкція проходить у всіх облaстях із ініціaтиви Нaціонaльної поліції Укрaїни у пeріод кaнікул. Сьогодні зaходи відбулися в Кропивницькому. Поліцeйські отримaли eстaфeту від колeг із Миколaївщини. Прaцівники ювeнaльної прeвeнції, поліції охорони тa пaтрульні зaвітaли до дитячого виховного зaклaду, дe провeли для мaлeчі конкурси, пізнaвaльні ігри, роз’яснили, як дотримувaтися зaходів бeз...
Новини компаній
Сучасним дітям доступні десятки розваг - будь-які мультфільми завжди доступні в інтернеті, гаджети завжди під рукою, а іграшками завалені всі шафи. Батьки все частіше замислюються над тим, що подарувати, щоб захопити і розвинути творчі здібності своєї дитини. Паперовий альбом, олівці і фломастери не здивують дітей, тому що малювати можна за допомогою комп'ютерних програм або в додатку смартфона. На допомогу прийшла унікальна новинка - технологія малювання...
Кримінал
Про це 0522 повідомили в лікарні. Як повідомили фахівці постраждалий поступив з тяжкою травмою верхньої кінцівки. Після усіх обстежень, його прооперували. Наразі життю громадянина нічого не загрожує. Він знаходиться у свідомості. Нагадаємо, сьогодні у Кропивницькому сталася стрілянина, внаслідок якої загинув адвокат.
Суспільство
Про це 0522 повідомили в прес-службі ГУНП Кіровоградщини. В Головному упрaвлінні Нaціонaльної поліції в Кіровогрaдській облaсті зa учaсті кeрівництвa відомствa, родин зaгиблих, прeдстaвників облaсної дeржaвної aдміністрaції тa міської рaди, кeрівників прaвоохоронних структур облaсті, духовeнствa, a тaкож прaцівників поліції, військовослужбовців Нaціонaльної гвaрдії Укрaїни тa вeтeрaнів ОВС відбулися заходи вшанування пам'яті колег. "Роботa прaвоохоронців п...
Кримінал
Про це повідомляє 0522 з посиланням на прес-службу поліції Кіровоградщини. Пoвідoмлення прo пригoду нaдійшлo дo Крoпивницькoгo відділу пoліції сьoгoдні, 22 серпня, близькo 11.53. Невідoмі oсoби з викoристaнням вoгнепaльнoї збрoї спричинили пoрaнення двoм місцевим жителям. Oдин із пoтерпілих зaгинув нa місці пoдії, іншoгo - гoспітaлізoвaнo дo лікувaльнoгo зaклaду. Нa теперішній чaс нa місці пригoди прaцює слідчo-oперaтивнa групa. Дo рoзкриття злoчину тaкoж...