• Головна
  • Співмешканців, які вбили чоловіка під Кропивницьким, суд залишив у СІЗО
15:14, 25 березня 2019 р.
Надійне джерело

Співмешканців, які вбили чоловіка під Кропивницьким, суд залишив у СІЗО

Співмешканців, які вбили чоловіка під Кропивницьким, суд залишив у СІЗО

Чоловік та жінка, підозрювані у скоєнні вбивства у селі Бережинка, утримуватимуться під вартою.

Про це повідомляє прес-служба апеляційного суду.

Колегією суддів Кропивницького апеляційного суду залишено без задоволення апеляційні скарги сторони захисту чоловіка та жінки, підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого пунктом 12 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України, та залишено без змін ухвали слідчого судді, якими відносно підозрюваних застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За версією слідства, чоловік та жінка (співмешканці) підозрюються у тому, що спільно спричинили потерпілому тілесні ушкодження у вигляді затягування у нього на шиї шнура та ударів ножем, від яких останній помер на місці.

Захисники підозрюваних звернулися з апеляційними скаргами на ухвали слідчого судді, просили обрати запобіжний захід не пов'язаний з триманням під вартою, вказуючи на відсутність доведених ризиків.

Прокурор зазначив, що ухвали слідчого судді є законними і обґрунтованими, та просив суд відхилити апеляційні скарги з огляду на існування обґрунтованих ризиків, зокрема, щодо переховування підозрюваних від органів досудового розслідування та суду, оскільки вони підозрюються у вчиненні особливо тяжкого злочину, покарання за який передбачено у виді позбавлення волі строком до 15 років або довічного позбавлення волі.

Прокурор зазначив, що є ризик того, що підозрюваний може продовжити вчиняти інші кримінальні правопорушення, як соціально та фінансово не забезпечена особа та як особа схильна до вчинення злочинів не маючи соціальних зв’язків, тобто наявні ризики, передбачені ч.1 ст.177 КПК України.

Колегією суддів враховано, що об’єктом посягання є найвищі соціальні цінності: недоторканість життя та здоров’я людини, а саме умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Зі слів підозрюваного у січні 2016 року він звільнився з місць позбавлення волі та 30 січня 2019 року засуджений Кіровоградський районним судом Кіровоградської області до 3 років 3 місяців позбавлення волі. Таким чином, є особою схильною до вчинення злочинів, їх характер та сукупність свідчить, що він протиставляє себе суспільству не бажаючи слідкувати вимога закону та відповідним законодавчо визначеним обмеженням щодо поведінки та вчинків. З аналізу характеризуючих даних на підозрюваного, він є особою без соціальних зв’язків (не одружений, відсутність дітей, офіційного місця роботи, накопичень, власності тощо), та з метою запобігання скоєнню нових злочинів слідчий суддя дійшов вірного висновку про необхідність задоволення заявленого клопотання та обрання підозрюваному міри запобіжного заходу саме у вигляді тримання під вартою.

Підозрювана в судовому засіданні вказала, що позбавлена батьківських прав щодо дітей, накопичень не має, сталої роботи не має. Вказане свідчить про відсутність стійких соціальних зв’язків, та з метою запобігання скоєнню нових злочинів слідчий суддя дійшов вірного висновку про необхідність задоволення заявленого клопотання та обрання підозрюваній міри запобіжного заходу саме у вигляді тримання під вартою.

За результатами розгляду апеляційний суд постановив:

  • апеляційні скарги сторони захисту залишити без задоволення;
  • ухвали слідчого судді залишити без змін.

Таким чином, підозрювані утримуватимуться під вартою в межах строку досудового розслідування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кіровоградщини #вбивство #суд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...