У Кропивницькому шукають охочих взяти дітей на виховання

У Кропивницькому шукають охочих взяти дітей на виховання

Про нову форму сiмейного виховання дiтей – сирiт та дiтей, позбавлених батькiвського пiклування, розповiли сьогоднi, 02 квiтня, пiд час прес-конференцiї у мiськiй радi начальник управлiння з питань захисту прав дiтей Тетяна Тимоховська та керiвник Кропивицького мiського центру соцiальних служб для сiм’ї, дiтей та молодi Олег Краснокутський.

Про це повiдомляє прес-служба мiськради.

Оскiльки в Українi сьогоднi державна полiтика спрямована на скорочення державних закладiв iнституалiзацiї, прiоритет надається сiмейним формам виховання. Однiєю з таких форм є патронатне виховання.

«Пiсля вилучення дитини з родини, у якiй уже не можливо вплинути на батькiв, щоб вони стали вiдповiдальнiшими та змiнили свiй спосiб життя, їй необхiдно забезпечити сiмейну форму виховання, - зазначила Тетяна Тимоховська. – Нажаль, нинi все менше сiмей, якi готовi взяти дитину пiд опiку чи пiклування, стати прийомною родиною або створити будинок сiмейного типу. Тому з’явилась нова форма сiмейного виховання — патронат. Патронатнi вихователi займаються вихованням дiтей строком вiд 3-х до 6-ти мiсяцiв, тобто, до отримання дитиною статусу сироти або позбавленої батькiвського пiклування. За свою роботу вони отримують заробiтну плату».

За iнформацiєю керiвника управлiння з питань захисту прав дiтей, патронатним вихователем може стати громадянин України, без судимостей, якщо дозволяє стан здоров’я. Це може бути як сiм’я, так i людина, що має самостiйний дохiд. Щоб стати патронатним вихователем, особа має звернутись до мiського центру соцiальних служб для сiм’ї, дiтей та молодi та пройти там вiдповiдне навчання i перевiрку.

«Пiсля того, як дитина потрапила у патронатну сiм’ю, фахiвцi соцiальних служб здiйснюють постiйний її супровiд, - зауважив Олег Краснокутський. - Ми регулярно спiлкуємось iз родинами, щоб упевнитись, що дитина дiйсно отримує сiмейне виховання, їй забезпечують здоровий повноцiнний розвиток. А якщо у родинi виникають проблеми, ми вирiшуємо їх разом».

За словами керiвника соцiальних служб, дiти, якi виховувались у прийомних сiм’ях, а не в сиротинцях, бiльш адаптованi до самостiйного життя: можуть готувати собi їжу, стежити за власною гiгiєною. Посадовець зауважив, що сiмейна форма виховання бiльш сприятлива для дитини. Тому Олег Краснокутський закликав кропивничан, якi вiдчувають, що вони не до кiнця реалiзували свiй батькiвський потенцiал, взяти у родину дiтей на виховання. Нинi на первинному облiку управлiння з питань захисту прав дiтей знаходиться 396 осiб, серед яких 47 дiтей, що потребують сiмейної форми виховання, i троє з них дiти з iнвалiднiстю. Попередньо познайомитись iз дiтками, якi шукають родину можна на сайтi мiської ради на сторiнцi управлiння.

У свою чергу, Тетяна Тимоховська навела статистичнi данi: з початку року у Кропивницькому iз сiмей, що перебувають у складних життєвих обставинах, було вилучено 4 дитини. I хоча у цих сiм’ях фахiвцi соцiальних служб проводили вiдповiдну соцiальну роботу, вплинути на батькiв i посприяти формуванню у них вiдповiдального батькiвства не вдалося. Тому дiти були вилученi з родин i влаштованi до центру соцiально-психологiчної реабiлiтацiї, де нинi вони отримують квалiфiковану допомогу.

Також Тетяна Тимоховська звернулась до кропивничан iз проханням негайно повiдомляти управлiння з питань захисту прав дiтей або Кропивицький мiський центр соцiальних служб для сiм’ї, дiтей та молодi про випадки жорстокого поводження з дiтьми або перебування їх у сiм’ях iз негативним середовищем. Керiвник управлiння наголосила, що захистити iнтереси дiтей можуть тiльки компетентнi органи.

Кропивницький діти опіка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі