Кіровоградський обласний госпіталь оснастили новим медичним обладнанням

Кіровоградський обласний госпіталь оснастили новим медичним обладнанням

Про стан надання медичної допомоги учасникам АТО/ООС на апаратній нараді поінформував директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Станом на 1 березня 2019 року в області на обліку перебуває 9194 учасників АТО/ООС, в тому числі: інвалідів війни – 238, учасників бойових дій – 8681, учасників війни – 15, осіб прирівняних за пільгами – 260.

Олег Рибальченко наголосив, що базовим закладом для надання медичної допомоги ветеранам війни, учасникам антитерористичної операції, Революції Гідності та членам їхніх родин області є Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни. "У закладі 210 ліжок, він має належну матеріально-технічну базу, кадровий потенціал та надає якісну спеціалізовану медичну допомогу за основними напрямками", – підкреслив посадовець. Пацієнти госпіталю отримують лікування, харчування та психологічну допомогу безкоштовно.

Протягом 2018 року в лікувально-профілактичних закладах області проліковано 3012 учасників АТО/ООС (в госпіталі – 1578 учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих – 39), психологічну допомогу отримали 1515 осіб. Нинішнього року послугами медичних закладів скористалися 732 учасника АТО/ООС (в госпіталі – 413 учасників АТО/ООС – учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих – 22).

За рахунок коштів державного та обласного бюджетів, благодійної допомоги госпіталь оснащено новим медичним обладнанням, в тому числі придбано сучасний апарат ультразвукової діагностики, електрокардіографи, офтальмологічне обладнання, ендоскопічну апаратуру, обладнання для операційної, тощо. В березні 2019 року оновлено апаратуру у фізіотерапевтичному кабінеті.

Протягом 2018 року госпіталем залучено понад 4 млн грн. позабюджетних коштів, половину яких спрямовано на придбання медикаментів. Нинішнього року закладом отримано 64 тис. грн. позабюджетних коштів.

Директор департаменту також поінформував про напрямки реалізації обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС та членів їх сімей. За словами Олега Рибальченка, у 2019 році на виконання заходів програми передбачено майже 4,5 млн. грн., що на один мільйон гривень більше видатків минулого року. Збільшення фінансування дає можливість у тому числі охопити більшу кількість учасників АТО/ООС дороговартісним медичним обстеженням в лікувальних закладах області.

Окрему увагу Олег Рибальченко приділив діяльності Центру медико-психологічної реабілітації "КОМ-ПАС", що діє на базі обласного госпіталю. За його словами, в штатному розкладі закладу додатково введено три посади психологів із забезпеченням відповідного фінансування з обласного бюджету. Крім того, підписано меморандум про співпрацю з міською радою м. Кропивницький про фінансування додаткових 2 посад фахівців-психологів.

Олег Рибальченко також відзначив, що у госпіталі реалізується проект за підтримки Посольства CША в Україні та НАТО, в рамках якого облаштовано та введено в експлуатацію спортивний майданчик з тренажерами. Після монтажу поки що в тестовому режимі працює підвісна система для реабілітації осіб, які зазнали серйозних фізичних травм чи ампутацій.

новини Кіровоградщини медицина реформа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі