Працювали й на Кiровоградщинi: правоохоронцi затримали банду, яка збувала наркотики в 13 областях

Припинили дiяльнiсть потужної злочинної органiзацiї, яка займалася виготовленням та розповсюдженням особливо небезпечних наркотикiв на територiї 13 областей України.

Про це повiдомляє Департамент внутрiшньої безпеки Нацiональної полiцiї України.

За попереднiми пiдрахунками, щомiсячний обiг кримiнального товару складав 10 мiльйонiв гривень. Наразi наркодилерiв та їхнього лiдера затримали.

Працiвники Сумського управлiння Департаменту внутрiшньої безпеки Нацiональної полiцiї України у 2018 роцi отримали оперативну iнформацiю щодо групи осiб, учасники якої виготовляли, зберiгали та збували наркотичнi засоби та психотропнi речовини (марихуану, кокаїн, амфетамiн, метамфетамiн, ЛСД, «гриби» та iншi) у великих розмiрах.

Було розпочато кримiнальне провадження за ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберiгання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобiв, психотропних речовин або їх аналогiв) Кримiнального кодексу України.

В процесi роботи встановили, що викрите угрупування має стiйку iєрархiчну структуру, яка включає в себе лiдера, головних та «рядових» учасникiв, користується конспiрацiєю та має єдину мету – збагачення вiд наркозбуту. Причетними до кримiнального бiзнесу виявились понад 80 осiб, в переважнiй бiльшостi – уродженцi Одещини, Миколаївщини та Чернiгiвщини.

Органiзатор наркоугрупування – 27-рiчний ранiше судимий за незаконнi операцiї з наркотиками уродженець Одеської областi, житель Києва. «Права рука» лiдера – його 23-рiчний земляк, нинi теж мешкає у столицi, до «бiзнесу» залучив всю свою родину.

Зловмисники згуртували навколо себе злочинну органiзацiю, учасники якої розповсюджували наркотовар на територiї Сумської, Одеської, Київської, Днiпропетровської, Житомирської, Запорiзької, Кiровоградської, Львiвської, Миколаївської, Полтавської, Рiвненської, Харкiвської та Чернiгiвської областей України.

Фiнансовий контроль, легалiзацiя доходiв та роль операторiв Iнтернет-магазинiв головнi фiгуранти наркоугрупування довiрили своїм спiвмешканкам – 23-24-рiчним жителькам Києва. Одна з них зареєстрована, як фiзична особа-пiдприємець в Одесi та є власницею кiлькох об’єктiв нерухомостi у столицi.

«Куратори» збуту наркотикiв, вiдповiдальнi за дiяльнiсть нарколабораторiй, кур’єри по доставцi прекурсорiв та готової продукцiї, фасувальники, особи, якi вирощували нарковмiснi рослини та виготовляли з них наркотики, зберiгали їх, а також – так званi «закладчики» товару – цi декiлька десяткiв осiб дiяли пiд пильним оком органiзаторiв з початку 2017 року.

Варто зазначити, що встановленi наразi «закладчики» - молодi люди, вiком вiд 17 до 25 рокiв, серед яких i хлопцi, i дiвчата. Батьки цих осiб, в переважнiй бiльшостi, знали про кримiнальний заробiток своїх чад та навiть сприяли їм, зберiгаючи вдома товар.

Вирощування конопель, виготовлення наркотичних засобiв та психотропних речовин здiйснювали у теплицях та нарколабораторiях на територiї Одеської, Кiровоградської, Миколаївської та Рiвненської областей.

Товар, сировину для його виготовлення та обладнання для лабораторiй зловмисники пересилали поштовими переказами, кур’єрськими службами та залiзничними потягами. Збували наркопродукцiю за допомогою чат-бота в одному з месенджерiв, де клiєнти обирали тип наркотика, кiлькiсть, мiсце отримання та реквiзити для оплати.

Кошти, одержанi вiд продажу, акумулювали на електронних гаманцях, потiм перераховували на банкiвськi картки фiгурантiв злочинної органiзацiї.

Колосальнi прибутки учасники наркокартелю здобували за рахунок чужих смертей. Правоохоронцям достеменно вiдомо про випадок, коли пiсля вживання придбаної у викритої групи наркотичної продукцiї, особа померла. Скiльки таких жертв серед наркозалежних – встановити неможливо.

Для припинення дiяльностi наркоугрупування ретельно пiдготували масштабну спецоперацiю, до якої задiяли тисячу працiвникiв полiцiї.

Провели майже 170 обшукiв у столицi, Київськiй, Днiпропетровськiй, Житомирськiй, Запорiзькiй, Кiровоградськiй, Львiвськiй, Миколаївськiй, Одеськiй, Полтавськiй, Рiвненськiй, Сумськiй, Чернiгiвськiй та Харкiвськiй областях за адресами мешкання фiгурантiв, розташування нарколабораторiй, теплиць та зберiгання наркотовару.

Вилучили 1 тонну 800 кiлограмiв прекурсорiв, майже 1 тисячу пiгулок Екстазi, 57 кiлограмiв марихуани, 41 кiлограм амфетамiну, 3,2 кiлограма метадону, майже 100 грамiв кокаїну та кущi конопель. Також вилучили банкiвськi картки, мобiльнi телефони та оргтехнiку, зброю, набої, бойову гранату, готiвку у рiзнiй валютi, еквiвалентом у 3,5 мiльйони гривень.

Затримано на пiдставi вимог ст.208 КПК України 32 учасники злочинної органiзацiї, серед яких – лiдер та головнi фiгуранти. Аналогiчнi дiї тривають по iншим членам угрупування.

Зловмисникам вже оголосили пiдозри у вчиненнi злочинiв, передбачених ч.1 ст. 255 (Створення злочинної органiзацiї), ч.4 ст.28 (Вчинення злочину групою осiб, групою осiб за попередньою змовою, органiзованою групою або злочинною органiзацiєю) ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберiгання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобiв, психотропних речовин або їх аналогiв) Кримiнального кодексу України.

Працiвники Департаменту внутрiшньої безпеки НПУ проводять перевiрку на предмет можливої причетностi до викритої кримiнальної групи спiвробiтникiв правоохоронних органiв.

новини Кіровоградщини наркотики поліція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
Витік газу з газової колонки стався на автозаправній станції на вулиці Короленка у Кропивницькому сьогодні, 20 квітня. Про це повідомляє 0522 з посиланням на  CBN. Інформація про НП надійшла до рятувальників о 09:23. На АЗС на вул. Короленка, 137 стався витік газу у зв’язку із пошкодженням шлангу колонки під час заправки автомобіля. На даний час проводиться зменшення концентрації газоповітряної суміші біля місця події шляхом зрошення водою. Рух транспортни...
Суспільство
8 квітня відбулася Друга регіональна науково-практична конференція «Актуальні проблеми соціальної роботи та психології». Головною метою було обговорення актуальних питань суспільства щодо якості надання соціальних послуг та допомог в Україні, обмін сучасними практиками роботи, розробка перспектив упровадження нових моделей освітньої підготовки фахівців соціальної роботи. Про це йдеться на сайті ЦДПУ. У роботі конференції брали участь викладачі та студенти...
Кримінал
20 грудня у Кропивницькому вбили молоду жiнку. Наразi слiдчi з’ясували, за що вона поплатилася життям. Про це повiдомляє CBN. Тiло загиблої у її квартирi виявила сестра. Згодом за пiдозрою у вчиненнi тяжкого злочину затримали знайомого потерпiлої. Як з’ясувалося тепер, вбивця прийшов до жiнки, аби виконати ремонтi роботи. Чоловiк попросив у неї грошей у борг, але господиня вiдмовила. Це розлютило пiдозрюваного, вiн вирiшив позбавити жiнку життя та забрати...
Суспільство
У Кропивницькому по Великій Перспективній висадили 12 тисяч квітів. Про це повідомляє UA: Кропивницький. Містянам така окраса подобається. Вони кажуть, що центр міста став яскравим і ошатним – як  і має бути навесні.
Суспільство
У рамках заходів під умовною назвою «Першоцвіт-2019» на Кіровоградщині здійснюються рейди-перевірки ринків, автовокзалів та прилеглих до них територій. Також поліцейські перевіряють автотранспорт, лісові насадження. Про це повідомили в ГУ НП в області. Загалом до рейдів залучили близько 200 працівників особового складу поліції. Активізували взаємодію зі співробітниками державної екологічної інспекції та лісових господарств. Поліція нагадує: за незаконне зб...
Суспільство
Сьогоднi, 19 квiтня, в актовiй залi ЦДПУ пiдбили  пiдсумки першого фестивалю соцiальної реклами та назвали переможця конкурсу «Соцiальний плакат – iдеальний свiт». У своїх роботах учасники фестивалю пiдняли теми активного довголiття, волонтерства, захисту тварин, людей з iнвалiднiстю, охорони навколишнього середовища тощо. Фестиваль проходив у три етапи. Загалом представили 52 роботи. Свої роботи презентували школярi, студенти, фрiлансери, громадськi орган...
Пригоди
На Кiровоградщинi спiвмешканцi отруїлися чадним газом. Про це повідомляє CBN. 11 квiтня, о 22:51, до чергової частини Олександрiйського ВП надiйшло повiдомлення вiд диспетчера ДСНС про те, що в житловому будинку сталася пожежа. Пiд час локалiзацiї пожежi на лiжку в спальнi виявили тiла чоловiка i жiнки. На вигляд їм по 40-50 рокiв. Пiд час огляду видимих тiлесних ушкоджень не виявили. Попередньо причина смертi – отруєння чадним газом. Зi слiв сусiдiв, у бу...
Пригоди
10 квітня в с. Михайлівка Олександрівського району водій мотоцикла марки "ДНЕПР" допустив наїзд на малолітнього пішохода. Про це кореспонденту 0522 стало відомо з власних джерел у правоохоронних органах. Пригода сталася по вул. Пушкіна. Постраждалий отримав тілесні ушкодження у вигляді гострої ЗЧМТ, забійно-рваних ран на потиличній ділянці голови та подряпин на спині. Наразі правоохоронці встановили особу підозрюваного. Ведеться слідство.
Суспільство
У парку «Молодiжному» по вул. Садовiй в Олександрiї планують побудувати льодову арену. Про це повідомили в мiськiй радi. Вiдповiдне питання розглянули на нарадi за участi архiтекторiв мiста, управлiння економiки, вiддiлу держгеокадастру та iнiцiатора соцiального iнвестицiйного проекту – Ю.Носа. Присутнi обговорили законодавчу базу та можливостi реалiзацiї бiзнес- плану. Сьогоднi вивчають питання будiвництва катка на умовах державно-приватного партнерства....
Новини по темі
Обурився через вiдмову: у Кропивницькому чоловiк зарiзав знайому, бо не дала в борг
У Знам’янці засудили іноземця, який у потязі пограбував дівчину
На Кіровоградщині адвокату повідомили про підозру у спробі підкупу поліцейського
На Кіровоградщині шукають крадія, який поцупив з лікарні медінструменти
На Кіровоградщині розслідують розтрату держкоштів, виділених на реконструкцію школи
Дiяла органiзована банда: у Кропивницькому затримали пiдозрюваних у збутi психотропiв (ФОТО)
У Кропивницькому затримали чергового хабарника (ФОТО)
Перестав виходити на зв'язок: уродженець Кіровоградщини зник у Росії
На Кiровоградщинi водiй тiкав вiд нападникiв, залишивши власне авто
На Кiровоградщинi судитимуть бандитiв, якi взяли в заручники приватного пiдприємця