Працювали й на Кiровоградщинi: правоохоронцi затримали банду, яка збувала наркотики в 13 областях

Припинили дiяльнiсть потужної злочинної органiзацiї, яка займалася виготовленням та розповсюдженням особливо небезпечних наркотикiв на територiї 13 областей України.

Про це повiдомляє Департамент внутрiшньої безпеки Нацiональної полiцiї України.

За попереднiми пiдрахунками, щомiсячний обiг кримiнального товару складав 10 мiльйонiв гривень. Наразi наркодилерiв та їхнього лiдера затримали.

Працiвники Сумського управлiння Департаменту внутрiшньої безпеки Нацiональної полiцiї України у 2018 роцi отримали оперативну iнформацiю щодо групи осiб, учасники якої виготовляли, зберiгали та збували наркотичнi засоби та психотропнi речовини (марихуану, кокаїн, амфетамiн, метамфетамiн, ЛСД, «гриби» та iншi) у великих розмiрах.

Було розпочато кримiнальне провадження за ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберiгання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобiв, психотропних речовин або їх аналогiв) Кримiнального кодексу України.

В процесi роботи встановили, що викрите угрупування має стiйку iєрархiчну структуру, яка включає в себе лiдера, головних та «рядових» учасникiв, користується конспiрацiєю та має єдину мету – збагачення вiд наркозбуту. Причетними до кримiнального бiзнесу виявились понад 80 осiб, в переважнiй бiльшостi – уродженцi Одещини, Миколаївщини та Чернiгiвщини.

Органiзатор наркоугрупування – 27-рiчний ранiше судимий за незаконнi операцiї з наркотиками уродженець Одеської областi, житель Києва. «Права рука» лiдера – його 23-рiчний земляк, нинi теж мешкає у столицi, до «бiзнесу» залучив всю свою родину.

Зловмисники згуртували навколо себе злочинну органiзацiю, учасники якої розповсюджували наркотовар на територiї Сумської, Одеської, Київської, Днiпропетровської, Житомирської, Запорiзької, Кiровоградської, Львiвської, Миколаївської, Полтавської, Рiвненської, Харкiвської та Чернiгiвської областей України.

Фiнансовий контроль, легалiзацiя доходiв та роль операторiв Iнтернет-магазинiв головнi фiгуранти наркоугрупування довiрили своїм спiвмешканкам – 23-24-рiчним жителькам Києва. Одна з них зареєстрована, як фiзична особа-пiдприємець в Одесi та є власницею кiлькох об’єктiв нерухомостi у столицi.

«Куратори» збуту наркотикiв, вiдповiдальнi за дiяльнiсть нарколабораторiй, кур’єри по доставцi прекурсорiв та готової продукцiї, фасувальники, особи, якi вирощували нарковмiснi рослини та виготовляли з них наркотики, зберiгали їх, а також – так званi «закладчики» товару – цi декiлька десяткiв осiб дiяли пiд пильним оком органiзаторiв з початку 2017 року.

Варто зазначити, що встановленi наразi «закладчики» - молодi люди, вiком вiд 17 до 25 рокiв, серед яких i хлопцi, i дiвчата. Батьки цих осiб, в переважнiй бiльшостi, знали про кримiнальний заробiток своїх чад та навiть сприяли їм, зберiгаючи вдома товар.

Вирощування конопель, виготовлення наркотичних засобiв та психотропних речовин здiйснювали у теплицях та нарколабораторiях на територiї Одеської, Кiровоградської, Миколаївської та Рiвненської областей.

Товар, сировину для його виготовлення та обладнання для лабораторiй зловмисники пересилали поштовими переказами, кур’єрськими службами та залiзничними потягами. Збували наркопродукцiю за допомогою чат-бота в одному з месенджерiв, де клiєнти обирали тип наркотика, кiлькiсть, мiсце отримання та реквiзити для оплати.

Кошти, одержанi вiд продажу, акумулювали на електронних гаманцях, потiм перераховували на банкiвськi картки фiгурантiв злочинної органiзацiї.

Колосальнi прибутки учасники наркокартелю здобували за рахунок чужих смертей. Правоохоронцям достеменно вiдомо про випадок, коли пiсля вживання придбаної у викритої групи наркотичної продукцiї, особа померла. Скiльки таких жертв серед наркозалежних – встановити неможливо.

Для припинення дiяльностi наркоугрупування ретельно пiдготували масштабну спецоперацiю, до якої задiяли тисячу працiвникiв полiцiї.

Провели майже 170 обшукiв у столицi, Київськiй, Днiпропетровськiй, Житомирськiй, Запорiзькiй, Кiровоградськiй, Львiвськiй, Миколаївськiй, Одеськiй, Полтавськiй, Рiвненськiй, Сумськiй, Чернiгiвськiй та Харкiвськiй областях за адресами мешкання фiгурантiв, розташування нарколабораторiй, теплиць та зберiгання наркотовару.

Вилучили 1 тонну 800 кiлограмiв прекурсорiв, майже 1 тисячу пiгулок Екстазi, 57 кiлограмiв марихуани, 41 кiлограм амфетамiну, 3,2 кiлограма метадону, майже 100 грамiв кокаїну та кущi конопель. Також вилучили банкiвськi картки, мобiльнi телефони та оргтехнiку, зброю, набої, бойову гранату, готiвку у рiзнiй валютi, еквiвалентом у 3,5 мiльйони гривень.

Затримано на пiдставi вимог ст.208 КПК України 32 учасники злочинної органiзацiї, серед яких – лiдер та головнi фiгуранти. Аналогiчнi дiї тривають по iншим членам угрупування.

Зловмисникам вже оголосили пiдозри у вчиненнi злочинiв, передбачених ч.1 ст. 255 (Створення злочинної органiзацiї), ч.4 ст.28 (Вчинення злочину групою осiб, групою осiб за попередньою змовою, органiзованою групою або злочинною органiзацiєю) ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберiгання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобiв, психотропних речовин або їх аналогiв) Кримiнального кодексу України.

Працiвники Департаменту внутрiшньої безпеки НПУ проводять перевiрку на предмет можливої причетностi до викритої кримiнальної групи спiвробiтникiв правоохоронних органiв.

новини Кіровоградщини наркотики поліція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Як повідомляє «Кіровоградська правда», на Кіровоградщині у с.Власівка Світловодского району випав з вікна півторарічний хлопчик випав з вікна  п'ятого поверху та розбився насмерть.  За інформацією, хлопчик грався на підвіконні. Необачно сперся на антимоскітну сітку вікна та випав. Дитину було доставлено до лікарні в Світловодську. Нажаль, дитину не вдалося врятувати, від  отриманих т равм малеча померла.
Суспільство
За ініціативи міського голови Андрія Райковича в міському бюджеті перерозподілять видатки, щоб компенсувати борг перед аптеками і відновити видачу ліків. Про це в інтерв'ю CBN розповіла заступник начальника управління охорони здоров’я міськради Лариса Кудрик. Наразі, інсуліну потребує ще понад 1800 кропивничан, серед них майже 70 дітей. Торік місто отримало субвенцію на 79% від потреби, цьогоріч – ще менше. Видачу інсуліну обіцяють відновити до кінця місяц...
Суспільство
За останні дні почастішали випадки залучення пожежно-рятувальних підрозділів до гасіння пожеж на відкритих територіях. Рятувальниками 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Знам’янка було ліквідовано займання 20 м2 пожнивних залишків пшениці на земельній ділянці біля с. Цибулеве Знам’янського району. Також, підрозділом 19-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Новоукраїнка було здійснено виїзд на гасіння 1.8 га пожнивних залишків на полі біля с....
Суспільство
Вчора на водоймі поблизу села Карлівка (Крупське), що на Кіровоградщині відбувся риболовний турнір «Путнік» присвячений загиблому військовослужбовцю Третього полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго. Як повідомляє Факел,  в турнірі приймали учать 39 чоловік,з них 15 з третього полку та 3 з інших частин ССО по дві людини в кожній команді, також зібрались команди з Дніпра, Очакова, Олександрії, Києва та Кривого Рогу.  Фінальне зважування риби п...
Суспільство
13 липня біля с. Нoвoандріївка Нoвгoрoдківськoгo райoну на автoдoрoзі Крoпивницький–Кривий Ріг сталася ДТП. Прo це повідомляє прес-служба У ДСНС України у Кірoвoградській oбласті, інфoрмує 0522.ua. Рятувальники 27-ї Державнoї пoжежнo-рятувальнoї частини смт Нoвгoрoдка ,було надано дoпoмoгу пo деблoкуванню загиблoї жінки з автoмoбіля та ліквідації наслідків ДТП.
Суспільство
16-річний вихованець спортивного клубу "Борець" з Кропивницького Сергій Красовський став призером чемпіонату  "IBJJF Belo-Horizonte Open"  в Бразилії. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив тренер спортивного клубу "Борець" Євгеній Скирда, інформує медіапортал 0522.ua.
Суспільство
На перехресті вулиць Велика Пермська та Кропивницького в обласномуцентрі сталася ДТП за участю автомобілів Mercedes-benz Actros та Dacia Logan вночі 12 липня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR. У результаті ДТП травми отримав 33-річний водій легковика Dacia Logan,  якого доставили до лікарні медики, що прибули на місце пригоди. Наразі обставини дорожньо-транспортної пригоди з’ясовуют
Суспільство
Держслужбовці Кропивницького на базі міської ради проходять активне навчання з просування в соціальних мережах. Так, 12 липня закінчився тренінг на тему "Facebook, як інструмент просування".За результами якого держслужбовцями було отримано сертифікати та цінний багаж знань
Суспільство
Відбулось засідання, на якому обговорили стан підготовки до проведення "AGROEXPO-2019", в якому прийняли  участь голова організації роботодавців області, голова Наглядових рад ПрАТ "Гідросила груп" та ПрАт "Ельворті груп" Павло Штутман, керівники окремих структурних підрозділів ОДА, представники ТОВ "Украгроекспо" та міськради Кропивницького. Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки та технологій "AGROEXPO" проводитиметься в Кроп...
Новини по темі
Кіровоградщина: на хабарі погоріли дерслужбовці
Обрано запобіжні заходи учасникам банди рекетирів
Прокуратура зобов’язала підприємство повернути до держбюджету податковий борг
Співробітника колонії затримано під час спроби пронести на територію речовину, схожу на наркотичний засіб
На Кіровоградщині неповнолітнім продавали алкоголь
У рамках операції «Мак» поліцейські вилучили більше 20 тисяч нарковмісних рослин (ФОТО)
Прокуратура зобов’язала недобросовісного орендаря повернути державі ділянку лісу вартістю 1,8 млн грн
У Кропивницькому затримали учасників злочинного угруповання за вимагання грошей і авто
Кіpовогpадщина: екс-кеpівника «Центpгазу» підозpюють у pозтpаті майже 9 млн гpн
Поліцейські виявили та знищили кілька плантацій конопель на території одного з районів Кіровоградщини (ФОТО)