Працювали й на Кiровоградщинi: правоохоронцi затримали банду, яка збувала наркотики в 13 областях

Працювали й на Кiровоградщинi: правоохоронцi затримали банду, яка збувала наркотики в 13 областях

Припинили дiяльнiсть потужної злочинної органiзацiї, яка займалася виготовленням та розповсюдженням особливо небезпечних наркотикiв на територiї 13 областей України.

Про це повiдомляє Департамент внутрiшньої безпеки Нацiональної полiцiї України.

За попереднiми пiдрахунками, щомiсячний обiг кримiнального товару складав 10 мiльйонiв гривень. Наразi наркодилерiв та їхнього лiдера затримали.

Працiвники Сумського управлiння Департаменту внутрiшньої безпеки Нацiональної полiцiї України у 2018 роцi отримали оперативну iнформацiю щодо групи осiб, учасники якої виготовляли, зберiгали та збували наркотичнi засоби та психотропнi речовини (марихуану, кокаїн, амфетамiн, метамфетамiн, ЛСД, «гриби» та iншi) у великих розмiрах.

Було розпочато кримiнальне провадження за ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберiгання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобiв, психотропних речовин або їх аналогiв) Кримiнального кодексу України.

В процесi роботи встановили, що викрите угрупування має стiйку iєрархiчну структуру, яка включає в себе лiдера, головних та «рядових» учасникiв, користується конспiрацiєю та має єдину мету – збагачення вiд наркозбуту. Причетними до кримiнального бiзнесу виявились понад 80 осiб, в переважнiй бiльшостi – уродженцi Одещини, Миколаївщини та Чернiгiвщини.

Органiзатор наркоугрупування – 27-рiчний ранiше судимий за незаконнi операцiї з наркотиками уродженець Одеської областi, житель Києва. «Права рука» лiдера – його 23-рiчний земляк, нинi теж мешкає у столицi, до «бiзнесу» залучив всю свою родину.

Зловмисники згуртували навколо себе злочинну органiзацiю, учасники якої розповсюджували наркотовар на територiї Сумської, Одеської, Київської, Днiпропетровської, Житомирської, Запорiзької, Кiровоградської, Львiвської, Миколаївської, Полтавської, Рiвненської, Харкiвської та Чернiгiвської областей України.

Фiнансовий контроль, легалiзацiя доходiв та роль операторiв Iнтернет-магазинiв головнi фiгуранти наркоугрупування довiрили своїм спiвмешканкам – 23-24-рiчним жителькам Києва. Одна з них зареєстрована, як фiзична особа-пiдприємець в Одесi та є власницею кiлькох об’єктiв нерухомостi у столицi.

«Куратори» збуту наркотикiв, вiдповiдальнi за дiяльнiсть нарколабораторiй, кур’єри по доставцi прекурсорiв та готової продукцiї, фасувальники, особи, якi вирощували нарковмiснi рослини та виготовляли з них наркотики, зберiгали їх, а також – так званi «закладчики» товару – цi декiлька десяткiв осiб дiяли пiд пильним оком органiзаторiв з початку 2017 року.

Варто зазначити, що встановленi наразi «закладчики» - молодi люди, вiком вiд 17 до 25 рокiв, серед яких i хлопцi, i дiвчата. Батьки цих осiб, в переважнiй бiльшостi, знали про кримiнальний заробiток своїх чад та навiть сприяли їм, зберiгаючи вдома товар.

Вирощування конопель, виготовлення наркотичних засобiв та психотропних речовин здiйснювали у теплицях та нарколабораторiях на територiї Одеської, Кiровоградської, Миколаївської та Рiвненської областей.

Товар, сировину для його виготовлення та обладнання для лабораторiй зловмисники пересилали поштовими переказами, кур’єрськими службами та залiзничними потягами. Збували наркопродукцiю за допомогою чат-бота в одному з месенджерiв, де клiєнти обирали тип наркотика, кiлькiсть, мiсце отримання та реквiзити для оплати.

Кошти, одержанi вiд продажу, акумулювали на електронних гаманцях, потiм перераховували на банкiвськi картки фiгурантiв злочинної органiзацiї.

Колосальнi прибутки учасники наркокартелю здобували за рахунок чужих смертей. Правоохоронцям достеменно вiдомо про випадок, коли пiсля вживання придбаної у викритої групи наркотичної продукцiї, особа померла. Скiльки таких жертв серед наркозалежних – встановити неможливо.

Для припинення дiяльностi наркоугрупування ретельно пiдготували масштабну спецоперацiю, до якої задiяли тисячу працiвникiв полiцiї.

Провели майже 170 обшукiв у столицi, Київськiй, Днiпропетровськiй, Житомирськiй, Запорiзькiй, Кiровоградськiй, Львiвськiй, Миколаївськiй, Одеськiй, Полтавськiй, Рiвненськiй, Сумськiй, Чернiгiвськiй та Харкiвськiй областях за адресами мешкання фiгурантiв, розташування нарколабораторiй, теплиць та зберiгання наркотовару.

Вилучили 1 тонну 800 кiлограмiв прекурсорiв, майже 1 тисячу пiгулок Екстазi, 57 кiлограмiв марихуани, 41 кiлограм амфетамiну, 3,2 кiлограма метадону, майже 100 грамiв кокаїну та кущi конопель. Також вилучили банкiвськi картки, мобiльнi телефони та оргтехнiку, зброю, набої, бойову гранату, готiвку у рiзнiй валютi, еквiвалентом у 3,5 мiльйони гривень.

Затримано на пiдставi вимог ст.208 КПК України 32 учасники злочинної органiзацiї, серед яких – лiдер та головнi фiгуранти. Аналогiчнi дiї тривають по iншим членам угрупування.

Зловмисникам вже оголосили пiдозри у вчиненнi злочинiв, передбачених ч.1 ст. 255 (Створення злочинної органiзацiї), ч.4 ст.28 (Вчинення злочину групою осiб, групою осiб за попередньою змовою, органiзованою групою або злочинною органiзацiєю) ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберiгання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобiв, психотропних речовин або їх аналогiв) Кримiнального кодексу України.

Працiвники Департаменту внутрiшньої безпеки НПУ проводять перевiрку на предмет можливої причетностi до викритої кримiнальної групи спiвробiтникiв правоохоронних органiв.

новини Кіровоградщини наркотики поліція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі