Прокуратура: в роботi Нацполiцiї зi "складними" пiдлiтками на Кiровоградщинi є прорахунки

Прокуратура: в роботi Нацполiцiї зi "складними" пiдлiтками на Кiровоградщинi є прорахунки

Органи прокуратури областi вивчили та узагальнили стан виконання територiальними органами Нацiональної полiцiї та уповноваженого органу з питань пробацiї визначених Законами України "Про Нацiональну полiцiю", "Про пробацiю", Кримiнально – виконавчого кодексу України у сферi превентивної та профiлактичної роботи з пiдлiтками, якi вступили в конфлiкт iз законом за перiод 2018 року.

Про це повiдомили в прес-службi обласної прокуратури.

Попри сталу тенденцiю до зниження рiвня пiдлiткової злочинностi на територiї областi, прорахунки в дiяльностi спецiально уповноважених органiв з питань профiлактики вчинення кримiнальних та адмiнiстративних правопорушень серед неповнолiтнiх продовжують мати мiсце до цього часу.

Здебiльшого виявленi мiсцевими прокуратурами недолiки пов’язанi з формальним пiдходом до профiлактичної роботи без врахування соцiально-психологiчної характеристики неповнолiтнiх, вiдсутностi iндивiдуального пiдходу до кожної дитини.

Викликає занепокоєння недостатня робота з пiдлiтками, якi вiдносяться до так званих «груп ризику», що зрештою призводить до вчинення останнiми нових злочинiв, та як наслiдок - невiдворотнє покарання у виглядi перебування в мiсцях несвободи. Так, до прикладу, неповнолiтнiй, пiд час перебування на профiлактичному облiку одного iз територiальних вiддiлiв полiцiї областi вчинив 4 нових кримiнальних правопорушення, якi вiдносяться до злочинiв проти власностi, а також проти статевої свободи та недоторканностi, що за своїм характером є тяжкими та особливо тяжкими.

За недостатнього контролю з боку територiальних органiв Нацполiцiї допущено факти вчинення неповнолiтнiми злочинiв пiд час перебування ними в умовах домашнього арешту – як запобiжного заходу, застосованого за вчинення попереднього кримiнального правопорушення.

Загалом за результатами проведених перевiрок органи прокуратури областi внесли 22 документи прокурорського реагування, бiльшiсть з яких наразi перебуває на розглядi.

новини Кіровоградщини прокуратура підлітки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі