На Кiровоградщинi повторно вiдкрили пiдпiльне швейне виробництво

На Кiровоградщинi повторно вiдкрили пiдпiльне швейне виробництво

За дорученням мiського голови Олександрiї С.Цапюка робоча група почала повторно перевiряти пiдприємства, на яких була виявлена незареєстрована наймана праця.

Про це повiдомляє прес-служба Олександрiйської мiськради.

Одним iз таких стало швейне виробництво, розташоване в примiщеннi колишнього ДОСААФу (вул.Козацький шлях, 89).

Пiд час минулорiчної перевiрки на ньому було виявлено пошив вiйськового одягу. Без належного оформлення трудових вiдносин працювала 31 особа. Про порушення були повiдомленi вiдповiднi служби, у тому числi, СБУ, нацполiцiя та держпраця. На пiдприємця Северум були накладенi штрафнi санкцiї на суму 111 тис. грн., якi так i не були сплаченi. Пiдприємцi застосували фiктивну схему: закрили пiдприємство i на цю ж адресу i з тими ж власниками зареєстрували нове виробництво – ПП "Сонар 997".

Перед повторним обстеженням, яке було здiйснено 10 квiтня 2019 року, управлiння економiки отримало вiд пенсiйного фонду iнформацiю, що на пiдприємствi оформлено 9 найманих працiвникiв iз заробiтною платою лише 1260 грн.

Але пiд час рейду на предмет дотримання вимог трудового законодавства було виявлено 29 працiвникiв. Було викликано нацполiцiю та державного iнспектора з працi для визначення осiб, якi знаходилися на пiдприємствi та складання протоколу про порушення. На запитання працiвникiв нацполiцiї назвати свої прiзвища та iм’я працiвники вiдмовилися представитися, полiцiя щодо цього не вжила iнших дiєвих заходiв.

Мiською радою направлено звернення до Олександрiйського вiддiлу полiцiї ГУ НП в Кiровоградськiй областi для вiдкриття кримiнального провадження.

На жаль, органи мiсцевого самоврядування не мають повноважень для прямого покарання порушникiв. Цi повноваження є у нацiональної полiцiї, фiскальної та виконавчої служб.

Тож мiська влада звертається до контролюючих державних органiв не бути бездiяльними, виконувати законодавство України i не сприяти розвитку тiньової дiяльностi.

Вiдповiднi рейди щодо перевiрки пiдприємств-порушникiв будуть проводитися i надалi.

новини Кіровоградщини Олександрія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі