На Кiровоградщинi малюк помер у мами на руках дорогою до лікарні

На Кiровоградщинi малюк помер у мами на руках дорогою до лікарні

У Помiчнiй Добровеличкiвського району раптово помер тримiсячний Iванко. Сталося це за добу пiсля планового огляду в лiкаря.

Про це повiдомляє «КП».

Розтин показав, що бiда сталася через вроджену патологiю серця. Батьки звинувачують педiатра, що та вчасно не помiтила хворобу i вимагають покарання. Медик же переконує – врятувати малюка не мала можливостi. У мiстi вiдсутнiй стацiонар i немає медичного транспорту.

Вiд народження тримiсячний Iванко зi здоров’ям не мав жодних проблем. Малюк зростав, гарно розвивався, щомiсяця з мамою вiдвiдував педiатра. Помер хлопчик наступного дня пiсля планового огляду в лiкаря.

«Лiкар його оглянула, сказала, все добре i що чекає на нас у чотири мiсяцi, – розповiдає батько дитини Андрiй Мараренко. – Опiвночi син почав хникати, вередувати… А десь о п’ятiй ранку вiдмовився вiд їжi. О восьмiй ми звернулися до нашого педiатра, а та сказала негайно везти в район, у Добровеличкiвку».

Однак до райцентру Iванка так i не довезли. Малюк помер дорогою у мами на руках.

«Вона вiдчула, як син вiдпустив ручкою її пальчик», – продовжує згорьований батько.

Медики констатували – смерть настала внаслiдок гiпертрофiчної кардiомiопатiї. У бiльшостi випадкiв хвороба є спадковою, часто безсимптомна, iнодi її стрiмке протiкання призводить до летальних випадкiв.

Втiм у смертi сина Андрiй та Юля звинувачують педiатра. Нарiкають, лiкар не надала екстреної допомоги та ще й до лiкарнi скерувала без медичного супроводу. Вимагають звiльнити.

«Вона мала надати медичну допомогу, а не вiдправляти батька у такому станi сiдати за кермо. Не надала швидку... – плаче мама Юлiя Мараренко. – З нами поїхала старша донька, дитина всю дорогу просила: «Тату, я хочу жити, не їдь так швидко». Вона нас усiх вiдправила на смерть».

Натомiсть педiатр пояснює, батьки мали везти дитину на лiкування самостiйно. Це був єдиний шанс на порятунок.

«Надати тут квалiфiковану допомогу я не могла, – пояснює лiкар-педiатр Центру первинної медико-санiтарної допомоги у Помiчнiй Iрина Ратушенко. – Медичний транспорт на даному етапi вiдсутнiй».

У Помiчнiй немає дитячого стацiонару, лише консультацiя i один педiатр. На лiкування батьки змушенi возити малюкiв щонайменше за 30 кiлометрiв. Вiддiлення скоротили через вiдсутнiсть фiнансування. П’ять рокiв воно стоїть порожнiм.

Батьки померлого Ванi наполягають на вiдповiдальностi лiкарки. Вони вже звернулися до правоохоронцiв. У разi доведення вини – педiатровi загрожує до п’яти рокiв обмеження волi з забороною три роки обiймати посаду.

новини Кіровоградщини дитина трагедія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі