• Головна
  • Iз трудовою книжкою на вихiд: на шахтi пiд Кропивницьким масово скорочують гiрникiв (ВIДЕО)
09:40, 2 травня 2019 р.
Надійне джерело

Iз трудовою книжкою на вихiд: на шахтi пiд Кропивницьким масово скорочують гiрникiв (ВIДЕО)

Iз трудовою книжкою на вихiд: на шахтi пiд Кропивницьким масово скорочують гiрникiв (ВIДЕО)

Iз трудовою книжкою на вихiд. Так, на шахтi «Iнгульська», що бiля Кропивницького, масово скорочують гiрникiв. Лише за останнiй тиждень звiльнили 57 працiвникiв, ще 80 осiб втратять роботу через мiсяць.

Про це йшлося в ефiрi програми новин «Першi про головне» на телеканалi ZIK.

Шахта «Iнгульська» найбiльша з уранових копалень України. Днями 57-м її гiрникiв отримали наказ про звiльнення.

«Це обурення, 22 роки я тут вiдпрацював. Починав слюсарем i доробився до заступника начальника автобази у гiрському виробництвi», – розповiв звiльнений гiрник шахти «Iнгульська» ДП «Схiд ГЗК» Дмитро Поярков.

У профспiлцi заявили, що з ними скорочення не узгодили, тож вони – незаконнi. Тим паче, що за кiлька мiсяцiв у структурi «Схiдного гiрничо-збагачувального комбiнату», куди входить «Iнгульська», вiдкриють нову шахту i гiрникiв можна було б перевести туди.

«Людина має двi вищi освiти. Юрист зараз тут перебуває i готує позови до суду, а також необхiднi документи. Буде надано максимальну юридичну допомогу всiм працiвникам, якi цього захочуть», – сказав голова Атомпрофспiлки ДП «Схiд ГЗК» Борис Фiлiппов.

Скороченнями обуренi й тi, хто залишиться, i їм доведеться працювати понаднормово.

«У нас проводиться вибухова робота на пiдприємствi, це велика небезпека, так як на сьогоднiшнiй день менi потрiбно перевiряти, як виставляються пости, як ведеться робота, як обуренi забої. Один гiрничий майстер не в змозi обiйти всi виробки. Кожен iз гiрничих майстрiв, якщо захоче пiти на лiкарняний, якщо захворiє, чи у вiдпустку – вiн не зможе пiти», – наголосив гiрничий майстер шахти «Iнгульська» ДП «Схiд ГЗК» Дмитро Бондарєв.

Шахтарiв про скорочення попереджали ще на початку року, пояснює керiвництво. Все – через збитковiсть пiдприємства.

«1 серпня 2018 року НКРЕКП ухвалило рiшення про формування вартостi урану в розмiрi 75 доларiв, що для нашого пiдприємства є збитковою цiною. В середньому виробництво закису-окису складає по шахтi «Iнгульська» 140 доларiв», – зазначив директор шахти «Iнгульська» ДП «Схiдний ГЗК» Вадим Косаренко.

Наступного мiсяця з «Iнгульської» планують звiльнити ще кiлькадесят гiрникiв. Що ж до можливостi працевлаштування на новiй шахтi, керiвництво запевняє: людей туди набиратимуть тiльки пiсля офiцiйного вiдкриття пiдприємства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #шахтарі #скорочення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...