• Головна
  • Пiдприємцю з Кiровоградщини загрожує до трьох рокiв тюрми через захоплення землi
16:00, 3 травня 2019 р.
Надійне джерело

Пiдприємцю з Кiровоградщини загрожує до трьох рокiв тюрми через захоплення землi

Пiдприємцю з Кiровоградщини загрожує до трьох рокiв тюрми через захоплення землi

На Кiровоградщинi полiцейськi розслiдують кримiнальне провадження, розпочате за фактом самовiльного захоплення земельної дiлянки площею у понад 40 гектарiв.

Про це повiдомили в ГУ НП в областi.

Встановили, що керiвник одного з сiльгосппiдприємств 29 квiтня цього року, не маючи дозвiльних документiв на право користування землею, намагався розпочати посiвну, не допускав на територiю поля орендаря та працiвникiв пiдприємства, якому в законний спосiб передали право на її користування.

На мiсце пригоди представники пiдприємства, з яким вiдповiдно до рiшення Маловискiвської районної державної адмiнiстрацiї уклали договiр оренди, викликали працiвникiв полiцiї. В результатi проведеної перевiрки слiдчi розпочали кримiнальне провадження, в рамках якого вирiшили вилучити наявну на полi сiльгосптехнiку.

Також у ходi досудового слiдства встановили, що до 2012 року право користування земельною дiлянкою мав керiвник мiсцевої агрофiрми. У подальшому пiсля його смертi та у зв’язку з тим, що земля не передається у спадок, договiр оренди мiж ним та Маловискiвською РДА припинили, а земельну дiлянку передали в оренду iншому сiльгоспвиробнику.

У 2016 роцi новим спiввласником агрофiрми, що належала померлому, став iнший мiсцевий житель, який у 2017 роцi самовiльно i засiяв поле.

Сторони намагалися вирiшити спiр у судовому порядку. Вiдповiдно до ухвали апеляцiйного суду вiд 19.12.2017, копiю якої оприлюднила одна зi сторiн, у задоволеннi позову щодо повернення земельної дiлянки сторонi, яка обробляла її з 2012 по 2016 рiк, вiдмовили.

У рамках кримiнального провадження встановили, що пiдприємець, який засiяв у 2017 роцi земельну площу, зробив це, не маючи дозвiльних документiв, всупереч чинним договорам оренди.

Суд вказанi аспекти не вивчав, юридично-правову оцiнку їм не надавав.

Договiр оренди залишається чинним.

Приватному пiдприємцю повiдомили про пiдозру. Триває досудове слiдство.

За цi дiї передбачається покарання у виглядi обмеження волi на строк до трьох рокiв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кіровоградщини #захоплення земель #суд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...