Сергій Лібега: Збереженням «мажоритарки депутати проігнорували бажання народу на зміни

Сергій Лібега: Збереженням «мажоритарки  депутати проігнорували бажання народу на зміни

Лише 92 народні депутати України, в тому числі від партії «Батьківщина», підтримали запропоновані президентом Володимиром Зеленським зміни до виборчого законодавства, які передбачають відміну мажоритарної системи та зниження прохідного бар’єру до 3%.

Кропивницький видавник Сергій Лібега впевнений, що таким чином старі парламентарі пішли проти бажання більшості українців усунути корупційну модель потрапляння до Верховної Ради.

«Вчора ми стали свідками збереження старої виборчої системи, з присутністю так званої мажоритарки. Більшість народних депутатів не бажають приймати нові правила прозорої системи. Особисто я, як і наш лідер Юлія Тимошенко та фракція політичної партії «Батьківщина», підтримали і підтримуємо зміни до виборчого законодавства. Зміни до закону про вибори дали б оновлений склад Верховної Ради, за старою системою ми можемо отримати те що маємо», - зазначив Сергій Лібега.

Експерт розповів, що на власному досвіді знає про те, як важко перемогти на мажоритарному окрузі чесній людині, яка не має спонсора-олігарха.

«Маю власний досвід балотування. А у 2016 році допомагав нашому партійцю у виборах по одномандатному округу на Херсонщині. У тяжкій боротьбі з місцевими «грошовими мішками» та адміністративним ресурсом ми змогли перемогти. Голосували не за гречку, а за конкретну людину та за партію, яка її висуває. Нажаль, статистика доводить, що цей випадок – виключення. Переважно перемагають гроші», - розповів Сергей Либега.

Він вважає, що старі політики, які обирають старі корупційні шляхи та методи, мусять залишитися у минулому.

«На позачергових виборах ми маємо підтримати ті політичні сили, які прагнуть змін. Підтримати тих людей, які, ставши депутатами, будуть голосувати не за себе, а за державу та наших громадян», - підсумував Лібега.

мажоритарна система вибори
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии