На Кіровоградщині продовжують ліквідовувати наслідки негоди

На щопонеділковій апаратній нараді в ОДА перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко поінформував про результати наради та інші заходи, що вживаються в області для ліквідації наслідків стихії. інформує прес-служба Кіровоградської ОДА.

За інформацією Сергія Коваленка, на виїзному засіданні було заслухано керівників найбільш постраждалих населених пунктів - сіл Тарасівка, Кетрисанівка, Чарівне, Новоградівка та Бобринецької міськради. Як з'ясувалося, внаслідок негоди в районі знищено близько 2300 га посівів на полях, а також городину на присадибних ділянках, у господарствах загинула птиця і худоба. Сільські голови та керівництво району підрахували разом із жителями сіл розміри збитків. Як повідомив посадовець, сьогодні є розуміння, яку необхідно надати допомогу, і подальші дії відпрацьовано департаментом фінансів та департаментом соцзахисту населення ОДА.
Визначено і механізм відновлення зруйнованої греблі у селі Тарасівка – зазначений об’єкт буде внесено до переліку доріг обласного значення, що ремонтуватимуть у 2019 році. 
Буде вирішено також проблему пошкодженого внаслідок негоди мосту в Устинівському районі на дорозі, що сполучає районний центр та село Докучаєве. Фінансовий ресурс на виготовлення ПКД запропоновано районним бюджетом, а кошти на ремонт буде виділено з обласного дорожнього фонду (зекономлені під час проведення тендерів). 
Сергій Коваленко також повідомив про ліквідацію наслідків пожежі, що виникла через негоду у приміщенні Благовіщенської районної ради. Нині проектанти відпрацьовують ПКД, яка дозволить у подальшому розпочати відновлювальні роботи.
Складні погодні умови спричинили негативні наслідки і в Гайворонському районі – затоплено земельні ділянки, частково підтоплено приватні будинки та підвальні приміщення. Посадовець зазначив, що вже виконано роботи із відкачування дощових вод, встановлюються розміри збитків, на основі яких буде визначено механізм їх відшкодування.
У період з 1 по 6 червня у шести районах Кіровоградщини через складні погодні умови було знеструмлено 38 населених пунктів. Електропостачання, за словами Сергія Коваленка, відновлено в повному обсязі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі