Кіровоградщина: 90% продукції і послуг області виробляється підприємствами малого і середнього бізнесу

На цьому наголосила виконуюча обов'язки голови облдержадміністрації Світлана Лобанова під час засідання круглого столу на тему: "Стратегія розвитку області на 2021-2027 роки – розвиток малого і середнього бізнесу". Засідання організоване департаментом економічного розвитку і торгівлі ОДА та Агенцією регіонального розвитку Кіровоградської області з метою обговорення та подальшого внесення пропозицій представників малого і середнього підприємництва, науковців та громадськості до проекту Стратегії.
Привітавши учасників заходу, Світлана Лобанова відзначила, що вклад підприємців в економіку спонукає до розуміння їх бачення тенденцій розвитку області у Стратегії. Посадовець також зазначила, що керівництво облдержадміністрації систематично зустрічається з представниками малого і середнього бізнесу для обговорення актуальних завдань і шляхів співпраці. "Усі труднощі, перепони ми повинні разом вирішувати і, якщо потрібно, подавати відповідні пропозиції до Кабінету Міністрів України і Верховної Ради", - підкреслила Світлана Лобанова.
Про особливості та хід підготовки проекту Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки, зокрема за напрямом "Підприємництво та інфраструктура його підтримки", поінформувала директор профільного департаменту ОДА Ніна Рахуба. Вона також коротко проаналізувала стан та тенденції розвитку підприємництва в області, зазначивши, що за цим напрямом Кіровоградщина перебуває на провідних позиціях у державі. Директор департаменту звернула увагу, що 80 % підприємств малого і середнього Кіровоградщини – це ФОПи і лише 20% - юридичні особи. За видом економічної діяльності переважає торгівля. Серед проблем посадовець назвала труднощі із розвитком малого бізнесу в окремих районах області, що спричинено відсутністю фінансування відповідних програм з місцевих бюджетів та браком фахівців, які можуть надавати консультативну допомогу щодо написання проектів.
Учасники засідання обговорили секторальні проблеми, потреби та пріоритети місцевих малих і середніх підприємств та подали пропозиції щодо забезпечення сталого розвитку бізнесу в області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі