• Головна
  • Національний банк України реалізував понад мільйон пам’ятних монет
16:45, 21 грудня 2012 р.

Національний банк України реалізував понад мільйон пам’ятних монет

Нині Національний банк України спостерігає значний інтерес широкого загалу до своєї нумізматичної продукції – пам’ятних, ювілейних та інвестиційних монет.

Як повідомила заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська, за станом на 01 грудня 2012 року Національний банк України реалізував уже більше мільйона пам’ятних монет та 15,5 тис. інвестиційних монет на загальну суму 191 млн. грн.

Протягом поточного року Національний банк України ввів в обіг 37 найменувань (26 видів) пам’ятних монет, з яких одна золота, 17 срібних та 19 монет з недорогоцінного металу. Загальний тираж цих пам’ятних монет ? 634 тис. шт.

Як повідомляє прес-центр Національного банку України, останніми в цьому році введені в обіг такі пам’ятні монети:

- срібна монета “Рік Змії” із серії “Східний календар” – восьма із цієї серії, яка започаткована в 2006 році монетою “Рік Собаки” (крім того, уже випущено монети, що присвячені року Свині, Пацюка, Бика, Тигра, Кота, Дракона);

- монета з нейзильберу “Всесвітній рік кажана”, що продовжує серію монет, присвячених міжнародним подіям, оголошеним ООН, та проблемам збереження екосистеми нашої планети тощо (свого часу в цій серії були випущені монети “Чиста вода – джерело життя”, “Міжнародний рік астрономії”, “Міжнародний рік лісів”).

Крім того, у 2012 році випуском пам’ятних монет України було відзначено 200-річчя Нікітського ботанічного саду; продовжено серію “Стародавні міста України” – “1800 років м. Судаку” та “350 років м. Івано-Франківську”; серію “Спорт” – монетами, присвяченими Іграм ХХХ Олімпіади; у серії “Пам’ятки архітектури України” вийшла цікава монета “Єлецький Свято-Успенський монастир”. У цьому році завершено серії “Народні промисли та ремесла” та “Найменша золота монета”.

Особливим здобутком є вдале втілення багаторічної праці – спільна монета, випущена національними банками Польщі та України “УЄФА. Євро 2012. Україна-Польща” (набір з двох монет, які складаються в коло діаметром 50 мм).

Віра Ричаківська зазначила, що українська нумізматика зовсім молода, існує лише п’ятнадцять років, але за цей час змогла стати помітною сторінкою в міжнародній та вітчизняній історії. За цей період Національний банк України розбудував власне монетне (і не тільки) виробництво, створив школу художників-медальєрів, увів в обіг понад 500 найменувань монет.

Уведення в обіг монети – колективна праця, довгий і складний шлях. При Національному банку України працює Експертна рада з питань дизайну пам’ятних монет, яка є першим і дуже важливим ланцюгом на етапі створення пам’ятних монет і до складу якої входять фахівці як Національного банку України, так і члени Спілки художників України, представники Національної академії наук, Національного музею історії України тощо.

У створенні монет з Національним банком України співпрацюють багато років такі художники: Володимир Таран, Олександр та Сергій Харуки, Микола Кочубей, Борис Груденко, Марія Скоблікова, Олександр Кузьмін тощо. Роман Чайковський, Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко, Володимир і Анатолій Дем’яненки ? скульптори Банкнотно-монетного двору Національного банку України, які втілюють у життя задуми художників.

“Гаслом усіх наших монет, тим девізом, під яким ми їх випускаємо, є високоідейність, високохудожність і високотехнологічність. Ми завжди намагаємося дотримуватися цих принципів під час карбування монет”, наголосила заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...