Підсумки діяльності банківської системи регіону та роботи Управління за січень – листопад 2012 року

Прогнозована ситуація на грошово-кредитному ринку області, яка склалася завдяки адекватній політиці, що проводив Національний банк України у 2012 році, сприяла зміцненню банківської системи та певному відновленню її інвестиційної функції.

Банківська система Кіровоградщини представлена 7 філіями та 365 відділеннями 56 банків України. Банки юридичні особи на території області – відсутні.

За підсумками одинадцяти місяців поточного року щодо більшості показників, які характеризують розвиток грошово-кредитного ринку області, спостерігається позитивна динаміка, зокрема, зафіксовано збільшення обсягів кредитування в національній валюті, зростання депозитної бази банківських установ, останнім часом – стабільність на валютному ринку та відсутність значних коливань обмінного курсу доларів США.

Так, залишки за кредитами в національній валюті впродовж року збільшилися на 68,6% до 4,2 млрд. грн. та формують 72,2% в структурі кредитної заборгованості. Зростання гривневих кредитів характерно як для сектору корпорацій (в 2,1 раза до 3 млрд.грн.), так і домашніх господарств (на 9,4% до 1,1 млрд.грн.).

Залишки за валютними кредитами склали 1,6 млрд.грн. та зменшились впродовж 2012 року вдвічі.

Сектор нефінансових корпорацій залишався пріоритетним напрямком кредитування економіки (69,6 % у структурі кредитної заборгованості).

Серед основних видів економічної діяльності найбільші обсяги кредитів були спрямовані корпораціям промисловості – 3 млрд.грн (74,1%), сільського господарства – 0,5 млрд. грн. (13,2%) та торгівлі – 0,4 млрд. грн. (10,2%).

На початок грудня спостерігалася тенденція до скорочення залишків за кредитами, наданими сектору домашніх господарств в іноземній валюті та їх зростання у національній, що сприяло зниженню вразливості банківської системи до валютного ризику.

Кредитна активність банків концентрувалася переважно на довгостроковому кредитуванні.

Проблемна кредитна заборгованість клієнтів банків формує 8,3% кредитного портфеля по області.

У 2012 році відбулося збільшення вартості наданих кредитів як в національній, так і в іноземній валюті. Середньозважена процентна ставка за кредитами, наданими банківськими установами в національній валюті у листопаді збільшилася у порівнянні з груднем 2011 року на 1,2 в.п. до 22,0%, в іноземній валюті – на 4,1 в.п., та становить 14,6% річних.

Кредитний ризик за операціями з домашніми господарствами банки оцінюють вище ніж по корпоративному сектору економіки. Тому, вартість кредитів для фізичних осіб залишається достатньо високою - у національній валюті вона склалася на рівні 29,2%, в іноземній валюті – відповідно 13,8%.

Загальний обсяг депозитів у банківській системі станом на 01.12.2012 становив 4,6 млрд.грн. Їх обсяг з початку року зріс на 27,3%. Зростання загального рівня залишків депозитів забезпечено як за рахунок приросту коштів в національній валюті (на 23,4%), які склали 3,2 млрд.грн., так і в іноземній валюті (на 37,6%) до 1,4 млрд.грн.

Переважну частину депозитів складали кошти домашніх господарств (70,9%), обсяги яких протягом 11 місяців поточного року зросли на 29,6% до 3,2 млрд. грн.

Для банків середня вартість депозитів у листопаді в національній валюті склалася на рівні 23,0% річних, в іноземній валюті середньозважена відсоткова ставка за депозитами становила 7,0% .

Вартість залучень від домашніх господарств становила у гривні – 18,8%, в іноземній валюті –7,1% річних, тобто наразі дохідність гривневих депозитів є дуже привабливою та в 2,6 раза перевищує дохідність валютних депозитів.

Існуюча тенденція на валютному ринку області, починаючи з останньої декади листопада, свідчить про зменшення попиту на готівкову іноземну валюту. Курс обмінних операцій не демонструє різких коливань. Останні зміни нормативних актів у сфері обмінних операцій з валютою направлені на зниження рівня доларизації економіки.

Управлінням постійно проводиться робота по реалізації пам’ятних та інвестиційних монет, сувенірної продукції. З жовтня місяця поточного року розпочато реалізацію фізичним особам інвестиційних монет “Архістратиг Михаїл”.

Також Управління протягом січня – листопада 2012 року здійснювало реалізацію пам’ятних монет, присвячених важливій спортивній події - Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу, який було проведено в Україні та Польщі у 2012 році.

Стан банківської системи регіону постійно перебуває у полі зору Управління.

З метою контролю за дотриманням відокремленими підрозділами банків, розташованими на території області, вимог банківського та валютного законодавства України, законодавства України з питань фінансового моніторингу та нормативно-правових актів Національного банку України, здійснюються перевірки їх діяльності.

З метою вирішення проблемних питань, які виникають у клієнтів установ банків регіону, в Управлінні у режимі прямого телефонного спілкування функціонує лінія “довіри”, на яку впродовж січня –листопада прийнято 46 дзвінків від громадян, по яких надано змістовні відповіді.

Крім того, Управлінням забезпечувалося функціонування «гарячої лінії», яку запроваджено для вирішення спірних питань між вкладниками та АТ «Ощадбанк», що дозволило оперативно реагувати на проблеми при виплаті компенсаційних коштів. Більше ніж 600 особам було надано відповідну допомогу.

За 2012 рік проведено чотири опитування керівників підприємств області щодо оцінки ними поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в країні.

Протягом звітного періоду Управління плідно співпрацювало з місцевими органами влади для забезпечення сталого розвитку регіону.

Через засоби масової інформації області забезпечувалось оперативне та об’єктивне інформування громадськості про стан і розвиток економіки та банківської системи.

Інформує прес-центр Національного банку України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
1 перегляд в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
З нагоди Мiжнародного дня людей iз синдромом Дауна в обласному центрi громадська органiзацiя “Серце матерi” органiзувала для особливих дiток акцiю “Сонечко поряд”. Про це повiдомляє прес-служба мiськради. Дiти розфарбовували символiчнi пряники, на яких зображене сонечко. А пiсля розфарбовування ними можна було ще й посмакувати.  До акцiї у Кропивницькому долучився секретар мiської ради Андрiй Табалов, депутати вiд фракцiї полiтичної партiї “Наш край” Вади...
Суспільство
Змiнити пiдхiд до урокiв фiзкультури у школах та зробити їх цiкавiшими пропонує кропивницький вчитель фiзкультури Олександр Сухоручко. Про це повiдомляє канал "Кiровоград". Олександр Сухоручко першим в областi почав реалiзовувати проект Мiнiстерства освiти "Cool Games (Крутi iгри)". У Мiнiстерствi вчителям фiзкультури пропонують по-новому проводити уроки. Серед порад – застосовувати команднi iгри та естафети. Кропивницький вчитель влаштував крутi iгри для...
Политические новости
Политолог Павел Рудяков считает, что кому-то выгодно тянуть Юрия Бойко вверх. Антирейтинг власти - 70-75%, рейтинг оппозиции в лице Юрия Бойко - 10. Возможно ли такое? Об этом сообщает gazeta.ua со ссылкой на блог политолога Павла Рудякова на Korrespondent. Однако, такой высокий показатель у Бойко, по его мнению, всего лишь очередной пример политических манипуляций с использованием социологии. «Даже если рассматривать всерьез мифическую перспективу прохожд...
Кримінал
Прокуратура Кiровоградської областi виявила факт самовiльного зайняття агрофiрмою земельної дiлянки сiльськогосподарського призначення площею понад 150 га. Про це повiдомляє прес-служба обласної прокуратури. Мова йде про землi, розташованi на територiї Тишкiвської сiльської ради Добровеличкiвського району. Встановлено, що сума збиткiв, завданих використанням сiльськогосподарської землi без правовстановлюючих документiв, становить понад 219 тис грн. Тобто,...
Суспільство
Продовжуєтьcя розcлiдування cпалаxу гоcтрої кишкової iнфекцiї в ДНЗ №31 "Берiзка" мicта Кропивницький. Про це iнформує преc-cлужба Головного управлiння Держпродcпоживcлужби в облаcтi. Cтаном на 21 березня cеред дiтей, якi вiдвiдують дошкiльний навчальний заклад №31 "Берiзка", та його перcоналу новиx випадкiв заxворювання не зареєcтровано. Шеcтеро xвориx, у якиx дiагноcтували гоcтрий гаcтроентероколiт (4 дiтей), xарчову токcикоiнфекцiю (одна дитина), функцi...
Суспільство
На українських трасах, зокрема, на дорогах вищої категорiї (I-II), пропонують встановлювати фрезеровану шумову дорожню розмiтку. Про це повiдомляє УНН. "Шумова дорожня розмiтка – це дiйсно недорогий та дiєвий спосiб пiдвищення безпеки руху та зменшення кiлькостi авто, якi втягуються в дорожньо-транспортнi аварiї. Наприклад, якщо людина довго знаходиться за кермом i починає засипати, такi шумовi смуги можуть врятувати життя. Тому пiд час оновлення ДБН щодо...
Суспільство
В Олександрiї служба у справах дiтей мiської ради протягом декiлькох минулих рокiв виявила 12 неповнолiтнiх, якi вiд самого народження не зареєстрованi батьками у вiддiлi реєстрацiї актiв цивiльного стану. Про це повiдомляє "Голос Громади". Цi дiти (а деякi з них вже досягли пiдлiткового вiку) не мають свiдоцтва про народження, не вiдвiдують школи i дитсадки тощо, що є порушенням цiлої низки державних законiв. Одним словом, вони нiби i є, а за законодавств...
Пригоди
Протягом минулої доби одразу два домашнiх улюбленця потрапили у складнi ситуацiї. Про це повiдомляє прес-служба У ДСНС в областi. Так, у м. Олександрiя рятувальники 2-го Державного пожежно-рятувального загону дiстали з пiдвалу 9-поверхiвки песика, а бiйцi 21-ї Державної пожежно-рятувальної частини допомогли зняти з даху приватного будинку у м.Гайворон  кiшку, яка застрягла пiд шифериною.
Суспільство
У середу, 20 березня, смiттєвози КП "Унiверсал-2005” працювали вiдповiдно до затвердженого графiка робiт – вивозили побiчне смiття з центральної частини мiста. Двi бригади комунальникiв згрiбали i вивозили смiття з вулиць Архангельської, Михайлiвської, Кропивницького, Преображенської, Гоголя, Вокзальної. Про це повiдомляє прес-служба мiськради. Силами комунального пiдприємства було лiквiдовано низку несанкцiонованих смiттєзвалищ по вулицях Карабiнерна, Рiв...