Підсумки діяльності банківської системи регіону та роботи Управління за січень – листопад 2012 року

Прогнозована ситуація на грошово-кредитному ринку області, яка склалася завдяки адекватній політиці, що проводив Національний банк України у 2012 році, сприяла зміцненню банківської системи та певному відновленню її інвестиційної функції.

Банківська система Кіровоградщини представлена 7 філіями та 365 відділеннями 56 банків України. Банки юридичні особи на території області – відсутні.

За підсумками одинадцяти місяців поточного року щодо більшості показників, які характеризують розвиток грошово-кредитного ринку області, спостерігається позитивна динаміка, зокрема, зафіксовано збільшення обсягів кредитування в національній валюті, зростання депозитної бази банківських установ, останнім часом – стабільність на валютному ринку та відсутність значних коливань обмінного курсу доларів США.

Так, залишки за кредитами в національній валюті впродовж року збільшилися на 68,6% до 4,2 млрд. грн. та формують 72,2% в структурі кредитної заборгованості. Зростання гривневих кредитів характерно як для сектору корпорацій (в 2,1 раза до 3 млрд.грн.), так і домашніх господарств (на 9,4% до 1,1 млрд.грн.).

Залишки за валютними кредитами склали 1,6 млрд.грн. та зменшились впродовж 2012 року вдвічі.

Сектор нефінансових корпорацій залишався пріоритетним напрямком кредитування економіки (69,6 % у структурі кредитної заборгованості).

Серед основних видів економічної діяльності найбільші обсяги кредитів були спрямовані корпораціям промисловості – 3 млрд.грн (74,1%), сільського господарства – 0,5 млрд. грн. (13,2%) та торгівлі – 0,4 млрд. грн. (10,2%).

На початок грудня спостерігалася тенденція до скорочення залишків за кредитами, наданими сектору домашніх господарств в іноземній валюті та їх зростання у національній, що сприяло зниженню вразливості банківської системи до валютного ризику.

Кредитна активність банків концентрувалася переважно на довгостроковому кредитуванні.

Проблемна кредитна заборгованість клієнтів банків формує 8,3% кредитного портфеля по області.

У 2012 році відбулося збільшення вартості наданих кредитів як в національній, так і в іноземній валюті. Середньозважена процентна ставка за кредитами, наданими банківськими установами в національній валюті у листопаді збільшилася у порівнянні з груднем 2011 року на 1,2 в.п. до 22,0%, в іноземній валюті – на 4,1 в.п., та становить 14,6% річних.

Кредитний ризик за операціями з домашніми господарствами банки оцінюють вище ніж по корпоративному сектору економіки. Тому, вартість кредитів для фізичних осіб залишається достатньо високою - у національній валюті вона склалася на рівні 29,2%, в іноземній валюті – відповідно 13,8%.

Загальний обсяг депозитів у банківській системі станом на 01.12.2012 становив 4,6 млрд.грн. Їх обсяг з початку року зріс на 27,3%. Зростання загального рівня залишків депозитів забезпечено як за рахунок приросту коштів в національній валюті (на 23,4%), які склали 3,2 млрд.грн., так і в іноземній валюті (на 37,6%) до 1,4 млрд.грн.

Переважну частину депозитів складали кошти домашніх господарств (70,9%), обсяги яких протягом 11 місяців поточного року зросли на 29,6% до 3,2 млрд. грн.

Для банків середня вартість депозитів у листопаді в національній валюті склалася на рівні 23,0% річних, в іноземній валюті середньозважена відсоткова ставка за депозитами становила 7,0% .

Вартість залучень від домашніх господарств становила у гривні – 18,8%, в іноземній валюті –7,1% річних, тобто наразі дохідність гривневих депозитів є дуже привабливою та в 2,6 раза перевищує дохідність валютних депозитів.

Існуюча тенденція на валютному ринку області, починаючи з останньої декади листопада, свідчить про зменшення попиту на готівкову іноземну валюту. Курс обмінних операцій не демонструє різких коливань. Останні зміни нормативних актів у сфері обмінних операцій з валютою направлені на зниження рівня доларизації економіки.

Управлінням постійно проводиться робота по реалізації пам’ятних та інвестиційних монет, сувенірної продукції. З жовтня місяця поточного року розпочато реалізацію фізичним особам інвестиційних монет “Архістратиг Михаїл”.

Також Управління протягом січня – листопада 2012 року здійснювало реалізацію пам’ятних монет, присвячених важливій спортивній події - Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу, який було проведено в Україні та Польщі у 2012 році.

Стан банківської системи регіону постійно перебуває у полі зору Управління.

З метою контролю за дотриманням відокремленими підрозділами банків, розташованими на території області, вимог банківського та валютного законодавства України, законодавства України з питань фінансового моніторингу та нормативно-правових актів Національного банку України, здійснюються перевірки їх діяльності.

З метою вирішення проблемних питань, які виникають у клієнтів установ банків регіону, в Управлінні у режимі прямого телефонного спілкування функціонує лінія “довіри”, на яку впродовж січня –листопада прийнято 46 дзвінків від громадян, по яких надано змістовні відповіді.

Крім того, Управлінням забезпечувалося функціонування «гарячої лінії», яку запроваджено для вирішення спірних питань між вкладниками та АТ «Ощадбанк», що дозволило оперативно реагувати на проблеми при виплаті компенсаційних коштів. Більше ніж 600 особам було надано відповідну допомогу.

За 2012 рік проведено чотири опитування керівників підприємств області щодо оцінки ними поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в країні.

Протягом звітного періоду Управління плідно співпрацювало з місцевими органами влади для забезпечення сталого розвитку регіону.

Через засоби масової інформації області забезпечувалось оперативне та об’єктивне інформування громадськості про стан і розвиток економіки та банківської системи.

Інформує прес-центр Національного банку України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
18 червня об 11:00 виникла пожежа 800 м2 сухої трави на відкритій території поблизу смт Петрове, яку ліквідували бійці 32-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Інформує прес-служба У ДСНС в області. О 14:55 рятувальники 1-го Державного пожежно-рятувального загону м. Кропивницький ліквідували пожежу 2 м2 пластикового сміттєвого контейнера по вул. Тельнова в обласному центрі. О 19:31 стало відомо про займання 1 тонни сіна та 11 м2 господарчої будівлі на т...
Суспільство
9 червня пожежно-рятувальні підрозділи Кіровоградської області тричі виїздили для надання допомоги по пошуку та вилученню 4-х загиблих громадян, з яких одна дитина, із водойм. Інформує прес-служба У ДСНС в області. Так, об 11:00 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що у річці Бешка між смт Олександрійське та Нова Прага Олександрійського району виявлено тіло чоловіка 1985 р.н. Рятувальниками 2-го Державного пожежно-рятувального загону м....
Суспільство
Тарифи на водопостачання та водовідведення для абонентів обласного комунально-виробничого підприємства «Дніпро – Кіровоград» зростуть майже на 15 відсотків для приватного сектору та майже на 11 – для багатоквартирних будинків. Про це CBN повідомив заступник генерального директора з комерційних питань ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Олександр Головченко. Відповідні матеріали затвердила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та...
Суспільство
За ініціативою керівництва ГУНП в Кіровоградській області на базі тренінгового центру 15 червня були проведені практичні навчання для працівників ІТТ. Інформує прес-служба поліції в області. У ході занять відпрацьовано дії чергових нарядів ізоляторів тимчасового тримання під час перевірки, огляду камерних приміщень ІТТ та обшуку затриманих і осіб, які тримаються під вартою в ізоляторах.  По закінченню навчальних зборів було підбито підсумки. Окремі працівн...
Кримінал
У рамках проведення оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою "Мак" правоохоронці отримали інформацію про вчинення жителем Знам’янки правопорушення, яка у результаті перевірки знайшла підтвердження. Інформує прес-служба поліції в Кіровоградській області. «За місцем проживання 41-річного чоловіка поліцейські провели обшук, у ході якого виявили і вилучили паперові згортки, скляні та пластикові ємності з коноплею загальною вагою близько 2 кілограмі...
Суспільство
Комунальники Кропивницького продовжують наводити лад на території міста. Сьогодні, 19 червня, як і щодня прибирання вулиць обласного центру забезпечують  спеціалісти КП "Універсал 2005", інформує прес-служба Кропивницької міськради. На дорогах Кропивницького працюють дві сучасних підмітально-прибиральні машини "Глобус". Вони змітають побічне сміття в центрі міста та прибирають дощові наноси на вулиці Романа Слободянюка. Фахівці підприємства займуться також...
Спорт
Упродовж 14 днів, із 08 по 14 червня, у Кропивницькому в клубі «Гамбіт» проходив міський шаховий турнір, у якому взяли участь 20 кращих шахістів міста. Інформує прес-служба міської ради Кропивницького. За результатами змагань, у загальному заліку перше місце завоював студент факультету фізичного виховання КДПУ ім. В. Винниченка Богдан Басько. Серед юнаків переміг учень НВО №16, вихованець комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 1 Іван Ковальчук. Пер...
Екологія
На базі ДП «Чорноліський лісгосп» 14 червня відбувся обласний зліт учнівських лісництв Кіровоградщини. Інформує прес-служба Кіровоградської ОДА. Серед його учасників були представники 10 учнівських об’єднань. Захід проводиться упродовж 11 років з метою підтримки ініціативи підростаючої молоді з освоєння навичок лісогосподарської, природоохоронної, просвітницької та дослідницької діяльності, виявлення й заохочення кращих учнівських лісництв. Організовують т...
Суспільство
Минулого тижня ухвалено урядове рішення про виплати компенсації на придбання житла окремим категоріям населення за трьома бюджетними програмами. Для Кіровоградщини передбачено видатки в загальній сумі 4,2 млн.грн. Про це повідомив директор департаменту соціального захисту населення ОДА Олександр Догаров на щопонеділковій апаратній нараді в облдержадміністрації. Інформує прес-служба Кіровоградської ОДА. Як зазначив посадовець, за рахунок цих коштів буде вип...
Новини по темі
Кіровоградська область: вогнеборці подолали 6 займань різного характеру
На Кіровоградщині протягом дня рятувальники тричі надавали допомогу по вилученню загиблих громадян з водойм (ФОТО)
У Кропивницькому зростуть тарифи на воду
Поліцейські ізоляторів тимчасового тримання відпрацьовували професійні навички (ФОТО)
Ремонт доріг, прибирання, озеленення і поливання: один день із життя комунальників Кропивницького (ФОТО)
Учасники бойових дій з Кіровоградщини отримають компенсації на житло
ОТГ Кіровоградщини отримали 34,6 тисячі га земель сільськогосподарського призначення
Наступного тижня на Кіровоградщині розпочнуться жнива
Кіровоградська область: рятувальники спиляли аварійні дерева (ФОТО)
Міськрада Кропивницького повідомляє про завершення прийому документів на конкурс «Молода людина року - 2019»