Підсумки діяльності банківської системи регіону та роботи Управління за січень – листопад 2012 року

Прогнозована ситуація на грошово-кредитному ринку області, яка склалася завдяки адекватній політиці, що проводив Національний банк України у 2012 році, сприяла зміцненню банківської системи та певному відновленню її інвестиційної функції.

Банківська система Кіровоградщини представлена 7 філіями та 365 відділеннями 56 банків України. Банки юридичні особи на території області – відсутні.

За підсумками одинадцяти місяців поточного року щодо більшості показників, які характеризують розвиток грошово-кредитного ринку області, спостерігається позитивна динаміка, зокрема, зафіксовано збільшення обсягів кредитування в національній валюті, зростання депозитної бази банківських установ, останнім часом – стабільність на валютному ринку та відсутність значних коливань обмінного курсу доларів США.

Так, залишки за кредитами в національній валюті впродовж року збільшилися на 68,6% до 4,2 млрд. грн. та формують 72,2% в структурі кредитної заборгованості. Зростання гривневих кредитів характерно як для сектору корпорацій (в 2,1 раза до 3 млрд.грн.), так і домашніх господарств (на 9,4% до 1,1 млрд.грн.).

Залишки за валютними кредитами склали 1,6 млрд.грн. та зменшились впродовж 2012 року вдвічі.

Сектор нефінансових корпорацій залишався пріоритетним напрямком кредитування економіки (69,6 % у структурі кредитної заборгованості).

Серед основних видів економічної діяльності найбільші обсяги кредитів були спрямовані корпораціям промисловості – 3 млрд.грн (74,1%), сільського господарства – 0,5 млрд. грн. (13,2%) та торгівлі – 0,4 млрд. грн. (10,2%).

На початок грудня спостерігалася тенденція до скорочення залишків за кредитами, наданими сектору домашніх господарств в іноземній валюті та їх зростання у національній, що сприяло зниженню вразливості банківської системи до валютного ризику.

Кредитна активність банків концентрувалася переважно на довгостроковому кредитуванні.

Проблемна кредитна заборгованість клієнтів банків формує 8,3% кредитного портфеля по області.

У 2012 році відбулося збільшення вартості наданих кредитів як в національній, так і в іноземній валюті. Середньозважена процентна ставка за кредитами, наданими банківськими установами в національній валюті у листопаді збільшилася у порівнянні з груднем 2011 року на 1,2 в.п. до 22,0%, в іноземній валюті – на 4,1 в.п., та становить 14,6% річних.

Кредитний ризик за операціями з домашніми господарствами банки оцінюють вище ніж по корпоративному сектору економіки. Тому, вартість кредитів для фізичних осіб залишається достатньо високою - у національній валюті вона склалася на рівні 29,2%, в іноземній валюті – відповідно 13,8%.

Загальний обсяг депозитів у банківській системі станом на 01.12.2012 становив 4,6 млрд.грн. Їх обсяг з початку року зріс на 27,3%. Зростання загального рівня залишків депозитів забезпечено як за рахунок приросту коштів в національній валюті (на 23,4%), які склали 3,2 млрд.грн., так і в іноземній валюті (на 37,6%) до 1,4 млрд.грн.

Переважну частину депозитів складали кошти домашніх господарств (70,9%), обсяги яких протягом 11 місяців поточного року зросли на 29,6% до 3,2 млрд. грн.

Для банків середня вартість депозитів у листопаді в національній валюті склалася на рівні 23,0% річних, в іноземній валюті середньозважена відсоткова ставка за депозитами становила 7,0% .

Вартість залучень від домашніх господарств становила у гривні – 18,8%, в іноземній валюті –7,1% річних, тобто наразі дохідність гривневих депозитів є дуже привабливою та в 2,6 раза перевищує дохідність валютних депозитів.

Існуюча тенденція на валютному ринку області, починаючи з останньої декади листопада, свідчить про зменшення попиту на готівкову іноземну валюту. Курс обмінних операцій не демонструє різких коливань. Останні зміни нормативних актів у сфері обмінних операцій з валютою направлені на зниження рівня доларизації економіки.

Управлінням постійно проводиться робота по реалізації пам’ятних та інвестиційних монет, сувенірної продукції. З жовтня місяця поточного року розпочато реалізацію фізичним особам інвестиційних монет “Архістратиг Михаїл”.

Також Управління протягом січня – листопада 2012 року здійснювало реалізацію пам’ятних монет, присвячених важливій спортивній події - Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу, який було проведено в Україні та Польщі у 2012 році.

Стан банківської системи регіону постійно перебуває у полі зору Управління.

З метою контролю за дотриманням відокремленими підрозділами банків, розташованими на території області, вимог банківського та валютного законодавства України, законодавства України з питань фінансового моніторингу та нормативно-правових актів Національного банку України, здійснюються перевірки їх діяльності.

З метою вирішення проблемних питань, які виникають у клієнтів установ банків регіону, в Управлінні у режимі прямого телефонного спілкування функціонує лінія “довіри”, на яку впродовж січня –листопада прийнято 46 дзвінків від громадян, по яких надано змістовні відповіді.

Крім того, Управлінням забезпечувалося функціонування «гарячої лінії», яку запроваджено для вирішення спірних питань між вкладниками та АТ «Ощадбанк», що дозволило оперативно реагувати на проблеми при виплаті компенсаційних коштів. Більше ніж 600 особам було надано відповідну допомогу.

За 2012 рік проведено чотири опитування керівників підприємств області щодо оцінки ними поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в країні.

Протягом звітного періоду Управління плідно співпрацювало з місцевими органами влади для забезпечення сталого розвитку регіону.

Через засоби масової інформації області забезпечувалось оперативне та об’єктивне інформування громадськості про стан і розвиток економіки та банківської системи.

Інформує прес-центр Національного банку України.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
1 просмотр в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
«С обвинений против Луценко вчера в Раде фактически началась президентская кампания Вилкула», - отметила политический эксперт Анне Быкова, комментируя итоги голосования в парламенте, который отказался снимать неприкосновенность с Вилкула по сфабрикованному ГПУ делу. «Представление ГПУ на Вилкула свидетельствует о том, что власть его рассматривает как опасного конкурента на предстоящих президентских выборах. И то, с какой поспешностью и топорностью это пред...
Криминал
Працівниками кримінальної поліції області спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції із залученням спецпідрозіділів КОРД та роти поліції особливого призначення під час проведених заходів було вилучено з обігу зброю, набої та наркотичні засоби.  Також за місцем мешкання одного з фігурантів поліцейські виявили записи «чорної бухгалтерії» злодійського «общака».  Вилучене нині направлено для проведення експертиз.
Политические новости
Прохождение во второй тур президентских выборов нового политика и активное обсуждение в обществе его кандидатуры означает позитивный сценарий развития ситуации в Украине. При этом «новый»  не означает «молодой». Так считают в партии «Основа». В эфире телеканала NewsOne об этом говорил глава политисполкома партии Владимир Полочанинов. Он считает, что публичные дискуссии о том, кто из кандидатов в президенты Украины попадет во второй тур, означают обсуждение...
Новости компаний
Одни из самых низких цен на одежду в Украине были выявлены 16 октября 2018 г. в интернет-магазине Time of Style. Приводим цены на популярные категории осенне-зимнего ассортимента: Мужские куртки - от 189 грн. Мужские рубашки - от 29 грн. Мужские брюки - от 99 грн. Мужские свитера - от 79 грн. Женские джинсы - от 149 грн. Женские спортивные штаны - от 69 грн. Женские куртки - от 239 грн. Платья - от 229 грн. Женские свитера (гольфы, джемперы, худи, свитшоты...
Происшествия
15 жовтня о 10:43 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автодорозі с. Нерубайка – с. Підвисоке Новоархангельського району сталась дорожньо-транспортна пригода та потрібна допомога автомобілю, що перекинувся. Травмованих та загиблих немає. Рятувальники 31-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Новоархангельськ поставили автомобіль «ГАЗЕЛЬ» на колеса.
Политические новости
Депутаты Верховной Рады не поддержали снятие депутатской неприкосновенности  с нардепа Александра Вилкула. За набралось только 137 голосов. Александр Вилкул так прокомментировал итоги голосования парламенте: «Даже изначально негативно против меня настроенным членам регламентного комитета и всем депутатам, присутствующим в зале, от других политических партий стало ясно, что дело на 100% сфальсифицировано. Нет не то, что состава, нет события преступления. В...
Общество
В проекте госбюджета на 2019 год предусмотрено 55,1 млрд грн субвенции местным бюджетам на предоставление субсидий. Монетизация субсидий на оплату жилищно-коммунальных услуг в 2019 году будет проходить в три этапа. Соответствующее решение было принято 11 октября на заседании межведомственной рабочей группы по подготовке предложений по монетизации субсидий, сообщила пресс-служба Министерства экономического развития и торговли Украины. "Первый этап должен на...
Новости компаний
Это праздник, с которым важно поздравить не только военнослужащих, но и мужчин разных профессий. Ведь каждый из них – защитник своей семьи, близких, любимых и родных людей. Сделайте приятный подарок мужу, брату, сыну. Не забудьте оказать внимание и проявить заботу любимому мужчине. Выбирайте полезный и оригинальный подарок, который запомниться на долго. Но не забудьте о начальнике, а также преподнесите подарок учителю в школе или преподавателю в вузе. Они...
Происшествия
9 жовтня о 22:21 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу автомобіля ВАЗ-21099 на вул. Центральній с. Тишківка Добровеличківського району. Травмованих та загиблих немає. Силами вогнеборців о 22:31 пожежу було локалізовано та о 22:45 – ліквідовано. До гасіння пожежі залучались 4 чоловіка особового складу, 1 одиниця техніки 15-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Добровеличківка та місцева пожежна команда с. Тишківка. Причину пожежі...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: