• Головна
  • Дрібне хуліганство в адміністративному праві
Новини компаній
10:36, 24 вересня 2019 р.

Дрібне хуліганство в адміністративному праві

Новини компаній

Дрібне хуліганство - це адміністративний проступок, регульований Кодексом України про адміністративні правопорушення. Він визначається як дрібне порушення закону, яке в більшості випадків закінчується усним попередженням від співробітників поліції, але трапляються винятки

Загальні відомості

У КУпАП дрібним хуліганством визнається дія, яка порушує громадський порядок і має бути покараний, але не потрапляє під статтю «хуліганство» з Кримінального кодексу України. Раніше чіткого переліку правопорушень, за які карає адміністративний кодекс, не було, але після проголошення незалежності в кодекс внесено зміни

Класифікують відмінності адміністративного хуліганства від кримінальної полягають в:

1. Меншому суспільну ризику.

2. Відсутності матеріального і фізичного збитку.

3. Відсутності негативних наслідків для ментального здоров'я потерпілого.

4. Може не бути конкретного потерпілого.

Питання дрібного хуліганства регулюється в КУпАП у статті 173, розділі «адміністративні правопорушення, які порушують громадський порядок». Крім хуліганства він регулює також питання буллінг, поширення чуток і обороту незаконної алкогольної продукції в ряді випадків.

Дрібне хуліганство - це простий злочин, який не наділений кваліфікуючими ознаками. Не важливо, залучався злочинець раніше за цією статтею, чи був він скоєний групою осіб або поодинці.

Провини, які підходять під класифікацію

Список правопорушень, які потрапляють під статтю 173, відкритий. КУпАП тільки пропонує кілька прикладів, а інше залишає на розгляд органів правопорядку. У сформованій практиці дрібним хуліганством називають:

1. Матюки вираження в громадських місцях.

2. Спроби прикро причепитися до людей, як-то зачепити їх, переслідування без бажання завдати реальної шкоди.

3. Аморальна поведінка в громадських місцях, яка не завдає серйозної шкоди суспільству.

4. Образа людської гідності, основоположних прав людини і прийнятих в суспільстві моральних догм.

Щоб зрозуміти, може потрапити дія під дрібне хуліганство чи ні в конкретному випадку, краще всього звернутися до юриста-практика. Допомогти з пошуком фахівця може портал https://uristy.ua. Він надає відкритий каталог юристів, які готові надати онлайн-консультацію безкоштовно або за обумовлену оплату.

Міри покарання

Незважаючи на те, що дрібне хуліганство - це односкладні правопорушення, КУпАП надає судді широкий спектр санкцій, які можна застосувати до порушника. Це необхідно для того, щоб в процесі могли регулювати покарання в залежності від ситуації, що склалася і особистості,  що порушила закон.

За дрібне хуліганство КУпАП встановлює:

1. Штраф від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

3. Виправні роботи від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% зарплати.

4. Адміністративний арешт до 15 діб.

Є суттєва відмінність між громадськими роботами і виправними роботами. Громадські роботи - це корисні для суспільства діяння, які вчиняються злочинцем у вільний від роботи і навчання час. Правопорушника можуть запропонувати прибирання вулиць, організацію громадських заходів, допомога в притулку і інше. У той же час виправні роботи виконуються прямо за місцем основної роботи, де співробітник отримує додаткове навантаження, а в результаті також втрачає частину належних йому виплат.

Адміністративний арешт - це найбільш суворий вид покарання в адміністративному кодексі. Може призначатися на термін від 1 до 15 діб. Необхідний в тому випадку, якщо дії порушника визнані особливо небезпечними для суспільства, і тепер його необхідно ізолювати від людей. Заарештовувати забороняється інвалідів 1 і 2 груп, неповнолітніх, вагітних жінок і жінок з дітьми до 12 років.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...