• Головна
  • Президент реорганізував МНС та Держінспекцію техногенної безпеки, підпорядкувавши Міністерству оборони
14:35, 28 грудня 2012 р.

Президент реорганізував МНС та Держінспекцію техногенної безпеки, підпорядкувавши Міністерству оборони

24 грудня 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав Указ № 726/2012 про реорганізацію Міністерства надзвичайних ситуацій та Державної інспекції техногенної безпеки України у Державну службу надзвичайних ситуацій, підпорядкувавши її Міністерству оборони. Ця служба буде окремим органом виконавчої влади, підпорядковуватиметься Кабінету міністрів та її діяльність координуватиметься через Міністра оборони. Згідно з Указом Президента новопризначеним Міністром оборони є Павло Лебедєв, а Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій – генерал-лейтенант служби цивільного захисту Михайло Болотських.

Представляючи нового Міністра оборони, Президент України Віктор Янукович зазначив: «Реформа була прийнята у зв'язку з тим, що з року в рік на практиці Україна стикається з проблемами, пов'язаними з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій і стихійних лих». Віктор Янукович вказав, що світовий досвід свідчить про те, що найбільш ефективно служби з ліквідації надзвичайних ситуацій працюють в тих країнах, де вони підпорядковані і перебувають у складі Збройних сил. Також Президент звернув увагу на те, що у багатьох випадках ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій здійснюється за допомогою спеціальної техніки, яка є у Міністерства оборони. "У підсумку я підтримав таку пропозицію і прийняв рішення здійснити відповідне реформування", - підсумував Віктор Янукович.

Відтепер, завдання щодо забезпечення цивільного захисту населення та державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки виконуватиме єдина структура – Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Позитивним моментом введення новоствореного відомства до складу Міністерства оборони є той факт, що у разі виникнення масштабних надзвичайних подій та ситуацій до їх ліквідації залучатимуться як рятувальники, так і військовослужбовці. Також суттєвою підтримкою у таких випадках стане залучення до аварійно-рятувальних робіт не лише пожежно-рятувальної, але й військової важкої інженерної техніки, гелікоптерів, які ефективні для ліквідації природних катастроф. Таке злиття вже наперед прогнозує підвищення в рази ефективності роботи пожежно-рятувальних підрозділів та якості виконання завдань за призначенням щодо збереження життя, здоров’я, та майна громадян України.

Указ Президента України «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» є важливим кроком у розбудові рятувальноїслужби України, адже це дасть можливість суттєво зміцнити внутрішню і зовнішню безпеку нашої держави.

Повідомляе прес-служба ТУ МНС у Кіровоградскій області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...