У Первозванiвськiй ОТГ планують впроваджувати екологiчнi проекти

У Первозванiвськiй ОТГ планують впроваджувати екологiчнi проекти – результат публiчної консультацiї.

Про це 0522 повідомили в ГО "Центр UA".

У школах та адмiнiстративних будiвлях Первозванiвської ОТГ будуть встановленi контейнери для збору макулатури, а по завершенню збору - проведено еко-фестиваль iз вiдзначенням учасникiв.

Представники мiсцевої влади, Молодiжної ради Первозванiвської ОТГ, представники учнiвського самоврядування, небайдужi мешканцi, та за участi ГО "Перспектива молодi" обговорили можливостi вирiшити проблему стихiйних смiттєзвалищ та недбалого ставлення до екологiї в громадi. Найбiльше уваги придiлили питанню пiдвищення екосвiдомостi мiсцевих жителiв.

За словами головної спецiалiстки вiддiлу освiти, молодi та спорту, культури та туризму Первозванiвської сiльської ради Тетяни Назаренко, на сьогоднi питання екологiчних проблем є надзвичайно глобальним, а тому варто починати зi змiни ставлення громадян до охорони навколишнього середовища.

"Ми чудово усвiдомлюємо, що, наприклад, рiшення побудувати смiттєпереробний завод, чи розширити полiгони для вивозу смiття - це оптимальнi кроки. Проте, вони потребують дуже багато часу та iншого ресурсу. А дiяти потрiбно починати вже зараз, i щось робити зi свiдомiстю людей", – зазначила вона.

Представниця ГО "Перспектива молодi" Карина Ковальчук пiдтримала цю думку, презентувавши присутнiм напрацювання i досвiд екологiчних проектiв їх громадської органiзацiї у Кропивницькому:

"Погоджуюсь, що прибрати власноруч територiю, де ти живеш, та зробити її зеленiшою - це той мiнiмум, який є абсолютно доречним. У Кропивницькому проекти "Екопатруль" та "Нове дерево" iснують вже другий рiк, залучаючи до участi в них усе бiльше небайдужих мешканцiв".

Окремо у рамках консультацiї обговорювали також такi альтернативи, як створення у громадi пунктiв роздiльного здавання смiття та встановлення додаткових урн у громадських мiсцях.

Проте, було вирiшено розпочати саме зi встановлення урн для збору макулатури в рамках проекту "Нове дерево", органiзувавши його у змагальному контекстi - учасники, що зберуть найбiльшу вагу макулатури, отримають заохочувальнi подарунки вiд сiльської ради. На кошти, вирученi за макулатуру, учасники проекту закуплять саджанцi дерев, що будуть висадженi навеснi 2020 року. Завершити акцiю планують яскравим еко-фестивалем .

На завершення заходу представниця ГО "Центр UA" Яна Сапожнiкова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься i пiсля консультацiї.

"За результатами сьогоднiшнього обговорення ми ухвалили лише першi кроки та домовились про спiвпрацю. У будь-якому разi, масово привернувши запланованими заходами увагу мiсцевих мешканцiв, надалi ми зможемо ще не один раз зiбратися на обговорення, i втiлити наступнi кроки задля збереження довкiлля", – пiдсумувала громадська активiстка.

Проект реалiзується за пiдтримки Програми для України з розширення прав i можливостей на мiсцевому рiвнi, пiдзвiтностi та розвитку "U-LEAD з Європою", що спiльно фiнансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данiєю, Естонiєю, Нiмеччиною, Польщею та Швецiєю. Програма спiвпрацює з Мiнрегiоном у формуваннi багаторiвневої системи управлiння, яка є прозорою, пiдзвiтною та реагує на потреби громадян.

Кіровоградщина Первозванівська ОТГ екопроекти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Влада
У Центральній міській лікарні відкрили приймальне відділення, ідею реконструкції якого виношували 5 років. Про це повідомляє прес-служба управління охорони здоров'я міської ради. передає 0522. Будівлю повністю оновили, закупили нові меблі та інвентар. Загальна сума коштів, що витратили з міського бюджету на реконструкцію відділення, склала 2,6 млн грн. Від старої будівлі тут лишилась лише зовнішня цегла. Таких капітальних робіт тут ніколи не проводили. Кол...
Суспільство
Сьогодня, 12 листопада, було висаджено саджанець релікту Гінкго білоба на подвір'ї Кіровоградської облдержадміністрації. Про це повідомляє кореспондентка 0522. Ініціатива належить директору КП ОДА Андрію Черепанову. Євген Ткачук в якості консультанта-дендролога подарував саджанець реліктового дерева та проконтролював його висадку. Також були висаджені кущі: гібіск сірійський, дейція шорстка (сорт), форзіція проміжна (сорт), червонолистий барбарис оттавськи...
Культура
10 листопада в Києві стартував тиждень моди для тінейджерів Superstar Fashion Week autumn 2019. Про це повідоммляє прес-служба Імідж-центру "Ольга", передає 0522. Відкриття тижня моди відвідали представники фешн-індустрії з Мілана, Парижа та інших країн, баєри, інфлюенсери і модельні агенти. Холдинг Superstar Corporation поставив собі за мету проводити тиждень моди від імені свого лейблу двічі на рік. Також участь в цьому заході взяв і кропивницький Імідж-...
Суспільство
За ініціативою Канізької сільської ради Новомиргородського району розпочато процес об’єднання трьох сільських рад. Про це повідомляє Кіровоградське РВ АМУ, передає 0522. До потенційної Канізької сільської  об`єднананої територіальної громадуи  з  центром  в  селі Каніж  планують увійти дві сільські громади Новомиргородського та одна громади з Кропивницького районів: село Каніж, Канізької сільської ради; села Шпакове, Бровкове та  Пенькине, Шпаківської сіль...
Новини компаній
Легендарна браузерна гра «Бійцівський клуб» знову стає популярною. Ми вирішили відродити на своєму сервері PrimeBK, дух всіма улюбленого БК 2004-2008 років. Великі битви, завдання та пригоди в печерах, кланові війни, а також битви темряви і світла. Все це чекає на тебе. Почни відразу з 7-ого рівня і отримав подарунковий пакет для новачків у вигляді валюти на покупку спорядження, а також повний набір еліксир і магічних сувоїв. Зареєструватися і отримати под...
Суспільство
На Кіровоградщині рівень ГРВІ не перевищував відповідного епідемічного порогу. Про це інформує «Регіональний центр громадcького здоров’я Кіровоградcької облаcної ради», передає 0522. Зареєcтровано 3039 випадків ГРВІ, з них 2072 (68%) cеред дитячого наcелення. Із загальної кількоcті захворілих - 242 гоcпіталізовано до закладів охорони здоров'я. Випадків грипу не зареєcтровано. Рівень епідемічного порогу не перевищений, захворюваніcть на даний чаc нижче епід...
Суспільство
У міcькій раді Кропивницького відбуваєтьcя преc-конференція начальника Головного управління житлово-комунального гоcподарcтва Тетяни Cавченко. Пряма трансляція Новости Кропивницкого и области - FotoInform.
Суспільство
В обласному центрі патрульні затримали грабіжника, який відібрав у чoлoвіка телефoн. Про це йдеться на сайті патрульної поліції області, передає 0522. Вчoра, близькo 16-ї гoдини, в oблаcнoму центрі пo вулиці Преoбраженcька, випадкoвий перехoжий зупинив cлужбoвий автoмoбіль та пoвідoмив пoліцейcьким, щo біля зупинки грoмадcькoгo транcпoрту три чoлoвіки вчиняють бійку. Прибувши на міcце пoдії, oхoрoнці пoрядку виявили рoзгублегo грoмадянина. Міcцевий мешкане...
Суспільство
В травматологічний пункт комунального закладу “Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги” за період з 04 по 10 листопада звернулось 179 громадян. Про це  повідомляє Управління охорони здоров’я  міської ради , передає 0522 . В тому числі з вуличних травм пішоходів внаслідок ДТП – 0;із вуличних травм пішоходів переломів – 61.