Пенсійний фонд інформує

З першого січня перераховано пенсії та надбавки і підвищення до них

З 1 січня 2013 року, у зв’язку з підвищенням до 894 гривень розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що передбачено Законом «Про Державний бюджет України на 2013 рік», підвищуються і розміри пенсійних виплат.

Органами Пенсійного фонду в області проведено перерахунки пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема, з 1 січня мінімальний розмір пенсії за віком та пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця складає 894 гривні, мінімальна пенсія у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців – 1072,80 гривні, на трьох і більше утриманців – 1341 гривня. Шахтарі, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», із січня отримуватимуть пенсію у розмірі не меншому, ніж 2682 гривні.

Мінімальний розмір пенсії інвалідів війни (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 січня складає: інвалідів І групи – 2547,90 гривні, ІІ групи – 2279,70 гривні, ІІІ групи – 2011,50 гривні. Мінімальна пенсія учасників бойових дій становить 1475,10 гривні.

Крім того, з 1січня зросли надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється, виходячи із розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги перед Україною).

Водночас нагадуємо, що відповідно до законодавства перерахунок мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму проводяться лише непрацюючим пенсіонерам. Тим, хто працює, пенсія буде перерахована після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що встановлений на дату звільнення з роботи.

Також слід мати на увазі: якщо щомісячний розмір пенсійних виплат чи державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, що втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, якої не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму. Тобто, з 1 січня і працюючі, і непрацюючі пенсіонери, яким пенсія призначена на рівні мінімального розміру, отримуватимуть не менше, ніж 894 гривні.

Перерахунок пенсій, у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму, проведено більш як 272 тисячам пенсіонерів області. Середній розмір підвищення становить 9,27 гривні.

Юрій ШАРПІНСЬКИЙ,

перший заступник начальника головного управління

Пенсійного фонду в області

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua