• Головна
  • Оцінка інфляції (грудень 2012 року)
16:45, 14 січня 2013 р.

Оцінка інфляції (грудень 2012 року)

Оцінка інфляції (грудень 2012 року)

У грудні індекс споживчих цін (далі – ІСЦ) зріс на 0.2% порівняно з попереднім місяцем, а за підсумками 2012 року споживчі ціни в Україні знизилися на 0.2% (вперше з 2002 року).

Основним чинником низхідної динаміки ІСЦ у 2012 році стало здешевлення сирих продуктів на 4.6%. Ціни на продукти харчування знизилися на 2.9% за рік (внесок у зміну ІСЦ становив -1.4 в. п.) за рахунок високого рівня пропозиції на внутрішньому продовольчому ринку, що був забезпечений високим врожаєм плодоовочевої продукції та розвитком інфраструктури зберігання і реалізації продовольчих товарів. Зокрема ціни на овочі за рік знизилися на 22.5%, що обумовило -1.1 в. п. внеску в річну зміну ІСЦ. Крім того, на світових ринках також спостерігалося зниження цін на продовольчі товари.

Подорожчання сирих продуктів на 0.2% стало основним фактором зростання небазового ІСЦ у грудні на 0.3% порівняно з попереднім місяцем. Загалом небазовий ІСЦ за рік зменшився на 1.3%.

Адміністративно регульовані ціни за місяць зросли на 0.4%, а за рік – на 3.2% переважно внаслідок підвищення цін на алкогольні напої та тютюнові вироби.

Річні темпи зростання вартості палива уповільнилися до 6.9% (з 30.9% за підсумками минулого року) у зв’язку зі стабілізацією світових цін на нафту, а порівняно з попереднім місяцем знизилися на 0.2%.

Базова інфляція за рік знизилася до 0.8% (з 6.9% за підсумками попереднього року), а в грудні становила 0.1%. Зростання цін на продукти з високим ступенем обробки та послуг, що входять до складу базового ІСЦ, за рік суттєво уповільнилося, а вузький базовий ІСЦ знизився на 1.0% (переважно завдяки стабільному обмінному курсу та низькій інфляції в основних торгових партнерів).

В умовах послаблення зовнішнього попиту на продукцію основних експортоорієнтованих виробництв індекс цін виробників (далі – ІЦВ) у річному вимірі знижувався протягом усього 2012 року до 0.3%.

Зниження цін на світових сировинних ринках сприяло здешевленню продукції металургії (на 5.1% за рік) та неенергетичних корисних копалин (на 24.6%), що обумовило зниження цін у добувній промисловості на 11.6% за рік.

Найбільше серед компонентів ІЦВ у 2012 році зросли ціни у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води – на 9.1%.

У грудні ІЦВ суттєво знизився – на 1.5%. Основним фактором цього стало здешевлення електроенергії на 6.7% та зниження цін у добуванні паливно-енергетичних корисних копалин на 1.4%.

Оцінка інфляції (грудень 2012 року), фото-1

 2

 3

 4

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...