Усі кіровоградці будуть здорові

Кількість оглянутих медичними працівниками кіровоградців у ході започаткованої міською владою у квітні 2011 року акції "Здорові жителі – здорове місто" зросла з 6288 у 2011 році до 7406 осіб – у минулому.

Виїзні медогляди за місцем проживання населення триватимуть і надалі, адже вони дають позитивний результат. Місцеві мешканці, особливо віддалених мікрорайонів, вже встигли оцінити всі переваги такої співпраці з лікарями, коли не ти до них йдеш у поліклініку, а вони до тебе – на Кущівку, Завадівку, Балашівку, Лелеківку тощо. Та ще й платити за обстеження не потрібно. Мешканці мають змогу пройти УЗД, зробити електрокардіограму, зміряти тиск, без черг отримати консультації “вузьких” спеціалістів. До того ж, медики на місці проводять і лабораторні дослідження крові, зокрема на цукровий діабет – хворобу підступну й небезпечну.
 – Мета започаткованої медико-соціальної акції "Здорові жителі – здорове місто" – наближення медичної допомоги до населення, – розповідає начальник лікувально-профілактичного відділу управління охорони здоров’я міської ради Лариса Кудрик. – Особливо зручно це тим людям, які проживають у віддалених мікрорайонах, та навіть ті, хто мешкає у так званих "спальниках", завжди очікують, коли й до них у поліклініки за місцем проживання приїдуть лікарі різного профілю. Ці профогляди дозволяють виявити на ранніх стадіях різноманітні захворювання, призначити своєчасне лікування, а значить – підвищити якість та подовжити життя мешканців обласного центру, зменшити кількість випадків виходу на пенсію за інвалідністю, смертність від таких грізних захворювань, як туберкульоз, серцево-судинні та онкологічні недуги, цукровий діабет. За час проведення акції профілактичні огляди відбулись у 20 мікрорайонах міста. Усі пацієнти з уперше виявленими захворюваннями були дообстежені та взяті на диспансерний облік.
 До проведення акції долучилися й депутати Кіровоградської міської ради, які надають фінансову підтримку для закупівлі реагентів, транспорт й таке інше. Тісно співпрацюють медики із закладами освіти, адже часто доводиться виїзні профогляди проводити на базі місцевих загальноосвітніх шкіл. Керівники закладів надають приміщення для "висадки" медичного "десанту", створюють всі належні умови для медоглядів. Така співпраця актуальна в тих мікрорайонах, де поблизу немає закладів охорони здоров’я, а людям похилого віку не з руки добиратись до найближчої поліклініки. В густонаселених “спальних” мікрорайонах профогляди проходять у поліклінічних установах, амбулаторіях загальної медичної практики – сімейної медицини, як то у селищах Гірничому та Новому.
По материалам вестника Кировоградского городского совета "Вечерняя газета"

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии