• Головна
  • На Кіровоградщині проведено дератизаційні заходи
19:09, 26 листопада 2019 р.
Надійне джерело

На Кіровоградщині проведено дератизаційні заходи

На Кіровоградщині проведено дератизаційні заходи

Актуальною проблемою для Кіровоградщини є розповсюдження у міській та сільській місцевості гризунів, які завдають шкоду людині як збудники та носії небезпечних інфекційних захворювань, а саме: чуми, сказу, тифу, лептоспірозу, туляремії, геморагічної гарячки з нирковим синдромом (ГГНС) тощо.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області, передає 0522.

За період 2010-2019 років в Україні зареєстровано 24 випадки захворювання на ГГНС: 14 випадків у Київській області, п’ять у м. Київ, по два випадки в Сумській та Закарпатській областях, один випадок у Львівській області. Останній випадок, що був зареєстрований 18 вересня поточного року, пов'язаний із захворюванням на ГГНС 22-річного жителя м. Львів.

На Кіровоградщині випадків захворювання людей на ГГНС не реєструвалося, однак два населені пункти області (с. Кам’янече Новоархангельського району, с. Оникієве Маловисківського району) відносять до ензоотичних територій, оскільки тут реєструвалися непоодинокі випадки виявлення інфекційних хвороб серед гризунів. До того ж обсяги дератизаційних заходів, направлених на боротьбу з мишовидними гризунами, значно скоротилися в останні роки. Це створює передумови для погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на зооантропонозні інфекції, зокрема геморагічну гарячку з нирковим синдромом. Детальніше про ГГНС читайте за посиланням.

Оскільки ефективної лікувальної терапії або вакцини проти ГГНС не існує, мінімізувати ризик захворюваності можливо лише шляхом проведення на територіях та об’єктах дератизаційних заходів, спрямованих на запобігання розмноженню мишовидних гризунів та зменшення їх чисельності. Дератизація - це комплекс санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та протиепідемічних заходів, які включають роботи з винищування та захисту від гризунів (у тому числі носіїв та розповсюджувачів інфекційних хвороб людини і тварин) у будівлях і спорудах населених пунктів, транспорті та у навколишньому середовищі. Щоб виключити повітряно-пиловий шлях зараження, треба контролювати використання засобів індивідуального захисту органів дихання працівниками, що проводять заходи з дератизації та прибирання.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує: проведення дератизаційних робіт - це необхідна умова для безпечної життєдіяльності людини та стабільної роботи підприємств різних сфер діяльності. Про хвороби, збудниками та носіями яких є гризуни, та їх профілактику дізнавайтеся на нашому сайті, перейшовши за цим посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кіровоградщина #гризуни #захворювання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...