ТОП-5 очікувань нового року

У 2013 році українці будуть працевлаштовуватися по-новому, платити податок на квартири і, можливо, на валюту. А країна в цілому має визначитися, що їй важливіше - дружба з Росією, і як наслідок вступ в Митний союз, чи грошова допомога від Міжнародного валютного фонду

Девальвація гривні, зростання дефіциту Державного бюджету, зменшення темпів зростання економіки та валового внутрішнього продукту. З цим усім нам пропонують жити в 2013 році. Проте головні сюрпризи прийдешнього року ще попереду. Інтрига тримається на ряді політичних рішень, які може прийняти наша влада заради чергового “покращення”.

Який союз ближче

У 2013 році Україна має поставити крапку в питанні, який союз: Митний чи Європейський їй ближче. Європа вже давно втомилася натякати, що і далі сидіти на двох стільцях уже не вийде. І схоже, влада зробила свій вибір, і він не на користь Європи. В уряді - своя реальність.

- Є реальність, на цю реальність припадає 60 мільярдів доларів нашого експорту. Для порівняння сказати, на ЄС припадає близько 40 мільйонів доларів, - заявив наприкінці грудня прем'єр Микола Азаров. - Для нашої економіки життєво важливо домовитися і взаємодіяти з країнами Митного союзу.

Якби прем'єр подивився статистику, то побачив би, що за останні роки експорт в країни Європи збільшився в кілька разів, натомість в країни пострадянського простору демонстрував значно скромніші досягнення. Але і це не головне. Такою позицією влада фактично іде від меншого спротиву.

- У Митний союз поставляється як раз те, що ми не можемо продати на інших ринках, - резюмував Азаров.

Тобто замість підтримки бізнесу і створення умов для підвищення конкурентноздатності наших товарів, влада дає “карт-бланш” на подальше продукування того “що ми не можемо продати в інші країни”.

На думку експертів, прем'єр трохи недоговорює. Насправді на кону, як завжди, ціна газу. Є розмови, що російська сторона при вступі України в Митний союз, готова здешевити газ для України в два-три рази. Звісно, жодних документів, зрозуміло, ніхто не бачив. Це дасть українській владі можливість ще деякий час не дражнити населення, яке уже через два роки знову вибиратиме президента, підвищенням тарифів на газ і комуналку. Але максимальний виграш отримають експортери - власники енергоємних виробництв - металургійних і хімічних підприємств, вони теж зможуть відкласти вливання в підвищення енергоефективності своїх підприємств. Вирок більшості експертів жорстокий: східний вектор дасть короткотерміновий торговий ефект, але стратегічно Україна багато чого

втратить як у політичному, так і в економічному плані. Мінуси: консервація олігархічної моделі розвитку, відсутність модернізації економіки, девальвація національної валюти і, найголовніше, - часткова втрата економічного суверенітету.

Кредит МВФ

Тим часом візит місії Міжнародного валютного фонду запланований в Україну у січні.

Водночас, в Кабміні уже переконують, що і далі можуть обходитися без кредиту Міжнародного валютного фонду. Хоча експерти наголошують на зворотному. Це може допомогти покращити інвестиційний клімат і ситуацію на фінансовому ринках. Для нас з вами черговий кредит, при умові його правильного використання владою, означає більш стабільний курс і здешевлення банківських позик.

Якщо ж Україні не вдасться "розморозити" співпрацю з МВФ, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings може знизити кредитний рейтинг України. А це погіршить і без того негативні очікування інвесторів.

Примітно, що офіційно Україна не рве всі кінці для співпраці, в Кабміні зазначають, що сподіваються на відновлення співпраці, але при умові не підвищення тарифів на газ. Але тут є нюанс - насправді Міжнародний валютний фонд не вимагає підвищення тарифів на газ для населення, а щоб НАК “Нафтогаз” був беззбитковою організацією... Але влада знайшла тільки один спосіб покращення фінстану “Нафтогазу” - підвищення тарифів для населення.

Закон про зайнятість

З першого січня набрав чинності Закон «Про зайнятість населення». З одного боку, документ спрямований на боротьбу з безробіттям і дискримінацією у сфері зайнятості, сприяє працевлаштуванню молодих спеціалістів, інвалідів, одиноких батьків. З іншого - його реалізація може заподіяти масу незручностей роботодавцям і фірмам, що надають послуги у цій сфері.

З метою стимулювати зайнятість, підприємствам, де будуть створені нові робочі місця, обіцяють компенсацію по сплаті єдиного соціального внеску. Студентам обіцяють стажування з відкриттям трудової книжки. А тим, хто захоче працювати в селі, обіцяють допомогти фінансово. Як це все відбуватиметься на практиці - поки що не відомо. Так само і те, як за пошук працівників платитимуть самі роботодавці. Скоріш за все, кадровим агентствам доведеться просто перейти на новий формат роботи.

Революція нерухомості

Справжня законодавча революція чекає ринок української нерухомості в 2013 році. Набрали чинності два закони щодо нерухомості. За першим - українцям доведеться сплачувати податок за великі квартири (більше 120 м кв.), а також, якщо за ними числиться щонайменше два об'єкти нерухомості. Сплачуватиметься податок з липня.

За іншим законом ми маємо реєструвати права власності на нерухоме майно не в бюро техінвентаризції. Перехід права власності на квартири від одного власника до іншого посвідчуватимуть нотаріуси. А реєстратори проводитимуть такі ж операції з приватними будинками і земельними ділянками

Готівка і валюта

Незважаючи на те, що депутати поки що відклали розгляд нашумілого податку з продажу валюти, це ще не означає, що ця ідея остаточно похована. У випадку прийняття законопроекту, при продажі валюти ми сплачуватимемо 10% (за останньою редакцією) податку до Пенсійного фонду.

У Нацбанку кажуть - законопроект є лояльним і головна його ціль - захистити інтереси звичайних громадян.

- Законопроект направлений на захист інтересів звичайних громадян, щоб вони не втрачали свої заощадження через спекуляції та постійне очікування падіння курсу, - каже начальник валютного відділу Вінницького територіального управління Нацбанку Валентина Брайко. - Водночас, спекулянтам буде дуже важко купити і продати валюту без втрат, бо податок в 10% зробить ці операції нерентабельними. Головна мета законопроекту - максимальне залучення валюти, яка знаходиться на руках населення до банків.

Так, якщо ви маєте долари, які бажаєте продати, у випадку запровадження податку, достатньо буде покласти необхідну суму на банківський депозит на термін не менше 30 днів. По закінченні терміну ви просто конвертуєте валюту вкладу в гривню і не сплачуватимете податок. Ще одна операція з валютою, яка не оподатковуватиметься - це дохід при продажу казначейських валютних облігацій. Також не буде оподатковуватися іноземна валюта, яку ви отримаєте у вигляді закордонного переказу, при умові, що його сума в еквіваленті менша ніж 150 тисяч гривень (протягом місяця).

- До того у разі прийняття законопроекту буде запроваджений тримісячний перехідний період, - каже Валентина Брайко. - Тобто, за цей час населення може зорієнтуватися, що йому робити з існуючою валютою.

Крім того, в 2013 році Нацбанк планує ввести обмеження і на розрахунок готівкою. За інформацією, яка є на даний час, мова іде про те, що всі операції на суму більше 150 тисяч гривень повинні будуть здійснюватися тільки через банки.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
1 просмотр в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Компромисс между политиками, между регионами и странами–соседями Украины станет основой для урегулирования ситуации на Донбассе, для вывода Украины из политического и экономического кризиса. Об этом в эфире телеканала NewsOne говорил лидер политической партии «Основа», народный депутат Украины Сергей Тарута, презентуя программу «5 шагов в компромиссу». «Тема компромиссов очень важная. Мы предлагаем 5 основных шагов к компромиссу, которые действительно пере...
Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул прокомментировал на странице в Facebook решение суда об отмене постановления Кабмина №780 от 11.10.2016. Оппозиционер отметил, что «Кабмином была установлена заниженная, не соответствующая реальности потребительская корзина, на основании которой определяется прожиточный минимум» и потребовал, чтобы прожиточный минимум был пересчитан в соответствии с реальным ростом тарифов и цен. 7 августа Киевский апел...
Промо
Есть два способа продать машину: через посредника и самостоятельно. В первом случае вы теряете 20-30% от стоимости, во втором — тратите много усилий и времени. Оптимальным вариантом, при наличии хотя бы небольшого запаса времени, будет самостоятельная продажа. 1. Подготовка машины к продаже Именно от товарного вида зависит насколько быстро вы найдете покупателя и какой будет итоговая цена продажи. Гораздо выгоднее немного потратиться на устранение бросающи...
Новости компаний
10 серпня у м. Мала Виска Маловисківського району відбудеться аграрне свято «Київстар Фест» Київстар вирушив у національний тур містами України, щоб особисто розказати малим фермерам про можливості мобільного додатку m-Agri*. Програмою туру буде охоплено 10 міст з 8 областей: Київської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької. «Ми розробили унікальний додаток для малих фермерів і тепер хочемо розпові...
Политические новости
Существующая система государственного управления неэффективна, парламент занимается законодательным спамом, и единственный способ перезагрузить систему – выборы по новым правилам. Об этом в эфире одного из телеканалов заявил глава политической партии «Основа» Андрей Николаенко. «На этот парламент возлагались большие надежды. Он пришел на постмайдановской волне, и во многом сформирован новыми людьми, но оказался наименее эффективным. Не зря об этом парламен...
Новости компаний
По данным статистики, более 50% выпускников бакалаврата в 2018 году не смогли сдать ВНО для поступления в магистратуру. И это не удивительно. Ведь, если на 1 курс поступают, в основном, выпускники школ, то в магистратуру, чаще, специалисты со стажем и опытом работы. Поскольку, именно наличие диплома магистра, зачастую, является одним из условий дальнейшего продвижения по карьерной лестнице. Сдача ВНО для них (например, иностранного языка), является достато...
Криминал
Під час відпрацювання прилеглої до місця злочину території наряд поліції охорони помітив хлопців, які почали тікати при появі поліцейського автомобіля. Підлітки переносили рюкзаки, у яких знаходились інструменти та майже 30 метрів кабелю. Напередодні, близько опівночі, наряд поліції охорони отримав повідомлення про спрацювання сигналізації цілісності повітряної лінії телефонного кабелю підприємства зв’язку у приватному секторі на околиці міста. Прибувши за...
Политические новости
На обласній конференції РУХУ НОВИХ СИЛ Кіровоградської області народний депутат Юрій Дерев’янко презентував свою президентську програму побудови неоекономіки, цифрової держави, прямої демократії та припинення війни. Делегати конференції одноголосно проголосували за підтримку кандидатури Дерев’янка на президентські вибори. "Ми, як їхали з Кривого Рогу в Кропивницький, — там на дорозі ями по коліна, люди полем об"їжджають, бо по цій дорозі не можливо їхати....
Общество
За підсумками першого півріччя 2018 року платниками Кропивницької ОДПІ сплачено до Державного бюджету 67,7млн.грн. військового збору, проти аналогічного періоду минулого року внесок на обороноздатність зріс на 14,6млн.грн. або 2,7 відсотка. Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 03 серпня 2014 року, платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Укр...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua