Зображення оголеного тіла було відомо ще в Стародавньому Єгипті, а в античній скульптурі, живописі та вазописі воно стало естетичною нормою й втіленням життєвого та художнього ідеалу. У Середньовіччі зображення оголеного тіла в Європі було суворо обмежено небагатьма біблійними сюжетами. В епоху Відродження оголене жіноче тіло зображалось в межах міфологічного та алегоричного жанрів. У XVII- XVIІІ ст. відбувається формування ню як жанру. У мистецтві рококо, для якого є характерними витончені, граціозні, кокетливі, просякнуті чуттєвістю твори широко поширюється жанр ню. У XIX - XX ст. жанр отримує розвиток у різноманітних напрямках та течіях образотворчого мистецтва.
На сьогодні зображення жіночого оголеного тіла приваблює митців не менше, ніж у минулі століття. Воно є невід’ємною складовою сучасної поп-культури. Проте межа, яка розділяє мистецтвом та вульгарність, дуже тонка.
Організатором виставки «НЮ АРТ», яка відкрилася в стінах обласного художнього музею, стала Кіровоградська обласна організація Національної спілки фотохудожників України, яка відгукнулась на пропозицію фотографів - вихідців з нашого міста щодо організації подібного проєкту із залученням представників з інших міст.