Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського»

Ви коли-небудь танцювали вальс в холі бібліотеки? Або слухали опівночі концерт флейти і гітари? Пили каву і відпочивали з книгою на дивані? Бачили одночасно весь цвіт зірок російської естради? Терли мак на кутю? Ні? То ви багато втратили! Кіровоградці та гості міста мали змогу зробити це та взяти участь у святковій програмі з близько 20 заходів (гіперссилка на святкову програму) на «Щедрому вечорі в бібліотеці ім. Д. Чижевського», який організували творчий колектив бібліотеки на чолі з директором Оленою Гаращенко.

Вперше в Кіровограді таким незвичним способом відзначали новорічно-різдвяні свята. У п’ятницю 11 січня з 19.00 до опівночі відвідувачі обласної бібліотеки мали можливість на трьох поверхах бачити, чути, брати участь в заходах, майстер-класах,екскурсіях, концертах. Святкове дійство розпочалося з привітання карнавальних меланкарів (учасників фольклорного гурту кіровоградського музичного училища і музею ім. К. Шимановського, під керівництвом Олександра Полячка).

Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського», фото-1

   

Ну а потім кожен бажаючий міг вирушити за бажанням – на урок танців, на екскурсію в книгосховище, на перегляд новорічних фільмів, пограти в Kinekt -3D ігри чи подивитися нові виставки.

Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського», фото-2

   

Про те, як втілювався проект, розповідає директор бібліотеки Олена Миколаївна Гаращенко: «Ніч у бібліотеці - не нова ідея, вже багато років такі заходи проводяться в країнах Європи, торік з успіхом пройшла в російських бібліотеках. У Кіровограді такий вечір проводиться уперше. Практично все було зроблено нашими власними силами. Багато хто вважає, що бібліотека це місце, де зберігаються і видаються книги. Тож ми вирішили змінити стереотипи, показати бібліотеку з іншого боку як місце зустрічі, спілкування, комфортного відпочинку для всієї родини».

Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського», фото-3

   

Особливими хітами відвідування стали ворожіння на каві, черга виходила за межі відділу, і екскурсія до книгосховища «Тіні великих письменників». В цей вечір бібліотечну підземку відвідали близько 300 кіровоградців.

Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського», фото-4

   

Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського», фото-5

Цього вечора у відділі рідкісних і цінних видань вперше була презентована виставка «Різдвяна казка», на якій експонувалися документи ХІХ – поч.. ХХ ст. з історії християнства, присвячені традиціям і звичаям українців, зокрема тих, що проживають в еміграції, твори для дітей. Перлиною виставки був трьохтомник «Библейские мотивы» 1796 року з ілюстраціями художника Доре. Навдивовижу багатолюдними були різдвяні літературні читання, де бібліотекарі читали «Святую ночь» Сельми Лагерлеф, а студенти інсценували оповідання А. Чехова.

Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського», фото-6

   

А також усім сподобалась гра-розіграш «Відчуй себе бібліотекарем». Фінальною точкою в цьому феєричному дійстві став концерт флейти і гітари (студенти Кіровоградського музичного училища, клас Ігоря Голишева). «Це просто фантастика!», «Такої бібліотеки, як у нас, немає ніде! Сучасна бібліотека нашого міста!!!» - це лише крихта з відгуків вдячних відвідувачів, а загалом такими відгуками списано понад десяток великих аркушів паперу. Загалом майже тисяча гостей прийшли цього щедрого вечора в бібліотеку і всі вони отримали гарний настрій та багато нових вражень!

Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського», фото-7

   

Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського», фото-8

   

Відбувся «Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д. Чижевського», фото-9

   

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии