Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку «Янголи з нами»

2013 рік в Україні, згідно Указу Президента України №756/2012, проголошено Роком дитячої творчості.

 

На столі – Свята вечеря.

Вся родина – за столом.

Відчиняє ангел двері

Позолоченим крилом.

                                     (Н.Гуменюк)

 

В рамках проведення заходів по відзначенню Новорічних та Різдвяних свят 15 січня 2013 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку «Янголи з нами» вихованців народної студії образотворчого мистецтва «Соняшник» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості.

Вихованці студії є неодноразовими учасниками персональних та тематичних виставок, які відкриваються в експозиційних залах Кіровоградського обласного художнього музею.

На виставці «Янголи з нами» представлено понад 50 творів образотворчого та декоративно – ужитк ового мистецтва, які були створені протягом 2011 – 2012 років вихованцями студії віком від 4  до 15 років.

В християнській літературі ангельський небесний світ представлений різними родами ангельських сил -  це 9 ангельських чинів: Серафими,Херувими, Престоли, Господства, Сили, Влади, Начала, Архангели та Ангели, останні - найближчі до людей, вони є нашими наставниками та охоронцями.

«Янгол» у перекладі із грецької мови - «вісник», «посланець». Це безтілесні, безсмертні істоти, посередники між Богом і людьми.Світ Янголів прихований від людей, але у деяких випадках посланці Божі з особливо важливими звістками являються людям видимо (адже ангел і означає «вісник»).

 

Дитячий, неповторний, уявний світ янголів характеризується різноманіттям та кольоровим різнобарв’ям. А як уявляють янголів та янголів – охоронців діти можна побачити переглянувши роботи: Івашури Терези (4 роки) «Веселковий янгол», Круніч Віталія (5 років) «Світлий вечір» та «Світанок», Поворозник Софії (6 років)«Лісові хранителі» та «Світлий день», Коваль Катерини (6 років) «Несе добро до людей», Мездріної Маргарити (6 років) «Велика рожева посмішка» та «Сонячний зорепад», Тарана Данила (6 років)«Небесні вісники», Тирлич Владислави (7 років)«Барви свята», Зелінської Марини (7 років) «Янголи бавляться», Бебзенко Олександри (7 років) «Присутність янголів», Мездріна Данила (8 років) «Дня і ночі охоронець» та «Різнобарвні простори під захистом», Баришнікова Олександра (9 років) «Зіронька ясна моя», Борисенко Валерії (10 років) «Янгол. Під сузірям Різдва», Попової Анни (12 років) «Зимовий сонцеграй», Руденко Ельвіри (14 років) «Щаслива мить», Дерев’янко Анастасії (14 років)«Радісна звістка».

І дорослі і малеча зачаровані зимою за унікальну поезію її неповторних свят, святкові передзвони, за обрядові страви, веселі вертепи, колядки й щедрівки, казкову стихію та можливість спілкування у родинному колі. 

Твори на Новорічно – Різдвяну тематику представили в експозиції: Тріфонова Аліса (6 років) «Різдвяна служба», Таран Данило (6 років) «Казкове Різдво», Волошина Ліза (7 років) «Різдвяний вертеп» та «Радісна новина», Мінжулін Євген (8 років) «Різдво», Рубан Владислав (9 років) «Тато, матуся, Гордій та я», Потєєва Наталія (10 років)«Добрий вечір, Щедрий вечір» та«Нова радість стала, яка не бувала», Гуртова Софія (10 років) «Різдвяна зірка», Поливода Софія (11 років) «Над Вертепом Різдвяна зірка засіяла», Дудник Аліна (14 років) «Славу Богу заспіваймо. Святкове сяйво», Потоцька Анна (14 років) «Гей, на коні».

Фантастичних казкових героїв та зимові сюжети зобразили Круніч Віталій (5 років) «Світанок», Ладна Ольга (5 років) «Заячі веселощі», Шалига Ліза (6 років) «Подих зими», Поворознюк Софія                (6 років) «Новорічне святкування Птеродактлів» та «Чарівний спів», Фільченкова Ярослава (7 років)«Подарунки слухняним діткам», Бабіна Анна (9 років) «Зимові забави» та«Казковий ліс», Рубан Владислав (9 років)«В магазин за подарунками», Карпенко Єлизавета (11 років) «Краса засніженого замку», Чередниченко Дар’я (13 років) «Різдвяний калейдоскоп», «Милування», «Зимове чаклування », Потапенко Катерина (14 років) «Любов, що дарує тепло», «Ніжний вогник сподівань», Руденко Ельвіра (14 років) «Зимова головоломка», Федорова Ірина (14 років) «Пісня зими», Потоцька Анна (15 років) «Святковий шлях».

Народна студія образотворчого мистецтва «Соняшник» створена майже 30 років тому. Сотні дітей за цей час пройшли через цю школу творчості, добра та любові.

З 1990 року студію очолює талановитий, творчий, люблячий дітей педагог, відмінник освіти України (1996), старший викладач кафедри дизайну та мистецтва Кіровоградського інституту регіонального управління і економіки Зантарія Ірина Михайлівна. У 2012 році із збільшенням кількості бажаючих відвідувати студію  прийшов  ще один керівник гуртка Зантарія Родіон Юрійович.

Робота студії направлена на реалізацію творчих здібностей в галузі образотворчого мистецтва. Вихованці створюють «натхненні» образи навколишнього світу крізь особисте почуття прекрасного, опановують живописну і графічну мову, вивчають засоби художньої виразності,  вдосконалюють грамоту композиційного вирішення своїх творів.

 Студія проводить активну виставкову діяльність: роботи вихованців багаторазово експонувались у художніх галереях штату Юка (США), м. Києва,  м. Кіровограда та області.

За високий рівень виконавської майстерності, плідну творчу діяльність та активну громадську позицію Міністерство освіти і науки України присвоїло у 1994 році студії образотворчого мистецтва «Соняшник» звання «Зразковий художній колектив», а у 1999 році звання «Народний художній колектив»(підтверджено у 2004 та 2009 роках).

 Вихованці студії переможці Міжнародних, всеукраїнських та обласних професійних конкурсів, володарі Гран-прі Дитячого Міжнародного фестивалю мистецтв «Таланти ІІІ тисячоліття»,                     м. Харків (2011); дипломанти І, ІІ, ІІІ ступеню Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», м. Київ (2009, 2010, 2011, 2012).

 Учасники Всеукраїнського конкурсу образотворчих та декоративних робіт – міжнародного турне «Прості небелиці», м. Львів (2011), Всеукраїнського конкурсу «Мир та безпека в Україні» (2011), 16-го Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості присвяченого Всесвітньому дню землі, м. Кіровоград (2011, 2012), Фестивалю Христового міста «Вгору сердця» та Міжнародного конкурсу «Для Бога я створю найкраще», м. Надвірна, м. Івано- Франківськ (2012), Обласного конкурсу «Весняний пленер – 2011», м. Кіровоград (2011) та Обласного конкурсу «Весняний пленер - 2012»,  м. Кіровоград (2012), Обласного конкурсу на кращий мистецький твір, присвяченний проведенню в Україні Чемпіонату Європи з футболу «Євро 2012», м. Кіровоград (2012).

 У 2012 році двоє вихованців студії «Соняшник» відкрили свої персональні виставки. Виставка творчих робіт – Аліни Дудник (14 років) у відділі Кіровоградського обласного художнього музею -  картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» (листопад) та виставка Віталія Круніча (5 років) в обласній  бібліотеці для дітей  ім. А.П.Гайдара (грудень).

Той хто завітав на відкриття виставки долучився до казкового дійства та ігрової програми «Янгол свято сповіщає».

фотоотчет

 

Олена Степанок – завідуюча відділом науково - просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Екологія
Разом із рятувальниками, представниками лісгоспу та екоінспекції правоохоронці провели роз’яснювальну роботу з громадянами у Знам’янському районі.Учасники профілактичного рейду здійснили патрулювання території Чорного лісу та поспілкувалися з місцевими жителями.Громадянам нагадали правила поведінки у лісових зонах, зокрема, що стосується дотримання вимог пожежної безпеки. Поліцейські звернули увагу на передбачену законом адміністративну та кримінальну відп...
Суспільство
Це поки що перші транспортні засоби в області, які обладнані GPS-трекерами для контролю за здійсненням перевезення. Вони забезпечуватимуть підвіз 348 дітей до шкіл і назад додому під час навчання. Ключі та технічну документацію від транспортних засобів головам ОТГ і керівникам РДА вручив перший заступник голови ОДА Ігор Кузьмин.GPS-трекери дозволятимуть контролювати маршрут руху шкільних автобусів, цільове використання транспортних засобів, їх місцезнаходж...
Суспільство
15 липня о 17:18 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у м. Олександрія, де по пров. Тупиковий виникло займання 2 м2 дерев'яних стін надвірної споруди на території приватного домоволодіння. О 17:36 рятувальниками пожежу було локалізовано та о 17:42 – ліквідовано. На гасіння пожежі залучались 8 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки 2-го ДПРЗ м. Олександрія. Вже 16 липня о 01:23 стало відомо про займання 30 м2 господарчої споруди...
Культура
У Пoмічнянській OТГ, щo на Кіpoвoгpадщині, з’явилoся сучасне унікальне oбладнання для кінoпoказів під відкpитим небoм. Пpo це Тoчці дoступу пoвідoмила кеpівниця пpoєкту "Платфopма культуpних змін Пoмічнянськoї гpoмади" Ніна Семашкo. Сучасне oбладнання дoзвoляє дивитися фільми під вечіpніми зopями в будь-якoму кутoчку гpoмади. Пpидбали кінoтеатp завдяки кoнкуpсу "Місцеві ініціативи для poзвитку гpoмад", який булo підтpиманo пpoєктoм «Гoлoс гpoмади в місцевo...
Суспільство
У Кіровоградській області проєкт «Сучасна шкільна їдальня» реалізують в 48 школах. У його рамках передбачається оновлення обладнання, ремонт харчоблоків і зміна меню. Про це повідомив начальник управління освіти й науки ОДА Володимир Таборанський сьогодні, 16 липня. Він зазначив, що на придбання нового обладнання виділено 11,5 млн грн (9,4 млн грн – із державного бюджету, а 2,1 млн грн – із місцевих бюджетів). У переліку закупівель переважають електричні п...
Влада
Масштабний проєкт реанімації Балашівської промзони та ремонту Кільцевої (об’їзної) дороги пошириться і на селище Нове, яке цьогоріч стало повноправною частиною обласного центру. Відповідне завдання перед міськими службами поставив під час апаратної наради в понеділок очільник Кропивницького Андрій Райкович. Конкретно мова йде про виготовлення проєктно-кошторисної документації з капітального ремонту головної магістралі селища - вулиці Металургів. Запланован...
Екологія
14 липня о 18:27 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу 30 м2 пластикового оздоблення стін, 8 м2 дерев’яних дверей та стелажів, електричного світильника в підсобному приміщенні складської будівлі по просп. Промисловий в обласному центрі. Силами вогнеборців о 18:59 пожежу було локалізовано та о 21:38 – ліквідовано. На гасіння залучались 14 чоловік особового складу та 4 одиниці техніки 1-го ДПРЗ м. Кропивницький. Крім того, рятувальники К...
Кримінал
Практичний етап комплексу оперативно-профілактичних заходів триває на території області півтора місяці.Від початку проведення відпрацювання поліцейські вилучили більше 8 тисяч нарковмісних рослин, із яких понад 6,4 тисяч конопель, решта – рослини маку.За результатами вжитих заходів розпочато 61 кримінальне провадження за ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.12 особам вже повідомлено про підозру у вчинен...
Суспільство
Обласний лабораторний центр обстежив на коронавірус 406 людей упродовж минулої доби. Про це повідомила головна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук 16 липня. Позитивні результати ПЛР-тестування виявили в 53-річного чоловіка з Кропивницького. Одужали від COVID-19 жінка та чоловік із обласного центру. Зазначимо: до цього впродовж 14 і 15 липня жодного випадку захворювання на коронавірус у регіоні зафіксовано не було.