На Кіровоградщині фактично утворилась ще одна ОТГ- Суботівська

 На Кіровоградщині фактично утворилась ще одна ОТГ- Суботівська

На 10 грудня 2019 року призначено засідання Суботцівської та Богданівської сільських рад, під час яких планується ухвалити остаточне рішення про створення Суботівської ОТГ.

Про це повідомляє Кіровоградське РВ АМУ, передає 0522.

Історія визнання Суботців потенційним центром ОТГ у Знам’янському районі сягає 2015 року. Саме тоді, після ухвалення першого проекта Перспективного плану Кіровоградщини, де цієї громади взагалі не передбачалось, суботчани і мешканці навколишніх територій заговорили про намірзмінити ситуацію і таки домогтись створення в районі трьох ОТГ: Дмитрівської,Знам’янської та Суботівської. Наполегливість і послідовність зроблених тоді кроків призвела до того,що з 2017на мапі потенційних ОТГ областіз’явився центр ОТГ - Суботці. Наступні три роки питання конкретизації намірів об’єднання час від часу піднімалось, але через різні причини так і не було реалізовано.

Активно за створення ОТГ взялись наприкінці серпня 2019. На засіданні сесії Суботцівської сільської ради було прийнято рішення «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад». За результатом рішення того ж дня. сільським головам Богданівської, Володимирівської, Казарнянської, Трепівської, Мошоринської та Петрівської сільських рад буловручено листи з пропозицією щодо добровільного об’єднання територіальних громад вказаних територій. З 6 сільських рад Знам’янського району позитивну відповідь отримали тільки від Богданівської сільради, з якою і розпочали процес об’єднання.

Нині, Суботцівська та Богданівська сільські ради отримали затвердженіКіровоградської ОДА висновки на відповідність Конституції та законам України«Про добровільне об’єднання територіальних громад». Після затвердження остаточних рішень, облдержадміністрація буде мати усі підстави направити в ЦВК клопотання про призначення перших виборів у Суботцівській ОТГ.

Наразі, важко прогнозувати, коли саме ЦВК призначить перші вибори у таких, як Суботцівська новостворених ОТГ. Можливо, це буде весною, але не виключено, що вибори відбудутьсяу жовтні 2020. У будь-якому випадку на прямі міжбюджетні стосунки з державоювсі новостворені ОТГ перейдуть вже у 2021 році, -коментує консультант з правових питань Кіровоградського РВ АМУ Вікторія Нижник.

Кіровоградщина ОТГ децентралізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі