Кіровоградський водоканал приділяє значну увагу модернізації виробництва

Напевне, жителі Кіровограда звернули увагу на те, що тривалий час в обласному центрі не було перебоїв з водопостачанням, не виникало й величезних аварій на мережах, через які припинялася б подача води, а ті пориви, які трапляються, ліквідовуються досить швидко. Як цього вдається досягти, які задуми щодо модернізації виробництва на підприємстві, – саме про це у розмові з директором Кіровоградського водопровідно-каналізаційного господарства ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Валентиною Давидчук.

 – Серед головних досягнень підприємства за останній рік, я вважаю, є запровадження з першого жовтня цілодобового водопостачання, без відключень у нічні години, – каже Валентина Миколаївна. – Насамперед, блага цивілізації відчули у 101-му та 102-му мікрорайонах. Це коштує підприємству 100 тисяч гривень щомісяця.

 Ще один крок уперед – введення у дію гіпохлоридні установки, завдяки яким вода очищується без застосування хлору. Гіпохлорид безпечний і в експлуатації, і для здоров’я людини. Зараз ці установки успішно працюють на Лелеківському водозаборі та водозаборі «Холодні ключі», зараз триває налагодження такої ж установки в «зоні один».
 
– Скільки кілометрів водопровідних мереж ви замінили у минулому році?
 – Нам вдалося замінити чотири кілометри водопровідних мереж та 612 метрів – каналізаційних. За кошти з державного бюджету ми замінили каналізаційний колектор та 290 метрів водогону на вулиці Орджонікідзе в районі музично-драматичного театру. Також замінено 467 метрів водогону на вулиці Варшавській, де постійно були пориви. Там, де ми здійснювали ремонт, відновлено 650 квадратних метрів асфальтного покриття.
 Користуючись нагодою, хочу подякувати нашим мешканцям за допомогу, адже під час заміни квартальних водопроводів вони за власний кошт купували матеріали.
 Варто зауважити, що 80 відсотків трубопроводів наших мереж відслужили свій строк, через що час від часу виникають пориви. Так, за місяць надходить близько 150 заявок на ремонт водопровідних мереж і близько 900 – на ремонт каналізаційних. Щоденно у робочі дні працюють сім бригад на водопровідних мережах і дві – на каналізаційних. У вихідні дні чергують дві бригади на каналізації і одна – на водопроводі. Намагаємось всі пориви та аварійні ситуації ліквідовувати швидко та якісно, за необхідності виводяться додаткові бригади.
 
– Чи забезпечені ви сучасною технікою, яка дозволяє швидко й точно знаходити місце пориву на мережах?
 – Так, є у нас трасошукач, який визначає місце проходження труб, є корелятор, який показує місце витоку. Але це обладнання працює лише в певних умовах – потрібно розрити мережу в двох місцях на відстані 50 метрів, щоб підключити датчики. Аби визначити місце пориву, все одно треба розкопати частину вулиці, що, зрозуміло, створює певні проблеми для пішоходів та транспорту. Зараз земля промерзла до одного метра, але у нас є спеціальна фреза, яка розрізає мерзлу землю.

 – А енергозберігаючі технології застосовуєте?
 – Всі насосні станції у нас обладнані автоматизованими системами управління, які дозволяють регулювати постійний тиск у мережах, а, значить, економити електроенергію, запобігати гідравлічним ударам, завдяки чому зменшується кількість поривів. У нинішньому році аналогічне обладнання плануємо поставити й на головній насосній каналізації, що також дасть суттєве зниження витрат електроенергії. Загалом, прагнемо постійно проводити роботи з енергозбереження. В цьому плані переобладнаємо устаткування для подачі води самопливом. Якщо раніше район Новомиколаївки отримував воду від насосних станції, то тепер здебільшого – самопливом, що також дає зменшення використання електроенергії, води, скорочує кількість поривів на мережах.
 
– Яка нині ситуація з платежами населення за послуги?
 – Зараз 85 відсотків абонентів, зокрема населення, встановили лічильники, що стимулює їх економніше використовувати води й дотримуватися платіжної дисципліни. Поточні платежі за воду та водовідведення населення сплачує майже в повному обсязі, але борги минулих років ще є – близько шести мільйонів гривень. Є борги й по організаціях, які фінансуються з державного бюджету, госпрозрахункових підприємствах, а також невчасно надходять платежі за нараховані пільги та субсидії. Нинішній тариф – 3,41 гривні за кубометр води та 3 гривні – за водовідведення покриває близько 70 відсотків витрат підприємства. Був би вищим тариф, ми б і витрачали б більше на покращення послуг споживачам.

 – Але й підвищувати тарифи не можна до безконечності…
 – Цей процес зараз не в нашій компетенції. Розглядом тарифів займається Національна комісія з регулювання комунальних послуг. Поки що мова про підвищення їх вартості не йде.
 
– Які плани на нинішній рік, розв’язання яких проблем вважаєте першочерговою задачею?
 – «Вузьким місцем» для нас є міська каналізаційна система. Отже, у найближчих планах – заміна трансформаторів, іншого обладнання на головній каналізаційній насосній станції, ремонт гратового відділення на очисних спорудах, купівля машини, яка чистить каналізацію, адже тієї, яка є, вже недостатньо для проведення робіт. Також думаємо купити ще одну барову установку (фрезу) для обробки мерзлого грунту. Зараз підприємство працює стабільно, думаю, так буде й надалі, бо робимо одну спільну справу – місто повинно отримувати воду вчасно і в повному обсязі.

 За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Екологія
Разом із рятувальниками, представниками лісгоспу та екоінспекції правоохоронці провели роз’яснювальну роботу з громадянами у Знам’янському районі.Учасники профілактичного рейду здійснили патрулювання території Чорного лісу та поспілкувалися з місцевими жителями.Громадянам нагадали правила поведінки у лісових зонах, зокрема, що стосується дотримання вимог пожежної безпеки. Поліцейські звернули увагу на передбачену законом адміністративну та кримінальну відп...
Суспільство
Це поки що перші транспортні засоби в області, які обладнані GPS-трекерами для контролю за здійсненням перевезення. Вони забезпечуватимуть підвіз 348 дітей до шкіл і назад додому під час навчання. Ключі та технічну документацію від транспортних засобів головам ОТГ і керівникам РДА вручив перший заступник голови ОДА Ігор Кузьмин.GPS-трекери дозволятимуть контролювати маршрут руху шкільних автобусів, цільове використання транспортних засобів, їх місцезнаходж...
Суспільство
15 липня о 17:18 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у м. Олександрія, де по пров. Тупиковий виникло займання 2 м2 дерев'яних стін надвірної споруди на території приватного домоволодіння. О 17:36 рятувальниками пожежу було локалізовано та о 17:42 – ліквідовано. На гасіння пожежі залучались 8 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки 2-го ДПРЗ м. Олександрія. Вже 16 липня о 01:23 стало відомо про займання 30 м2 господарчої споруди...
Культура
У Пoмічнянській OТГ, щo на Кіpoвoгpадщині, з’явилoся сучасне унікальне oбладнання для кінoпoказів під відкpитим небoм. Пpo це Тoчці дoступу пoвідoмила кеpівниця пpoєкту "Платфopма культуpних змін Пoмічнянськoї гpoмади" Ніна Семашкo. Сучасне oбладнання дoзвoляє дивитися фільми під вечіpніми зopями в будь-якoму кутoчку гpoмади. Пpидбали кінoтеатp завдяки кoнкуpсу "Місцеві ініціативи для poзвитку гpoмад", який булo підтpиманo пpoєктoм «Гoлoс гpoмади в місцевo...
Суспільство
У Кіровоградській області проєкт «Сучасна шкільна їдальня» реалізують в 48 школах. У його рамках передбачається оновлення обладнання, ремонт харчоблоків і зміна меню. Про це повідомив начальник управління освіти й науки ОДА Володимир Таборанський сьогодні, 16 липня. Він зазначив, що на придбання нового обладнання виділено 11,5 млн грн (9,4 млн грн – із державного бюджету, а 2,1 млн грн – із місцевих бюджетів). У переліку закупівель переважають електричні п...
Влада
Масштабний проєкт реанімації Балашівської промзони та ремонту Кільцевої (об’їзної) дороги пошириться і на селище Нове, яке цьогоріч стало повноправною частиною обласного центру. Відповідне завдання перед міськими службами поставив під час апаратної наради в понеділок очільник Кропивницького Андрій Райкович. Конкретно мова йде про виготовлення проєктно-кошторисної документації з капітального ремонту головної магістралі селища - вулиці Металургів. Запланован...
Екологія
14 липня о 18:27 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу 30 м2 пластикового оздоблення стін, 8 м2 дерев’яних дверей та стелажів, електричного світильника в підсобному приміщенні складської будівлі по просп. Промисловий в обласному центрі. Силами вогнеборців о 18:59 пожежу було локалізовано та о 21:38 – ліквідовано. На гасіння залучались 14 чоловік особового складу та 4 одиниці техніки 1-го ДПРЗ м. Кропивницький. Крім того, рятувальники К...
Кримінал
Практичний етап комплексу оперативно-профілактичних заходів триває на території області півтора місяці.Від початку проведення відпрацювання поліцейські вилучили більше 8 тисяч нарковмісних рослин, із яких понад 6,4 тисяч конопель, решта – рослини маку.За результатами вжитих заходів розпочато 61 кримінальне провадження за ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.12 особам вже повідомлено про підозру у вчинен...
Суспільство
Обласний лабораторний центр обстежив на коронавірус 406 людей упродовж минулої доби. Про це повідомила головна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук 16 липня. Позитивні результати ПЛР-тестування виявили в 53-річного чоловіка з Кропивницького. Одужали від COVID-19 жінка та чоловік із обласного центру. Зазначимо: до цього впродовж 14 і 15 липня жодного випадку захворювання на коронавірус у регіоні зафіксовано не було.