• Головна
  • Залучення інвестицій в економіку Кіровограда – пріоритетне завдання міської влади
20:00, 18 січня 2013 р.

Залучення інвестицій в економіку Кіровограда – пріоритетне завдання міської влади

Досвід провідних країн світу доводить, що передумовою будь-якого економічного зростання є залучення інвестицій у різні сектори промислового виробництва, розвиток сучасних технологій тощо.


Досвід провідних країн світу доводить, що передумовою будь-якого економічного зростання є залучення інвестицій у різні сектори промислового виробництва, розвиток сучасних технологій тощо. Розвиток економіки України, як і її окремих територій, не може бути відмінним від світових тенденцій. І, як у передових країнах, залученню капіталу у виробництво мають сприяти органи влади. Саме з цієї метою Кіровоградська міська рада заснувала комунальне підприємство «Агентство розвитку міста».                               

– Основним стратегічним завданням, що ставиться перед агентством, – розповіла «Вечірній газеті» начальник управління економіки міської ради Олена Осауленко, – є залучення інвестицій вмісто, а саме: іноземних та внутрішніх, коштів недержавних фондів, фінансових установ тощо. Підприємство створюватиме інвестиційні пропозиції, формуючи їх на основі поглибленого аналізу енергетичних, земельних, природних, соціальних ресурсів міста. Ці пропозиції буде надано потенційним інвесторам, посольствам іноземних держав, торгово-промисловим палатам України та аналогічним організаціям іноземних держав. Планується співпраця з Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України. Зазначу, що Державним агентством розроблено та реалізуються одинадцять національних проектів, проте в Кіровограді донедавна не було організації, яка б співпрацювала із ним. Також агентство розвитку міста сприятиме інвесторам у вирішенні питань, пов’язаних з отриманням документів дозвільного характеру.                                                                       

Передбачається залучення Кіровограда до Програми розвитку Організації Об’єднаних націй (ПРООН). До речі, протягом 2008 –2012 років завдяки ПРООН декілька міст України отримали суттєву допомогу на реалізацію енергозберігаючих заходів, на створення інфраструктурних об’єктів тощо. У планах агентства – й розроблення проектів на отримання грантів від міжнародних фондів та організацій.                                                 

А ще фахівці агентства допомагатимуть підприємцям-початківцям у складенні бізнес-планів, проводитимуть форуми, виставки, семінари, конференції, тренінги з питань ведення бізнесу.                                                                                                                    

Першочергові зусилля агентства будуть спрямовані на реалізацію таких інвестпроектів, як створення вКіровограді оптового ринку сільгосппродукції, як запровадження енергозберігаючих технологій у бюджетній тавиробничій сферах. Є непогані ідеї щодо проектів у галузі інтелектуальної власності. Чому б не залучати інвесторів до розвитку житлово-комунальної сфери? Адже цей ринок сьогодні знаходиться у, так би мовити, замороженому стані – є попит на якісні комунальні послуги, але немає відповідних пропозицій. Послуги надаються підприємствами, які так і не пристосувались до ринкових умов, бо немає конкурентного середовища.                                  
Назріла потреба створення робочих місць для жінок, адже сьогодні половина безробітних – це представниці прекрасної статі. Цю проблема вирішилася б з розвитком легкої промисловості. Ось, наприклад, у приватної підприємиці Інни Чижик є невеличке ательє з пошиття одягу. Жінка прагне розвивати виробництво і шукає інвестора. Не на одну виставку ми їздили з керівництвом фірми «Куртаж», шукаючи бажаючих вкласти у розвиток цього виробництва кошти. Сьогодні малому та середньому бізнесу досить складно взяти кредит у банках, тому підприємці шукають інші шляхи фінансування.            

Наприкінці минулого року обласна рада затвердила Стратегію розвитку Кіровоградської області на 2013 – 2020 роки. Обговорюється така стратегія і по місту Кіровограду, якою передбачено створення у нашому місті індустріальних парків на вільних виробничих площах. Потрібно віднайти бажаючих запровадити там виробництво, і агентство у цій справі має стати важливою ланкою.                                                             

Словом, сподівань на новостворене агентство у міської влади багато. З огляду на те, що це – комунальне підприємство, то міська рада матиме повний контроль над ним. Перед тим, як його створити, ми детально вивчили досвід у цій сфері Вінниці, Дніпропетровська, Севастополя й деяких інших міст України. Там подібні агентства діють вже давно й доволі успішно. Взяти ту ж таки Вінницю – обласний центр дещо схожий на наш, але багатомільйонні інвестиції у його розвиток дали потужний поштовх розвитку цілому регіону.                                                                                                                                          
За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...