Право вибору: українці зможуть обрати як платити за газ

Право вибору: українці зможуть обрати як платити за газ, Назаренко Дмитрий Витальевич

Цьогорічний опалювальний сезон буде незвичайним. Його особливість - висока вірогідність припинення транзиту російського газу територією України. Це може викликати зростання цін на газ. Український уряд вирішив надати можливість населенню застрахуватися від цього ризику, як це вже давно роблять промислові компанії та представники бізнесу. Для цього передбачена можливість для побутових споживачів газу обрати з-поміж двох варіантів газопостачання: за фіксованою квартальною чи щомісячною ціною.

Гарантована ціна на вибір

Для виконання цього рішення Кабінет міністрів України зобов’язав НАК «Нафтогаз України» в рамках програми «Гарантована ціна на газ» постачати газ для потреб населення за фіксованою ціною з 1 січня до 1 квітня 2020 року. Проте, у побутових споживачів буде можливість відмовитися від квартальної ціни та сплачувати за газ за щомісячними цінами.

Квартальна ціна. Для побутових споживачів Кіровоградської області ціна на газ з 1 січня до 1 квітня 2020 року становитиме 6,765 грн з ПДВ, без урахування вартості транспортування та розподілу газу.

Щомісячна ціна. Ця ціна буде змінюватися кожного місяця та буде на рівні цін для промислових компаній. Зокрема, вона не буде вищою за середню арифметичну ціну на газ для промисловості за умови попередньої оплати.

Плюси та мінуси

Фіксована квартальна ціна на газ означає, в першу чергу, що споживач буде захищений від можливого подорожчання газу. Якщо порівнювати зазначену ціну з ціною на газ 1 кварталу 2019 року, то споживач платитиме в середньому на 12% менше.

У випадку зі щомісячною ціною спрогнозувати, скільки саме буде платити споживач, наразі неможливо. Ціна змінюватиметься кожного місяця. Якщо транзит російського газу територією України припиниться, то є великий ризик зростання цін. В НАК «Нафтогаз України» прогнозують, що ціна газу може зрости до 13, 1 гривні за кубічний метр без урахування доставки. Якщо ж транзит буде продовжено, то ринкові ціни можуть бути нижчими за квартальні. Не виключено, що вони можуть скласти 6,5 гривень за кубічний метр.

Що робити споживачеві?

Вперше у побутових споживачів з’явилося право вибору. Кожна родина має до 24 грудня 2019 року визначитися з тим, за якою ціною буде сплачувати за газ. Перед тим як обрати, важливо пам’ятати, що за фіксованою квартальною ціною доведеться платити за газ до 1 квітня 2020 року. Якщо щомісячна ціна буде нижчою за фіксовану, то відмовитися від фіксованої ціни буде неможливо.

Так само, якщо споживач вирішить платити за щомісячною ціною, а вона зросте, можливість перейти на фіксовану квартальну ціну не передбачена.

Всі споживачі автоматично будуть включені до програми «Гарантована ціна на газ». Для тих, хто хоче отримувати газ за фіксованою ціною не потрібно інформувати газопостачальну компанію. Якщо ж споживач хоче розраховуватися за газ за щомісячною ціною, то має звернутися до постачальника газу та повідомити про своє рішення до 24 грудня 2019 року. В Кіровоградській області необхідно звернутися до Газопостачальної компанії «Нафтогаз України». Можна обрати оплату за щомісячною ціною в особистому кабінеті на сайті компанії www.gas.ua або прийти та написати відповідну заяву в одному з Центрів обслуговування клієнтів, при собі потрібно мати паспорт (адреси Центрів https://gas.ua/ua/gas/article/kontaktni-dani-ta-rezhim-roboti-tochki-kontaktu).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі