13:35, 24 січня 2013 р.
У 2013 році на обласний перинатальний центр в обласному бюджеті передбачено майже 9 млн. грн.
Таку інформацію озвучила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Антоніна Кодрул на засіданні обласної опікунської ради з питань функціонування Кіровоградського обласного перинатального центру, що відбулося під керівництвом заступника голови ОДА Галини Пастух.
Антоніна Кодрул детально проінформувала присутніх про діяльність обласного перинатального центру у 2012 році. Так, за увесь час роботи у медичному закладі прийнято 1151 пологів, під час яких народилося 1204 немовлят. Більше 150 тяжкохворих малят, переважна більшість з яких народилися недоношеними, пройшли лікування в палаті інтенсивної терапії.
За словами посадовця, перебування, харчування та лікування пацієнтів у перинатальному центрі було безкоштовне, оскільки усі витрати на медикаменти та витратні матеріали здійснювались за рахунок коштів обласного бюджету.
- У 2013 році на утримання Центру передбачені видатки у сумі 8,8 млн. грн., - повідомила Антоніна Кодрул. - Це означає, що лікування та харчування вагітних, породіль і новонароджених здійснюватиметься на безоплатній основі.
В рамках Меморандуму з Національною академією медичних наук України на консультацію до профільних інститутів направлено 22 вагітних зі складною патологією, 8 з яких - госпіталізовано. Двох новонароджених проконсультовано в Центрі серця та в Інституті нейрохірургії. Окрім цього, рекомендації щодо лікування складних випадків перебігу вагітності проводяться в режимі телемедицини. Останній телеміст, в якому взяли участь фахівці кіровоградського центру, відбувся 27 грудня 2012 року. Під час прямого включення розглянуто два тяжкі клінічні випадки захворювання вагітної та новонародженого у Полтавському обласному перинатальному центрі та узгоджена тактика їх подальшого лікування.
Актуальним для закладу залишається питання з укомплектованістю лікарями. За словами головного лікаря обласної лікарні Лариси Андреєвої, на базі якої функціонує Центр, заклад працює над цим питанням. Минулого року в одному з медичних закладів області вдалося знайти лікаря-неонатолога, якого Центр забезпечив гуртожитком. Дещо кадровий голод втамовують інтерни, яких дирекція закладу агітує залишатись працювати в медустанові.
Заступник голови ОДА Галина Пастух вкотре закликала керівництво управління охорони здоров’я ОДА забезпечити системну роботу усіх профільних медичних закладів по вертикалі.
- Щоденна робота з територіями, моніторинг ситуації по закладах – запорука ефективної роботи обласного перинатального центру, - наголосила Галина Пастух. Куратор гуманітарної галузі підкреслила, що саме від організації якісної і вчасної діагностики у закладах другого рівня залежить подальша доля майбутніх матерів та їх діток.
Повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
25 липня
13:00
15 липня
Як обрати барбершоп та на що звернути увагу
Новини компаній
11:07
12 липня
Вступ без НМТ та ЗНО!
Новини компаній
13:00
11 липня
Київстар ТБ та Агенти крові запрошують до ініціативи "Справжній супергерой – це ти"
Партнерський матеріал
12:43
11 липня
Мигдалевий пілінг Enerpeel MA: Ваш шлях до досконалої шкіри
Новини компаній
17:00
8 липня
Оголошення
11:48, 16 липня
11:20, 12 червня
18:56, 18 липня
11:48, 16 липня
11:48, 16 липня
live comments feed...