• Головна
  • У 2013 році на обласний перинатальний центр в обласному бюджеті передбачено майже 9 млн. грн.
13:35, 24 січня 2013 р.

У 2013 році на обласний перинатальний центр в обласному бюджеті передбачено майже 9 млн. грн.

Таку інформацію озвучила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Антоніна Кодрул на засіданні обласної опікунської ради з питань функціонування Кіровоградського обласного перинатального центру, що відбулося під керівництвом заступника голови ОДА Галини Пастух.

Антоніна Кодрул детально проінформувала присутніх про діяльність обласного перинатального центру у 2012 році. Так, за увесь час роботи у медичному закладі прийнято 1151 пологів, під час яких народилося 1204 немовлят. Більше 150 тяжкохворих малят, переважна більшість з яких народилися недоношеними, пройшли лікування в палаті інтенсивної терапії.

За словами посадовця, перебування, харчування та лікування пацієнтів у перинатальному центрі було безкоштовне, оскільки усі витрати на медикаменти та витратні матеріали здійснювались за рахунок коштів обласного бюджету.

- У 2013 році на утримання Центру передбачені видатки у сумі 8,8 млн. грн., - повідомила Антоніна Кодрул. - Це означає, що лікування та харчування вагітних, породіль і новонароджених здійснюватиметься на безоплатній основі.

В рамках Меморандуму з Національною академією медичних наук України на консультацію до профільних інститутів направлено 22 вагітних зі складною патологією, 8 з яких - госпіталізовано. Двох новонароджених проконсультовано в Центрі серця та в Інституті нейрохірургії. Окрім цього, рекомендації щодо лікування складних випадків перебігу вагітності проводяться в режимі телемедицини. Останній телеміст, в якому взяли участь фахівці кіровоградського центру, відбувся 27 грудня 2012 року. Під час прямого включення розглянуто два тяжкі клінічні випадки захворювання вагітної та новонародженого у Полтавському обласному перинатальному центрі та узгоджена тактика їх подальшого лікування.

Актуальним для закладу залишається питання з укомплектованістю лікарями. За словами головного лікаря обласної лікарні Лариси Андреєвої, на базі якої функціонує Центр, заклад працює над цим питанням. Минулого року в одному з медичних закладів області вдалося знайти лікаря-неонатолога, якого Центр забезпечив гуртожитком. Дещо кадровий голод втамовують інтерни, яких дирекція закладу агітує залишатись працювати в медустанові.

Заступник голови ОДА Галина Пастух вкотре закликала керівництво управління охорони здоров’я ОДА забезпечити системну роботу усіх профільних медичних закладів по вертикалі.

- Щоденна робота з територіями, моніторинг ситуації по закладах – запорука ефективної роботи обласного перинатального центру, - наголосила Галина Пастух. Куратор гуманітарної галузі підкреслила, що саме від організації якісної і вчасної діагностики у закладах другого рівня залежить подальша доля майбутніх матерів та їх діток.
Повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...