Нові надходження-2019: Мистецький калейдоскоп Кіровоградщини

У середу, 15 січня, у Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку творів «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп».

Про це повідомляють працівники музею, передає 0522.

Даний виставковий проєкт в черговий раз наглядно ілюструє плідну роботу колективу музею з поповнення фондового зібрання, збереження та популяризації унікальних та різнопланових творів мистецтва, що надійшли протягом 2019 року завдяки активній виставковій діяльності та системній співпраці з представниками творчої спільноти, членами їх родин, митницею та просто небайдужими до проблеми збереження культурного надбання приватними особами.

Саме таким чином, спільними зусиллями, в умовах складних соціально-економічних реалій, поглиблених новітньою війною на Сході країни, робиться велична справа зі збереження та популяризації нашої мистецької спадщини завдяки людям, які розуміють значення подібних кроків для своїх нащадків й не втратили ще віру в духовне відродження української нації та цивілізовану європейську Україну.

Відкрита в художньому музеї виставка творів «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп» – це своєрідне підведення підсумку, звіт про проведену роботу та величезна подяка усім причетним за цей неймовірний подвиг, а ще чудовий подарунок шанувальникам високопрофесійного мистецтва, який має не тільки величезне культурно-мистецьке, духовно-естетичне, а й неабияке патріотично-виховне значення. Адже любов до своєї Батьківщини треба підтверджувати конкретними справами, як кажуть – не словом, а ділом. Тож чим не приклад для наслідування?

На превеликий жаль, обмежена експозиційна площа не дає можливості презентувати усі надходження до фондового зібрання музею за 2019 рік, адже їх аж 867! усіх груп зберігання. На виставці «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп» представлено понад 90 робіт, підібраних так, щоб дати можливість відвідувачу оцінити належним чином різноплановість і тематичне різнобарв’я творів та фаховий рівень їх авторів, чимало з яких не тільки перебувають в статусі членів Національної спілки художників України та інших творчих спілок, а й мають звання народних, заслужених тощо. Особливо пишаємось тим, що в експозиційному залі органічно поєднались передані роботи трьох відомих народних художників України - Миколи Прокопенка, Віктора Ковтуна та Анатолія Горбенка, останній - наш славетний земляк.

Важливим є і те, що представлені експонати висвітлюють широкий діапазон географії надходження з різних регіонів нашої держави і сприяють досягненню мети, озвученої в рамках концептуального девізу «Об’єднаємо Україну мистецтвом!».
Виставка презентує різнопланові твори високопрофесійних майстрів, які в умовах засилля субкультури та новітніх технологій повертають до справжнього мистецтва, формуючи відповідні естетичні смаки та наглядно ілюструє в межах однієї експозиційної зали різні мистецькі спрямування – живопис, графіку, скульптуру, кераміку тощо, що робить таку експозицію багатогранною, більш цікавою в плані візуального сприйняття. Більша частина експонатів презентується вперше, що створює відповідну інтригу. Серед таких - «Кухоль» кін. ХІХ- поч. ХХ ст., знайдений на території Знам҆янського району Кіровоградської області та переданий до фондового зібрання археологом, співробітником музею Олексієм Орликом.

Вагомий внесок до фондового зібрання музею за 2019 рік зробили народний художник України Микола Прокопенко (передано 78 експонатів), самобутня художниця Надія Падурська (передано 98 експонатів), славетний скульптор-медальєр В’ячеслав Попов (передано 80 експонатів). Таке поповнення дає можливість гідно презентувати творчість окремого майстра повноцінним виставковим проєктом. Також плідною є й співпраця з нашими колегами. Серед них рекордсменом стала Галина Чумак, яка передала 116 графічних робіт художника Пилипа Таралевича.

Частина презентованого матеріалу стала наслідком плідної співпраці обласного художнього музею з Державною митницею України, в даному випадку – з Сумською, Одеською та Вінницькою митницями ДФС. Саме ця державна структура поповнила фондове зібрання музею цікавими зразками сакрального мистецтва, що стали складовою музейної колекції ікон, яку справедливо вважають однією з найкращих в Центральній Україні.

Окремою і дуже важливою складовою виставки стали також твори декоративно-ужиткового мистецтва, яке, на жаль, має не тільки чимало своїх прихильників, але й критиків, що звинувачують українців у зайвій «народності» в мистецтві, хуторянстві, провінціальності тощо. Доводилось чути і закиди відносно того, що це не рівень обласного художнього музею, де експонуються справжні шедеври світового рівня. Але одне з головних завдань музейного закладу є популяризація творів, що віддзеркалюють душу народу, його традиції, звичаї, ремесла, світоглядне бачення. Чи варто казати наскільки це важливо в умовах сучасного пошуку Україною своєї національної ідентичності, автентичності тощо?

Метою даного виставкового проєкту є також вшанування пам’яті людей, які тривалий час були щирими друзями та партнерами музею, що відійшли у Вічність. В експозиції представлені рукописні матеріали Віктора Петракова (1947-2016) до книги «Маленький Париж» (передані дружиною Н. Петраковою), фотосвітлини та особисті речі Юрія Жеребцова (1947-2019) (передані дружиною Л. Філюковою) та скульптурні композиції Віктора Френчка (1949-2019) (передані дружиною Л. Френчко).

Оригінальним «поповненням» минулого року, що не підлягає інвентарному обліку, стала реалізація проєкту стінопису «Серце міста», в основу стінопису лягла картина Андрія Ліпатова (1960-2010) «Променад на Дворцовій» (2001). Втілення даного проєкту стало можливим завдяки родині Яриніч, яка зробила таким чином чудовий подарунок місту. Також на виставці можна побачити передану родиною Яриніч медаль «Петро Оссовський», автором якої є В.В. Попов. Дотичними до «Мурал-Арту» є ще кілька експонатів, переданих Іриною Саєнко – модель Єлисаветградського трамваю та банер із зображенням самого муралу, які є чудовою цікавою складовою фотозони.

Виставка творів «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп» є не тільки вагомою подією в мистецькому житті краю, а й дуже актуальною оскільки знайомить відвідувача з чудовими творами мистецтва та висвітлює окремий і дуже важливий напрямок роботи музею, що сприяє розумінню складності та специфіки музейної діяльності в сучасних умовах.

Кропивницький музей виставка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Суспільство
У Світловодській центральній районній лікарні осучаснять приймальне відділення. Про це повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА, передає  0522.ua. Ремонтні роботи проведуть у рамках програми Президента України "Велике будівництво". Світловодська центральна районна лікарня потрапила в число тих, які матимуть модернізоване приймальне відділення за типовим брендбуком. У закладі встановлять додаткове технічне оснащення, що дасть можливість медичному персон...
Суспільство
ПриватБанк оголосив про значне зниження ставок за всіма програмами кредитування купівлі житла. Як повідомив керівник напрямку споживчого кредитування ПриватБанку Віталій Хлопецький, у 2020 році банк планує спрямувати на програму доступного кредитування житла більше 1 млрд грн, передає  0522.ua. Так, для нерухомості, що купується на вторинному ринку, відсотки знижено до 15,5% річних. Купівля в кредит нового житла на первинному ринку тепер обійдеться ще деш...
Суспільство
На Кіровоградщині в 2020 році в рамках програми "Велике будівництво" планується ремонт 111,3 км доріг загального користування місцевого значення. На це виділено 892 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА, передає 0522.ua. Перспективи ремонтно-будівельних робіт обговорили під час засідання Ради регіонального розвитку громад і територій. У пріоритеті ділянки доріг, які ведуть до опорних закладів, - зазначив очільник ОДА Андрій Балонь. На...
Суспільство
Протягом минулої доби бійці ДСНС Кіровоградщини двічі залучались для надання допомоги по ліквідації наслідків ДТП. Про це повідомляє прес-служба У ДСНС в області, передає 0522.ua. Так, 27 лютого о 07:24 надійшло повідомлення про те, що біля с. Марʼївка Компаніївського району сталась ДТП за участі 2-х вантажівок. Травмованих чи загиблих немає. Підрозділом 28-ї ДПРЧ смт Компаніївка надано допомогу по ліквідації наслідків ДТП, а саме: змито дизпальне з дорожн...
Суспільство
Вчора, 27 лютого, на базі державної установи «Кропивницька виправна колонія (№6)», в рамках правороз’яснювального заходу, відбулась зустріч спеціаліста Південно – Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з засудженими особами, які відбувають покарання та обговорено дотримання належності умов лікування засуджених у практиці Європейського суду з прав людини. Про це повідомляє прес-служба Південно – Східного міжрегіонального управління Мініс...
Суспільство
Сьогодні, у Кропивницькому з  робочим візитом перебуває заступник Міністра освіти та науки України Єгор Стадний. Про це повідомляє кореспондентка 0522.ua Перша нарада розпочаласяв стінах Кіровоградської ОДА із представниками навчальних закладів, які будуть фінансуватися з державного бюджету України. Я розпочинаю свої зустрічі із розвінчування фейків. Хочу і вам донести інформацію про те, що нового законопроєкту не зареєстровано. Ми вже знаємо звідки це піш...
Суспільство
Хто має право укласти шлюб? Вступити до шлюбу може особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою. Створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні, за рішенням суду про надання права на шлюб. Які необхідні документи? Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу потрібно звернутись до будь-якого органу ДРАЦС в Україні з наступними документами: заява за встановленою формою; паспорт громадянина України, паспортний докумен...
Суспільство
Сьогодні, 27 лютого, відбулося І засідання Ради Федерації профспілок Кіровоградської області. Про це повідомляє кореспондентка 0522.ua. На засіданні йшлося про виклики та загрози профспілковому руху та завдання профспілок в сучасних умовах. Голова ФПО Максим Баланенко зазначив, що незважаючи на негативні явища в економіці держави, профспілкам спільно із соціальними партнерами вдалося уникнути масових звільнень працівників та забезпечити ріст середньомісячн...
Суспільство
На сайті електронних петицій, з’явилася петиція “Ліквідувати стихійне звалище сміття по вул.Комарова/пров.Глинки” від кропивничанки Оксани Журавки. Про це повідомляє кореспондентка 0522.ua. Зміст петиції: На перехресті вулиці Комарова та провулку Глинки місцеві мешканці з алкогольною залежністю облаштували стихійне звалище сміття. Масштаби вражать. Вже декілька років поспіль щоденно вантажівками привозять сміття з побутовими та будівельними відходами. Сміт...