Нові надходження-2019: Мистецький калейдоскоп Кіровоградщини

У середу, 15 січня, у Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку творів «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп».

Про це повідомляють працівники музею, передає 0522.

Даний виставковий проєкт в черговий раз наглядно ілюструє плідну роботу колективу музею з поповнення фондового зібрання, збереження та популяризації унікальних та різнопланових творів мистецтва, що надійшли протягом 2019 року завдяки активній виставковій діяльності та системній співпраці з представниками творчої спільноти, членами їх родин, митницею та просто небайдужими до проблеми збереження культурного надбання приватними особами.

Саме таким чином, спільними зусиллями, в умовах складних соціально-економічних реалій, поглиблених новітньою війною на Сході країни, робиться велична справа зі збереження та популяризації нашої мистецької спадщини завдяки людям, які розуміють значення подібних кроків для своїх нащадків й не втратили ще віру в духовне відродження української нації та цивілізовану європейську Україну.

Відкрита в художньому музеї виставка творів «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп» – це своєрідне підведення підсумку, звіт про проведену роботу та величезна подяка усім причетним за цей неймовірний подвиг, а ще чудовий подарунок шанувальникам високопрофесійного мистецтва, який має не тільки величезне культурно-мистецьке, духовно-естетичне, а й неабияке патріотично-виховне значення. Адже любов до своєї Батьківщини треба підтверджувати конкретними справами, як кажуть – не словом, а ділом. Тож чим не приклад для наслідування?

На превеликий жаль, обмежена експозиційна площа не дає можливості презентувати усі надходження до фондового зібрання музею за 2019 рік, адже їх аж 867! усіх груп зберігання. На виставці «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп» представлено понад 90 робіт, підібраних так, щоб дати можливість відвідувачу оцінити належним чином різноплановість і тематичне різнобарв’я творів та фаховий рівень їх авторів, чимало з яких не тільки перебувають в статусі членів Національної спілки художників України та інших творчих спілок, а й мають звання народних, заслужених тощо. Особливо пишаємось тим, що в експозиційному залі органічно поєднались передані роботи трьох відомих народних художників України - Миколи Прокопенка, Віктора Ковтуна та Анатолія Горбенка, останній - наш славетний земляк.

Важливим є і те, що представлені експонати висвітлюють широкий діапазон географії надходження з різних регіонів нашої держави і сприяють досягненню мети, озвученої в рамках концептуального девізу «Об’єднаємо Україну мистецтвом!».
Виставка презентує різнопланові твори високопрофесійних майстрів, які в умовах засилля субкультури та новітніх технологій повертають до справжнього мистецтва, формуючи відповідні естетичні смаки та наглядно ілюструє в межах однієї експозиційної зали різні мистецькі спрямування – живопис, графіку, скульптуру, кераміку тощо, що робить таку експозицію багатогранною, більш цікавою в плані візуального сприйняття. Більша частина експонатів презентується вперше, що створює відповідну інтригу. Серед таких - «Кухоль» кін. ХІХ- поч. ХХ ст., знайдений на території Знам҆янського району Кіровоградської області та переданий до фондового зібрання археологом, співробітником музею Олексієм Орликом.

Вагомий внесок до фондового зібрання музею за 2019 рік зробили народний художник України Микола Прокопенко (передано 78 експонатів), самобутня художниця Надія Падурська (передано 98 експонатів), славетний скульптор-медальєр В’ячеслав Попов (передано 80 експонатів). Таке поповнення дає можливість гідно презентувати творчість окремого майстра повноцінним виставковим проєктом. Також плідною є й співпраця з нашими колегами. Серед них рекордсменом стала Галина Чумак, яка передала 116 графічних робіт художника Пилипа Таралевича.

Частина презентованого матеріалу стала наслідком плідної співпраці обласного художнього музею з Державною митницею України, в даному випадку – з Сумською, Одеською та Вінницькою митницями ДФС. Саме ця державна структура поповнила фондове зібрання музею цікавими зразками сакрального мистецтва, що стали складовою музейної колекції ікон, яку справедливо вважають однією з найкращих в Центральній Україні.

Окремою і дуже важливою складовою виставки стали також твори декоративно-ужиткового мистецтва, яке, на жаль, має не тільки чимало своїх прихильників, але й критиків, що звинувачують українців у зайвій «народності» в мистецтві, хуторянстві, провінціальності тощо. Доводилось чути і закиди відносно того, що це не рівень обласного художнього музею, де експонуються справжні шедеври світового рівня. Але одне з головних завдань музейного закладу є популяризація творів, що віддзеркалюють душу народу, його традиції, звичаї, ремесла, світоглядне бачення. Чи варто казати наскільки це важливо в умовах сучасного пошуку Україною своєї національної ідентичності, автентичності тощо?

Метою даного виставкового проєкту є також вшанування пам’яті людей, які тривалий час були щирими друзями та партнерами музею, що відійшли у Вічність. В експозиції представлені рукописні матеріали Віктора Петракова (1947-2016) до книги «Маленький Париж» (передані дружиною Н. Петраковою), фотосвітлини та особисті речі Юрія Жеребцова (1947-2019) (передані дружиною Л. Філюковою) та скульптурні композиції Віктора Френчка (1949-2019) (передані дружиною Л. Френчко).

Оригінальним «поповненням» минулого року, що не підлягає інвентарному обліку, стала реалізація проєкту стінопису «Серце міста», в основу стінопису лягла картина Андрія Ліпатова (1960-2010) «Променад на Дворцовій» (2001). Втілення даного проєкту стало можливим завдяки родині Яриніч, яка зробила таким чином чудовий подарунок місту. Також на виставці можна побачити передану родиною Яриніч медаль «Петро Оссовський», автором якої є В.В. Попов. Дотичними до «Мурал-Арту» є ще кілька експонатів, переданих Іриною Саєнко – модель Єлисаветградського трамваю та банер із зображенням самого муралу, які є чудовою цікавою складовою фотозони.

Виставка творів «Нові надходження-2019: мистецький калейдоскоп» є не тільки вагомою подією в мистецькому житті краю, а й дуже актуальною оскільки знайомить відвідувача з чудовими творами мистецтва та висвітлює окремий і дуже важливий напрямок роботи музею, що сприяє розумінню складності та специфіки музейної діяльності в сучасних умовах.

Кропивницький музей виставка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Стала відома точна іфнормація щодо падіння літака. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. Вчора до ДСНС надійшла інформація, що поблизу м. Чугуїв на відстані 2 кілометрів до військового аеропорту відбулось падіння літака АН-26 ЗС України, із возгоранням корпуссу. Бизько 22 пожежу літака було ліквідовано. За інформацією диспетчера аеродрому на борту перебувало 27 осіб (одного курсанта не допустили до виконання польоту). Знай...
Суспільство
Комісія з призначення іменних стипендій міського голови Кропивницького визначилась з іменами 6 студентів - стипендіатів на 2020 – 2021 навчальний рік. Про це повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради, пише 0522. Стипендія міського голови призначається студентам вищих навчальних закладів міста відповідно до рішення комісії і перераховується на банківську картку студентів додатково до основної стипендії. Розмір іменних стипендій міського голови склада...
Суспільство
У Кропивницькому відкрилося перше кафе грузинської кухні «Стумарі». «Стумарі» відомий на всю Україну, адже це мережа кафе, яка э однію з найбільш популярних закладів у таких містах як Черкаси, Суми, Херсон, Львів, Запоріжжя та Рівного. «Стумарі» підкорює серця всіх любителів смачної кухні і європейського сервісу. Нове кафе знаходиться в самому центрі Кропивницького за адресою вулиця Велика Перспективна, 21. Кафе дуже зручно розташоване як для городян, так...
Суспільство
Якщо хочеш криву зачіску за 50 гривень - пряма тобі дорога у перукарню до Тетяни. Якщо хочеш привести до ладу не тільки гриву, але і бороду - ласкаво просимо у Барбер Пол. Кожен поважаючий себе чоловік знає, що таке виглядати відповідно тенденцій 21 сторіччя. А Барбер Пол підкреслить твою індивідуальність. Ти можеш звернутись до майстра, який створить ту зачіску, яку бажаєш. Але є категорія топ майстрів, які створюють неповторні шедеври відповідно до власн...
Спорт
У Кропивницький відбулись змагання з армреслінгу серед представників силових структур області. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. У змаганнях прийняли участь найпотужніші представники у складі п’яти команд. Пожежно-рятувальну службу області представляли Бігун Олег, Поперечний Олександр, Лещенко Ігор, Пустовіт Анатолій, Наводничий Владислав, Нетис Владислав. Боротьба розгорнулась дуже напружена, суперники у рятувальників...
Суспільство
Посадовці міської ради прийняли участь у лекції про комунікативні стратегії. Про це повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради, пише 0522. У міській раді Кропивницького розпочалось онлайн навчання в рамках спеціальної професійної програми «Механізми ефективного управління в органах місцевого самоврядування» для керівників виконавчих органів міської ради. Саме тому було проведено онлайн навчання на тему «Медіа у роботі посадових осіб місцевого самовря...
Спорт
У вересні продовжує поширюватись Європейський тиждень спорту. Про це повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради, пише 0522. З нагоди свята у комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі № 2 міської ради Кропивницького відбувся захід Всеукраїнського проєкту «Олімпійський урок #BeActive», який спонукає людей до здорового способу життя – бути сильним та витривалим. Захід виявився дуже насиченим, цікавим та змістовним. Під час уроку діти із захопленням с...
Культура
Під час 32 сесії обласної ради було вручено подяки депутатам за плідну працю за час роботи сьомого скликання. Про це повідомляє пресслужба Кіровоградської обласної ради, пише 0522. За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток області, розвиток місцевого самоврядування, високий професіоналізм та активну депутатську діяльність вручили Почесну Грамоту Кіровоградської обласної ради: МОГИЛЕЮ Михайлу Миколайовичу - деп...
Суспільство
Усім споживачам ОКВП "Дніпро - Кіровоград"! На території області буде відсутнє водопостачання. Про це повідомляє пресслужба ОКВП "Дніпро - Кіровоград", пише 0522. у місті Кропивницькому з 00:00 6 жовтня до 18:00 8 жовтня (лівобережна частина – до 15:00, правобережна – до 18:00); у місті Світловодську з 00:00 6 жовтня до 12:00 8 жовтня; у місті Знам’янка з 00:00 6 жовтня до 18:00 8 жовтня; у місті Олександрія з 00:00 6 жовтня до 17:00 8 жовтня. Це пов'язане...