Сьогодні долар в Україні має коштувати 12 гривень

Згідно з міжнародною методикою, яка дозволяє визначити "справедливий" валютний курс країн, що розвиваються, та економіка яких схильна до коливань, долар сьогодні повинен коштувати 12 гривень.

Так, згідно з формулою, курс "зеленого" має бути таким, при якому громадяни могли б моментально обміняти усі свої заощадження в національній валюті у тверду валюту. Так, ніби в одну мить замість гривні законним платіжним засобом у країні стає долар. Тобто усі гроші в обігу діляться на розмір золотовалютних резервів країни. Якщо провести аналогічний розрахунок в Україні, то з'ясується, що курс має знаходитись на рівні 12 грн/дол. (302 млрд грн / 24,5 млрд дол. = 12 грн/дол.), пише "Фокус".

За даними видання, минула криза підтвердила справедливість цієї формули для України. Наприклад, у вересні 2008-го значення курсу за такою оцінкою складало 5,72 грн/дол. У грудні 2008-го - 7,14 грн/дол., а в березні 2009-го - 8,37 грн/дол. Звичайно, Нацбанк, продаючи валюту із резервів, впливав на значення курсу. Проте розрахункові показники дуже близькі до реальності.

Уникнути девальвації гривні, яка через значне скорочення держрезервів (мінус 7,2 млрд дол. за 2012 рік) та борги, які необхідно погасити у поточному році, нависла над економікою країни, можна у двох випадках.

Перший - суттєво скоротити обсяг готівки, тобто зробити українців біднішими і знекровити економіку. Другий - збільшити золотовалютні резерви: щоб втримати курс при нинішньому обсязі грошей в обігу, у Нацбанку на рахунках мають зберігатись близько 38 млрд дол., тобто стільки, скільки було до кризи. Нагадаємо, нещодавно перший віце-прем'єр Сергій Арбузов повідомив, що під час чергових переговорів з МВФ Україна сподівається на нову програму співпраці та фінансування в розмірі 10 мільярдів SDR (спеціальні права запозичення), що дорівнює близько 15 млрд доларів.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии