У Кіровограді презентовано восьмий випуск «Історичного календаря на 2013 рік»

Презентація видання відбулася в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського, де вісім років тому світ побачив перший примірник "Історичного календаря".

2401130403

Презентація була оповита теплою, душевною атмосферою та добрим гумором, напевно тому що святковий захід зібрав не просто кращих представників інтелігенції Кіровограда, а головних героїв видання, за плечима яких безцінний досвід та численні здобутки.

Організатор презентації, начальник управління інформаційної діяльності облдержадміністрації, яке опікується книговиданням та проектом "Історія рідного краю" Євгенія Шустер зауважила, що упродовж останніх років в області видано чимало цікавих книжок кіровоградських авторів, але найбільше усі завжди чекають на вихід "Історичного календаря".

- Ця книга стала в нагоді всім – журналістам, краєзнавцям, вчителям, бібліотекарям, всім, хто переймається долею та історією нашого краю. За її словами, нинішній випуск, як ніякий попередній, інформаційно наповнений цікавими новелами про відомих і талановитих єлисаветградців і не менш відомих сучасників-кіровоградців, які сьогодні теж були присутні на презентації.

- Герої новел історичного календаря – люди, які люблять бібліотеку, історію, краєзнавство, і слідкують за літературними новинками. - Ви своєю працею, своїм талантом, життям довели, що маєте бути відображені в новелах цього Календаря, - додала ведуча презентації.

Євгенія Шустер впевнена, що з кожним роком зазначене видання стає кращим. – На моїй долі, як чиновника, це п’яте видання – більше половини від усіх, що вийшли, і кожного разу ми для себе відзначаємо, що кожен новий примірник книги кращий за попередній.

Зі знаковою подією в літературному житті області учасників презентації привітав голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко.

- За майже три роки роботи в області я вперше у бібліотеці ім. Чижевського. Мені приємно зустрітися з духовною елітою обласного центру. Раніше у моєму графіку роботи завжди переважали господарські справи, - почав свій виступ очільник області. Андрій Ніколаєнко не приховував свого щирого захоплення після огляду експозиції відділу рідкісної книги. – Важко переоцінити духовні скарби, які відтворюють плинність часу, творіння людського розуму, яким немає ціни. Вони по-справжньому дають зрозуміти, відчути, осмислити хід історії, велич і талант багатьох поколінь.

- Нам є чим пишатись, і це не лише твори мистецтва, а наші люди - найбільший скарб і гордість Кіровоградщини, - впевнений Андрій Ніколаєнко. – Приємно, що в області вже протягом майже десяти років склалася добра традиція видавати "Історичний календар", де зібрано цікаву інформацію та дослідження про визначних кіровоградців. Особливо радує те, що випуск видання відбувся на початку року і тепер читачі зможуть від самого початку книги прослідкувати долю і життєвий шлях кожного ювіляра - героя новел, багато з яких є нашими сучасниками.

Як зазначив голова облдержадміністрації, про "Історичний календар" він добре начуваний, а книгу неодноразово бачив на робочому столі у Сергія Ларіна, який завжди з цікавістю і шаною ставився до історії Кіровоградщини.

Андрій Ніколаєнко висловив припущення, яке стало і побажанням об'єднати серію "Історичних календарів" у своєрідну краєзнавчу енциклопедію, яка міститиме сотні цікавих новел, досліджень, довідок про знакових особистостей. Ініціативу голови ОДА підтримав і голова обласної ради Микола Ковальчук, який до речі є одним із героїв нинішньої книги. – Влада Кіровоградщини пишається своїми людьми, і не лише віп-персонами, а й менш відомими ювілярами з районів та сіл, які прославляють область своїми здобутками і увійшли в збірку новел, - підкреслив Микола Ковальчук. Голова обласної ради подякував усім, хто виплекав видання – автору, координаторам з книговидання, фахівцям, які також працювали над Календарем. – Подякувати треба і Андрію Івановичу за ініціативу, адже практика свідчить, якщо Андрій Іванович щось обіцяє, то обов’язково дотримується свого слова. Тому енциклопедії бути.

Автору видання Володимиру Боську Андрій Ніколаєнко побажав творчих і професійних успіхів.
– Автор, який є справжнім ентузіастом, професіоналом краєзнавчої справи щоразу не втомлюється доводити, що Кіровоградщині є ким пишатись, а видання щоразу стає більш презентабельним, - відзначив керівник області.

Усім героям нинішнього видання голова облдержадміністрації побажав життєвих перемог і побільше знакових подій, які прославлятимуть Кіровоградщину у світі і про які напишуть іще багато книжок із серії "Історія рідного краю".

Автор Календарів Володимир Босько зізнався, що під час вивчення упродовж довгого часу історії краю його не залишає подив. – Колись натрапив на статтю в альманасі "Человек", в якій онук лауреата нобелівської премії Ігоря Тамма стверджував, що жодне місто в Російській імперії в кінці 19 століття - на початку 20 століття не дало такої кількості видатних імен як Єлисаветград. Вирішив це перевірити, виявилося – правда. Унікальність нашого міста і краю у тому, що тут живе надзвичайно велика кількість талановитих людей. Володимир Босько зізнався, що проект Календаря був двічі більший, але його довелось скорочувати через певні обмеження. Загалом видання вмістило понад 450 персоналій.

Учасники презентації – герої новел, зокрема, Валентина Сердюк, Юрій Матівос, Валентина Животовська, Володимир Шурапов, Андрій Іванко, Артур Будулатьєв, Валентина Бажан, Віктор Похиленко, Володимир Курбатов подякували Володимиру Боську за увагу до їхньої долі і честь потрапити на сторінки видання. Окремо слова вдячності прозвучали на адресу обласної влади - за підтримку саме таких видань, що виховують почуття патріотизму за рідний край.

Двоє ювілярів, які також потрапили до Календаря, головний редактор Центрально-українського видавництва Станіслав Янчуков та автор і ведучий телевізійної програми "Киньте все, гармошка грає!" Артур Будулатьєв зауважили молодому керівнику області, що Андрій Іванович на новій посаді свій перший публічний вихід присвятив саме бібліотеці і зустрічі з культурною громадою.
- Ми підтримуємо те, що Ви, тільки-но обійнявши посаду керівника області, викроїли час для зустрічі із видатними людьми, які представляють інтелігенцію області.

Директор бібліотеки Чижевського Олена Гаращенко повідомила, що книга доступна вже і для Інтернет-користувачів, які можуть вивчати нове видання на веб-сайті бібліотеки ім. Д.Чижевського.
Повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
1 просмотр в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул прокомментировал на странице в Facebook решение суда об отмене постановления Кабмина №780 от 11.10.2016. Оппозиционер отметил, что «Кабмином была установлена заниженная, не соответствующая реальности потребительская корзина, на основании которой определяется прожиточный минимум» и потребовал, чтобы прожиточный минимум был пересчитан в соответствии с реальным ростом тарифов и цен. 7 августа Киевский апел...
Промо
Есть два способа продать машину: через посредника и самостоятельно. В первом случае вы теряете 20-30% от стоимости, во втором — тратите много усилий и времени. Оптимальным вариантом, при наличии хотя бы небольшого запаса времени, будет самостоятельная продажа. 1. Подготовка машины к продаже Именно от товарного вида зависит насколько быстро вы найдете покупателя и какой будет итоговая цена продажи. Гораздо выгоднее немного потратиться на устранение бросающи...
Новости компаний
10 серпня у м. Мала Виска Маловисківського району відбудеться аграрне свято «Київстар Фест» Київстар вирушив у національний тур містами України, щоб особисто розказати малим фермерам про можливості мобільного додатку m-Agri*. Програмою туру буде охоплено 10 міст з 8 областей: Київської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької. «Ми розробили унікальний додаток для малих фермерів і тепер хочемо розпові...
Политические новости
Существующая система государственного управления неэффективна, парламент занимается законодательным спамом, и единственный способ перезагрузить систему – выборы по новым правилам. Об этом в эфире одного из телеканалов заявил глава политической партии «Основа» Андрей Николаенко. «На этот парламент возлагались большие надежды. Он пришел на постмайдановской волне, и во многом сформирован новыми людьми, но оказался наименее эффективным. Не зря об этом парламен...
Новости компаний
По данным статистики, более 50% выпускников бакалаврата в 2018 году не смогли сдать ВНО для поступления в магистратуру. И это не удивительно. Ведь, если на 1 курс поступают, в основном, выпускники школ, то в магистратуру, чаще, специалисты со стажем и опытом работы. Поскольку, именно наличие диплома магистра, зачастую, является одним из условий дальнейшего продвижения по карьерной лестнице. Сдача ВНО для них (например, иностранного языка), является достато...
Криминал
Під час відпрацювання прилеглої до місця злочину території наряд поліції охорони помітив хлопців, які почали тікати при появі поліцейського автомобіля. Підлітки переносили рюкзаки, у яких знаходились інструменти та майже 30 метрів кабелю. Напередодні, близько опівночі, наряд поліції охорони отримав повідомлення про спрацювання сигналізації цілісності повітряної лінії телефонного кабелю підприємства зв’язку у приватному секторі на околиці міста. Прибувши за...
Политические новости
На обласній конференції РУХУ НОВИХ СИЛ Кіровоградської області народний депутат Юрій Дерев’янко презентував свою президентську програму побудови неоекономіки, цифрової держави, прямої демократії та припинення війни. Делегати конференції одноголосно проголосували за підтримку кандидатури Дерев’янка на президентські вибори. "Ми, як їхали з Кривого Рогу в Кропивницький, — там на дорозі ями по коліна, люди полем об"їжджають, бо по цій дорозі не можливо їхати....
Общество
За підсумками першого півріччя 2018 року платниками Кропивницької ОДПІ сплачено до Державного бюджету 67,7млн.грн. військового збору, проти аналогічного періоду минулого року внесок на обороноздатність зріс на 14,6млн.грн. або 2,7 відсотка. Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 03 серпня 2014 року, платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Укр...
Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул написал на своей странице в Facebook: «Фашисты не вывезли столько чернозема, сколько его сейчас уничтожают рапсом, кукурузой и подсолнечником. В 2018 уже собрали рапса в 19 раз больше, чем в прошлом году. После засева этих технических культур поля должны восстанавливаться 4-6 лет. А у нас сеют каждый год… Такой «роскоши» по уничтожению плодородия собственной земли не позволяет себе ни одна страна Европы...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua