У Бобринці дали відсіч качиним тушкам нардепа Березкіна

25 січня 2013 року в Бобринці Кіровоградської області у приміщенні Центру дозвілля молоді відбулися громадські слухання членів територіальної громади Бобринця з приводу планів бізнес-імперії народного депутата-регіонала ( в недалекому минулому – бютівської «тушки») Станіслава Березкіна побудувати у передмісті районного центру мегакомплекс по вирощуванню качок на 5,5 мільйона штук. У цих слуханнях взяв участь і виступив перед громадою голова обласної організації ВО «Свобода», помічник-консультант народного депутата України Святослава Ханенка Олександр Ромащенко.

Ініціатором громадських слухань виступила районна асоціація фермерів та сільгоспвиробників, яка почала бити на сполох та інформувати бобринчан про негативні наслідки у першу чергу для навколишнього середовища та здоров’я мешканців Бобринця від подібних планів масляного олігарха Березкіна. Тривогу місцевих жителів ( інтереси яких в українському парламенті за іронією долі представляє саме Березкін) викликало обґрунтоване занепокоєння загрозам водних ресурсів, які у степовій зоні є вкрай обмеженими і потребують особливого раціонального використання. Для потреб мегакомплексу орієнтовно необхідно до 5,5 млн літрів води щодоби, тому місцеві жителі побоюються, що внаслідок масового буріння скважин вода піде з колодязів, зміліють джерела ставків, а єдина річечка Сугоклея, яка виконує ще й рекреативну функцію, перетвориться на багнюку зі зловонними запахами на всю округу. Ініціатори зібрання не сиділи склавши руки, а відвідали кілька подібних комплексів в інших регіонах України, зокрема у Кединій Горі на Черкащині, на Київщині, не забули і свинокомплекс Березкіна у Компаніївському районі. Скрізь хімія, неконтрольоване складування відходів, пряма загроза життєвому середовищу людей. Вигода від нібито створення робочих місць також є сумнівною. Як правило, на подібних технологічних виробництвах робочої сили використовується мало, висококваліфіковані спеціалісти і охорона привізні й працюють за вахтовим методом. Тому громада Бобринця виступила категорично проти означених бізнес-планів депутата-олігарха.

Запрошений на слухання голова обласної організації ВО «Свобода» Олександр Ромащенко у своєму виступі підтримав справедливі вимоги бобринчан і висловив думку, що місцева влада повинна відповідальніше ставитися до запитів і вимог громади, виконувати свої передвиборчі обіцянки, а не йти на повідку у грошовитих бізнесменів. Олександр Ромащенко повідомив присутніх про те, що у Бобринці, Кіровограді, Олександрії, Світловодську, Голованівську, Знам’янці почали працювати громадські приймальні народного депутата України, уповноваженого фракції ВО «Свобода» у Кіровоградській області Святослава Ханенка, які стануть дієвим механізмом взаємодії між владою і виборцями, допоможуть ефективно відстоювати інтереси територіальних громад. Необхідну допомогу і сприяння у боротьбі з аграрними олігархами можна одержати також і від Комітету Верховної Ради України з питань екології, який очолює свободівка Ірина Сех.

Наразі за матеріалами громадських слухань у Бобринці готується депутатський запит народного депутата України Святослава Ханенка, який буде оголошено на одному із перших засідань другої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

Прес-служба Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода»

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии