• Головна
  • Кіровоградщина – лідер за кількістю опорних шкіл в Україні
15:59, 6 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Кіровоградщина – лідер за кількістю опорних шкіл в Україні

Кіровоградщина – лідер за кількістю опорних шкіл в Україні

Згідно рейтингових показників Кабінету Міністрів України, Кіровоградщина має найбільшу кількість опорних шкіл у порівнянні з іншими регіонами країни. У області безпосередньо працює 76 опорних шкіл і 186 філій.

Про реформування мережі закладів загальної середньої освіти в регіоні розповів голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь, передає 0522.ua.

Тема опорних шкіл викликає в населення неоднозначне ставлення. Це зумовлено поширенням фейкової інформації про те,  що в деяких населених пунктах діти не матимуть можливості здобувати знання. Насправді мережа опорних освітніх закладів забезпечує учням рівні можливості доступу до якісної освіти, – відзначив очільник Кіровоградщини Андрій Балонь.

Робота зі створення опорних шкіл на Кіровоградщині розпочалась у 2016 році. Першими такі заклади з’явились у Олександрівському, Голованівському та Новоархангельському районах. Цей процес сприяв скороченню мережі малокомплектних шкіл і створенню оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти в Кіровоградській області.

Щодо переваг, модернізація дала такі результати:

  • середня наповнюваність класів на Кіровоградщині зросла з 13 учнів у 2015 році до 17 учнів у 2019 році;
  • кількість учнів, які перебували на індивідуальній формі навчання, скоротилася з 1804 учнів у 2015 році до 448 учнів у 2019 році.

Комунальний заклад «Олександрівське навчально-виховне об'єднання № 1» Олександрівської районної ради – один із прикладів успішної реалізації освітньої реформи. До складу НВО увійшло п'ять структурних підрозділів:

  • одна опорна школа – Олександрівська загальноосвітня школа I-III ступенів № 1;
  • чотири філії – Староосотська, Олександрівська, Новоосотська та Триліська.

З 2016 року до 2020 року кількість учнів у НВО зросла від 831 до 912 школярів. При цьому у 2019 році заклад зайняв 18 місце із 221 шкіл області за результатами середнього балу ЗНО.

Нагадаємо, на базі опорних або центральних шкіл навчаються діти з найближчих сіл і містечок. Школярів підвозять до освітнього закладу автобусами. У кожній опорній школі є сучасні кабінети фізики та хімії, лабораторії, комп'ютерний клас, мультимедійне обладнання, Wi-Fi і оновлена бібліотека. Окрім цього, опорні школи мають додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього процесу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кіровоградщина #освіта #школи #реформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...