У Кіровограді Героїв Крут вшанували ходою зі свічками

29 січня 2013 року біля двохсот патріотів України зі свічками в руках пройшли центральними вулицями обласного центру -- Шевченка, Великою Перспективною та Преображенською -- від пам’ятника Великому Кобзареві до монументу Богданові Хмельницькому. Так кіровоградці вшанували пам’ять полеглих під станцією Крути 95 років тому зовсім юних студентів київського університету імені Святого Володимира. Серед героїчно загиблих був і наш земляк Володимир Шульгин, вшанувати пам’ять про якого у назві однієї з вулиць Кіровограда патріотична громадськість міста вимагає від місцевої влади кілька років поспіль.htmlimage (5)

 У колоні учасників акції – члени та прихильники ВО «Свобода», молодіжних організацій «Сокіл» і «Студентська Свобода» та інших політичних та громадських організацій. Також до заходу долучились фанати місцевого футбольного клубу «Зірка».

На початку ходи його учасники поклали квіти до пам’ятника Кобзареві, запалили лампадки та пройшли містом, вигукуючи гасла : «Герої не вмирають – вмирають вороги!», "Герої загиблі під Крутами -- ви не забуті онуками!" та інші.

Завершився захід мітингом на площі ім. Богдана Хмельницького. Звертаючись до присутніх, голова обласної організації ВО «Свобода» Олександр Ромащенко наголосив: «На січневому полі під станцією Крути на Чернігівщині зійшлися дві сили: московсько-більшовицькі загарбницькі орди під керівництвом Муравйова та молоді українські хлопці, які боролися за своє право на вільне життя. Навала московського імперіалізму під комуністичною маскою зіштовхнулася з українськими спартанцями, які, не шкодуючи власного життя, стали на захист Києва і всієї України.

І хоча ця битва в боротьбі українського народу за незалежність була лише епізодом і майже не вплинула на подальший перебіг подій, але чин декількох сотень молодих українців, які жертвували власним життям задля своєї Батьківщини, переживе століття і назавжди буде записаний в історію українського народу. Наслідки поразки українських змагань за незалежність на початку минулого століття ми відчуваємо і зараз. Сьогодні Україна перебуває у стані глибокої внутрішньої окупації. Новітні муравйови засіли у кабінетах на вулиці Банковій і Грушевського. Вони ведуть наступ на Україну, визискуючи і грабуючи український народ, стираючи з підручників історичну правду про боротьбу за незалежність, викреслюючи імені українських героїв та замінюючи їх на прізвища окупантів та їх пособників.

Проте час не спинити. Українська нація поступово, але невпинно пробуджується. Чим більше шаленіють українофоби Табачніки, тим твердіше у свідомості народу вкорінюється розуміння, хто ж дійсно є нашими правдивими Героями.»

Наприкінці мітингу активістка «Свободи» Світлана Савчук заспівала пісню на слова Павла Тичини «Пам’яті тридцяти», присвячену Героям Крут.

Цим же героїчним сторінкам української історії буде присвячено захід, який відбудеться у Кіровограді 6 лютого 2013 року. Це буде 10-й, ювілейний концерт «Монотипія духу, або легенда про студентське військо». Захід відбудеться у Кіровоградському міському Будинку вчителя о 17.00годині.

htmlimage (4)

 htmlimage (3)

 htmlimage (1)

 htmlimage

 Прес-служба Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода»

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии