Архієпископ Боголєп повідомив спостерігачам ОБСЄ про захоплення храмів на Кіровоградщині

Архієпископ Боголєп повідомив спостерігачам ОБСЄ про захоплення храмів на Кіровоградщині

12 лютого архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп зустрівся зі спостерігачами ОБСЄ в Україні Хуаном Марією Кастрійон і Михайлом Пановим.

Про це повідомляє прес-служба Олександрійської єпархії УПЦ, передає 0522.ua.

Учасники зустрічі, яка відбулася в канцелярії Олександрійської єпархії, обговорили актуальні питання життя релігійних громад в регіоні, випадки порушення прав віруючих УПЦ і особливості взаємин з державними органами влади.

У тому числі правлячий архієрей єпархії повідомив представникам ОБСЄ про незаконну перереєстрацію релігійних громад УПЦ в ПЦУ в селах Бірки та Чечеліївка, запропонувавши спостерігачам всебічний і об'єктивний аналіз ситуації, що склалася і підкресливши необхідність широкого резонансу даної проблеми. На переконання ієрарха, мова йде саме про рейдерські захоплення.

У свою чергу, представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ запевнили в неупередженому та об'єктивному відображенні піднятих проблем в звітах їх організації.

Також сторони висловили бажання продовжити діалог і співробітництво в напрямку недопущення порушення прав віруючих і релігійного законодавства.

Як повідомляв 0522.ua., Кіровоградська обласна державна адміністрація без згоди і будь-якого повідомлення віруючих таємно перереєстровувала дві релігійні громади Олександрійської єпархії Української Православної Церкви. Архієпископ Боголєп закликав усіх священиків УПЦ перевіряти стан своїх громад в ЄДР, оскільки «в якийсь момент може виявитися, що громада перереєстрована».

Олександрія храм ПЦУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии