• Головна
  • Реалізація права на спадщину: Розвіювання фейків
12:03, 19 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Реалізація права на спадщину: Розвіювання фейків

Реалізація права на спадщину: Розвіювання фейків

З року в рік у засобах масової інформації з’являється та жваво обговорюється неправдива інформація, що з 1 листопада або 1 березня «поточного року» не можна оформити спадщину чи договір дарування.

Розвіюємо міфи із заступником начальника Південно – Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Андрієм Грималюком.

Ось і цього року різноманітні сайти почали розповсюджувати фейк. Таким чином, людей переконують в необхідності оформлення спадщини чи договору дарування негайно, адже потім єдиний вихід буде купівля, інакше майно відійде в «руки» державі. Ці сайти посилаються на постанову Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 № 231, що нібито забороняє визначити оціночну вартість рухомого і нерухомого майна, яка необхідна для того, щоб продати, подарувати або передати в спадок майно.

Виходячи з наданої інформації різних ресурсів, можна дійти висновку про те, що інститути дарування та спадкування можуть зникнути. Таким чином, пересічні громадяни будуть позбавлені інструменту для реалізації своїх прав. Однак, ті хто оприлюднював таку інформацію, явно не розраховували, що будь-який пересічний громадянин на сьогоднішній день має можливість перевірити висвітлені дані.

Крім того, громадянам варто пам’ятати, що згідно з нормами податкового законодавства спадкоємці першої та другої черги при оформленні спадщини та посвідченні договору дарування не платять жодних податків.

На сьогодні,  вищезазначена Постанова не має юридичної сили і питання щодо неможливості вступити в спадщину чи укласти договір дарування не порушує, адже втратила чинність ще в липні 2015 року.  

Тобто, такі гучні, безпідставні заяви не інакше як штучно створена паніка, яка розрахована на людей, які є юридично необізнаними та не орієнтуються у чинному законодавстві. Тому, в подібних ситуаціях краще звертатися за професійною консультацією та допомогою до юристів, зокрема, до Південно – Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), яке знаходиться за адресою: місто Кропивницький, вулиця Дворцова 6/7,  телефон (0552) 35-66-30.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький. юстиція #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...