• Головна
  • У Кропивницькому створили Ґендерний портрет міста
14:05, 19 лютого 2020 р.
Надійне джерело

У Кропивницькому створили Ґендерний портрет міста

У Кропивницькому створили Ґендерний портрет міста

Місцевому політикуму та громадськості обласного центру  презентували підсумки громадської ініціативи «Європейська хартія рівності в дії», спрямованої на формування конкретних механізмів реалізації політичного кроку із приєднання Кропивницького до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Про це йдеться на сайті міської ради міста Кропивницького, передає 0522.ua.

У роботі круглого столу взяла участь заступниця міського голови Кропивницького  Наталія Дзюба, депутатки міської ради Катерина Шамардіна та Валентина Яремчук, депутат міської ради Олег Краснокутський, працівники виконавчих органів та активісти громадських організацій обласного центру.

Наталія Дзюба  привітала громадськість із завершенням важливого етапу роботи.

- Переоцінити важливість виконання цієї роботи складно і важко, - відзначила  посадови ця. - Адже ми бачимо, що в тих містах, де просувається і працюють засади ґендерно - орієнтованого  бюджетування, змінюються не тільки  підходи до написання галузевих програм соціально – економічного розвитку, а й докорінно змінюється власне система  підходів до формування концепції розвитку громад.

Цифри і факти, їх аналіз, що містить розроблений документ презентувала учасникам круглого столу координаторка ініціативи «Європейська Хартія рівності в дії» Алла Волошина. Зібрані матеріали наочно демонструють ґендерні тенденції у таких сферах, як  демографія, політика та публічне управління, охорона здоров’я, правопорушення та домашнє насильство, міграція, освіта.

- «Гендерний портрет міста Кропивницького»  став логічним кроком, що базувався на попередньо досягнутих міською радою Кропивницького результатах: створенні Міжфракційного депутатського об’єднання ,,Рівні можливості” та приєднанні міської ради Кропивницького до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Це практичний інструмент, який варто використовувати під час формування програм соціально-економічного розвитку нашого міста. Він буде корисний і депутатам, і працівникам місцевого самоврядування, і громадським активістам, і підприємцям. Документ містить також методологію, на яку можна спиратися під час написання гендерних профілів інших міст і регіонів України», - зазначила координатора проекту  Алла  Волошина

Після обговорення результатів дослідження було ухвалено принципове рішення щодо створення робочої групи, яка зосередиться на алгоритмі впровадження засад ґендерно- орієнтованого  бюджетування  на прикладі інвентаризації та доопрацювання 2-3 цільових програм.

- Я переконана, що маючи підтримку депутатського корпусу та громадськості ми будемо рухатись далі на шляху формування конкретних механізмів для  реалізації та імплементації Хартії в громаді Кропивницького,- підбила підсумок результатів зустрічі Наталія Дзюба.

Нагадаємо, реалізація ініціативи стала можлива за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, яке підтримала спільну діяльність Асоціації міст України (АМУ) та проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), що впроваджує в Україні  Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #Гендер #статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...