• Головна
  • Кіровоградщина: Звернення від учасників ЧАЕС вирішено позитивно
15:59, 21 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Кіровоградщина: Звернення від учасників ЧАЕС вирішено позитивно

Кіровоградщина: Звернення від учасників ЧАЕС вирішено позитивно

Сьогодні, у Кропивницькому відбулося засідання обласної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Про це йдеться на сайті Кіровоградської ОДА, передає 0522.ua.

На засіданні розглянуто низку питань, що стосувалися, зокрема, встановлення чи підтвердження певного статусу, видачі посвідчень нового зразка чи внесення змін до раніше виданих посвідчень.

Рішенням комісії трьом жителькам Кіровоградщини (з Новоукраїнського району та обласного центру) встановлено статус дружин померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. З відповідним поданням до обласної комісії звернулись Новоукраїнська райдержадміністрація та виконавчий комітет Фортечного району міста Кропивницького. Померлі у 2019 році чоловіки мали статус учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії.

Двом чорнобильцям (з Олександрії та Світловодська), які з 1992 року мають статус ліквідаторів 1 категорії, на підставі експертних висновків та довідок МСЕК про те, що їм встановлена 1 та 2 групи інвалідності, що пов’язана з роботами із ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, встановлено статус учасника ліквідації 1 категорії з видачею відповідного посвідчення.

Також обласна комісія розглянула питання про заміну посвідчень на нові зразки двом учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, які мешкають у Світловодську та Кропивницькому. Один із них – переселенець з Донецької області, має інвалідність, пов’язану з виконанням у 1987 році обов’язків військової служби щодо ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Посвідчення нового зразка також отримають дві жительки Олександрії. Одна за статусом – потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (у травні 1986 року була евакуйована з міста Чорнобиля), має 2 групу інвалідності, пов’язаної з впливом на її здоров’я наслідків аварії на ЧАЕС, інша – має статус учасника ліквідації ядерних аварій.

Цей статус їй було встановлено у травні 2005 року, відповідно до рішення Олександрійського міськрайонного суду, що визнав позивачку особою, яка має право на пільги та компенсації як така, що брала участь в ядерних випробуваннях. На підставі рішення суду обласною комісією із спірних питань встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, в ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (протокол № 5 від 18 квітня 2005 року), заявниці було встановлено статус учасника ліквідації ядерних аварій 3 категорії та видано відповідне посвідчення.

На засіданні обласної комісії також розглянуто ряд інших питань. По всіх із них прийнято позитивні для заявників рішення, у тому числі й у тих випадках, коли певні аспекти викликали обговорення та дискусії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #ЧАЕС #звернення #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...