• Головна
  • У Кропивницькому зібралися профспілки області
15:27, 27 лютого 2020 р.
Надійне джерело

У Кропивницькому зібралися профспілки області

У Кропивницькому зібралися профспілки області

Сьогодні, 27 лютого, відбулося І засідання Ради Федерації профспілок Кіровоградської області.

Про це повідомляє кореспондентка 0522.ua.

На засіданні йшлося про виклики та загрози профспілковому руху та завдання профспілок в сучасних умовах.

Голова ФПО Максим Баланенко зазначив, що незважаючи на негативні явища в економіці держави, профспілкам спільно із соціальними партнерами вдалося уникнути масових звільнень працівників та забезпечити ріст середньомісячної зарплати більш як на 16%.

У Кропивницькому зібралися профспілки області, фото-1

На противагу державному стану в області розвивається соціальний діалог на всіх рівнях. Укладено і діє 1974 колективних договорів, якими охоплено 86,7 штатних працівників (найвищий рівень серед областей України). Працює обласна тристороння соціально-економічна рада.

Проте є ще багато невирішених проблем. В області залишаються високими чисельність безробітного населення - 47 тис. осіб і рівень безробіття - 11,2 відсотка. За останніми статистичними даними кожен четвертий працівник у звітному році отримував зарплату нижче рівня фактичного прожиткового мінімуму (в Україні цей показник удвічі нижчий). Не дивлячись на ріст середньої зарплати область продовжує залишатись в аутсайдерах серед областей України і займає 5 місце знизу. Не вдалося повністю ліквідувати борги із заробітної плати.

Вказані проблеми серед першочергових в діяльності ФПО були окресленні нещодавно на VII Конференції. Однак реалізація намічених заходів опинилася під загрозою зриву через проведення Урядом антисоціальних реформ, урізання державних соціальних програм і гарантій, руйнування системи державного соціального страхування і соціального захисту населення.

До речі, Максим Баланенко зазначив, що завдяки акціям протесту і зверненням удалося припинити турборежим щодо прийняття урядового законопроекту «Про працю». Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження у справі за позовом ФПУ про відкликання законопроекту «Про працю». Та головне не зупинятися і бути готовими до активних дій.

Під час засідання Ради було виконано приємну місію: підписано Угоду про співпрацю між ФПО та відділенням НСПП в області.

У цьому році профспілковому руху Кіровоградщини виповниться 115 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #роботодавці #Рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...