Колегія облдержадміністрації розглянула питання фінансово-бюджетної дисципліни в області у 2012 році

Інформуючи про стан фінансово-бюджетної дисципліни за минулий рік начальник держфінінспекції в області Олег Солтисюк, відзначив значне зменшення кількості перевірок, як того і вимагав Президент України. При цьому Олег Йосифатович зауважив, що на якість проведених інспекцій даний факт жодним чином не вплинув.

Він наголосив, що ціль роботи держфінінспекції – не лише встановити і зафіксувати на папері фінансове порушення, а всіма можливими законними шляхами домогтися усунення цих порушень шляхом відшкодування коштів у бюджет. Так, за словами Олега Солтисюка, у минулому році було відшкодовано більше 31 млн. грн. і робота ця іще триває – підкреслив він.

Він звернув увагу на досить поширений прикрий факт, коли бюджетні установи не дотримуються належних тендерних процедур, передбачених законодавством. І ціна питання таких порушень сягає понад 19 млн. гривень. За словами Олега Солтисюка, обласна держфінінспекція попередила витрачання державних коштів на закупівлю товарів, робіт та послуг шляхом відміни торгів та розірвання договорів на загальну суму понад 78 млн. грн.

Далі начальник держфінінспекції в області більш детально зупинився на конкретних випадках за окремими галузями, де були виявлені фінансові порушення.

Освіта і наука. Як розповів Олег Солтисюк, у минулому році інспектори обласної держфінінспекції перевірили 5 кіровоградських вишів, там загалом, як він констатував, ситуація нормальна, хоча не без порушень, звісно, але лише в межах арифметичних помилок у веденні бухгалтерії.

Начальник обласної держфінінспекції порушив питання доцільності функціонування навчально-виховного комплексу Кіровоградської міської ради. Адже за відсутності державного і комунального замовлення на спеціалістів у 2010 і 2011 роках із міського бюджету було профінансовано для цього закладу більше 1 млн. грн. Більше того, за словами Олега Солтисюка, 254 тис. грн. було сплачено за навчання студентів-контрактників.

І у випадку із Шостаківською школою-інтернатом, який для прикладу навів далі Олег Солтисюк, питань також виникає чимало. Там виявлено цілу низку порушень: незаконно нараховані виплати заробітних плат у розмірі 95 тис. грн., і завищені ціни на ремонт, на закупівлю фруктів чомусь консервованих та ще й іноземного виробництва. А окрім цього, школа отримала гуманітарну допомогу, та тільки як виявилося, через завеликий розмір одягу скористалися нею не її вихованці, для яких вона і призначалася, а тамтешні працівники.

Соціальний захист – призначання пенсій чорнобильцям.
Олег Солтисюк зазначив, що в області зареєстровано 5641 особа, постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Для призначення пенсій ліквідаторам І категорії мають бути відповідні експертні висновки Дніпропетровської регіональної міжвідомчої експертної комісії, де зазначено, що захворювання пов’язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС. При перевірках протягом минулого року встановлено 104 випадки, коли дані, що містяться в пенсійних справах тут, в області, не підтвердилися висновками Дніпропетровської комісії, що свідчить про підробку документів. Відтак, більше 10 млн. грн. потрапили до кишень так званих чорнобильців. Олег Солтисюк зауважив, що обласний пенсійний фонд проводить значну роботу щодо повернення цих коштів, зрозуміло, у судовому порядку.

Соціальний захист – робоче місце для інваліда. Начальник держфінінспекції в області повідомив, що ревізія Кіровоградського відділення Фонду соціального захисту інвалідів показала порушення в освоєнні кількасот тисяч гривень, виділених на створення робочих місць саме для цієї пільгової категорії. Ці кошти Фонд у вигляді позики передав ТОВ «Консалтинг ЛТД» з численними порушеннями чинного законодавства, а саме за відсутності бізнес-плану, прайс-листів, комерційних пропозицій для обґрунтування вартості, майна на балансі, що мало виступати гарантією повернення позики, відсутності страхування майна від усіх страхових ризиків та відсутності ліцензій від МОЗ України на провадження медичної діяльності. Згодом фірма ця взагалі була ліквідована. І лише після ревізії, аж у ІІІ кварталі минулого року Фонд відзвітував про створення 6 робочих місць. Цим випадком займаються правоохоронні органи.

Житлово-комунальне господарство
Олег Солтисюк розповів про виявлені випадки встановлення економічно-необґрунтованих тарифів у Долинській та Олександрії. Держфінінспекція, за його словами, подала пропозицію місцевій владі зазначених територій переглянути завищені тарифи.

Що стосується відшкодування різниці в тарифах, Олег Солтисюк розповів про порушення, що зафіксовані на підприємстві ТОВ «Світловодськпобут» (Світловодськ), яке включило в розрахунок на отримання субвенції адміністративні витрати у завищеному розмірі і КП "Теплоенергетик" (Кіровоград), де безпідставно завищено обсяг заборгованості в різниці в тарифах для отримання субвенції.

Є зауваження у Держфінінспекції і до роботи у сфері освоєння державних коштів служби автомобільних доріг та облавтодору, що завищували вартість ремонтних робіт – а в результаті це призвело до порушень на 6 млн. грн.

Для пояснення фактів, озвучених керівником державної фінансової інспекції в Кіровоградській області, слово отримали керівники Світловодського та Олександрійського міськвиконкомів, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко, директор регіонального Фонду соціального захисту інвалідів Геннадій Чорний та інші. Одні із доповідачів визнали провину відповідальних за використання коштів, зсилаючись на незнання норм законодавства, чи інші об’єктивні, на їх погляд, причини, інші - не погоджуються з висновками фінінспекції щодо вчинення порушення, що намагаються нині довести у судовому порядку.

Як з'ясувалося, претензії до керівництва Шостаківської школи-інтернату були не лише у контролюючих органів, і не лише у минулому році. Низку докорів очільнику департаменту висловила заступник голови облдержадміністрації Галина Пастух, яка іще у 2010 році наголошувала на питанні відповідності директора закладу займаній посаді. - Як були недоліки у роботі школи два роки тому, так нічого і не змінилося, - зазначила Галина Пастух. Куратор гуманітарної галузі зажадала від керівництва департаменту посилити контроль за ввіреними йому закладами. Не задовольняє обласне керівництво і якість роботи регіонального Фонду соціального захисту інвалідів. - Фонд бездієвий. З цим погоджується і столичне керівництво Фонду, яке винесло догану керівнику кіровоградської філії. Про це свідчить і результати перевірки фінансової інспекції, - зазначила Галина Пастух.

Обґрунтованість тарифів на житлово-комунальні послуги, що стали об’єктом перевірок інспекції, намагалися довести очільники Олександрії та Світловодська. Посадовці запевнили, що місцева тарифна політика відповідає вимогам часу і є економічно обґрунтованою.

Своє слово сказав і голова облдержадміністрації. Андрій Ніколаєнко переконаний, що варто лише раз показово покарати тих, хто допускає фінансові порушення під час освоєння бюджетних коштів, як ситуація може раптово і докорінно змінитися. Контролювати усунення виявлених порушень має не лише держфінінспекція, а й керівники територій, де це трапилося. Подібний контроль має здійснюватися відкрито і прозоро за участі засобів масової інформації, - неодноразово наголосив Андрій Іванович. Очільника області обурює той факт, що більшість порушень, які виявляють ревізії держфінінспекції повторюються із року в рік і вже мають системний характер. Є центр підвищення кваліфікації, де необхідно відпрацьовувати допущенні помилки у веденні бухгалтерії і підвищувати свій кваліфікаційний рівень тим працівникам бюджетних установ, які ведуть цей напрямок роботи, - наголосив голова облдержадміністрації.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
19 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Современный бесконтактный термометр для измерения температуры тела и окружающей среды – весьма полезное приспособление, которое должно быть в каждом доме. С его помощью Вы с легкостью и за считанные секунды измерите температуру тела члена семьи. Но также устройство позволит узнать и температуру любой поверхности, предмета: стены, еды, воды. Каждый термометр инфракрасный бесконтактный, представленный в нашем магазине прошел тщательный отбор и гарантирует вы...
Политические новости
22 сентября в Киеве прошел съезд партии "Основа". Делегаты утвердили новую программу партии и определились с кандидатом от «Основы» на президентских выборах. Съезд проходил в формате круглого стола. Главными целями развития страны партия определила безопасность Украины, ее экономическое развитие, использование геополитического положения Украины как моста между Европой и Азией, стимулирование развития технологий и повышение качества жизни граждан. «Страну н...
Происшествия
23 вересня о 15:30 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автошляху Устинівка – Долинська біля с. Березуватка Устинівського району сталась дорожньо-транспортна пригода за участі двох легкових автомобілів ВАЗ. У результаті – троє осіб загиблих та троє постраждалих були заблоковані у понівечених автомобілях. Рятувальники 22-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Устинівка за допомогою спеціального обладнання деблокували постраждал...
Новости компаний
Умный зонт Up-brella – это обратный зонт или, как многие его называют, зонт наоборот. Он является новинкой этого года.Конструкция очень необычная и удивит многих. Зонт складывается мокрой стороной вовнутрь. Ваша одежда, салон автомобиля, коврик в коридоре всегда будут сухими и чистыми. Благодаря такой конструкции, зонт можно раскрыть сразу же при выходе из автомобиля, а закрыть при входе в помещении в самый последний момент. Вы не должны будете мокнуть под...
Новости компаний
Уже совсем скоро, 7 октября, все учителя страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок учителю, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны, функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ем...
Политические новости
Внефракционный народный депутат и экс-глава политсовета партии «За життя» Евгений Мураев принял решение о выходе из этой политической силы после того, как побывал на совещании избирательного штаба президента на Банковой. Об этом сообщил источник СМИ в сети интернет. По словам источника, Мураев прибыл на Банковую, как обычно, вечером, между 21:00 и 22:00. В это время там как раз проходило совещание с участием людей из предвыборного штаба президента. «Мураев...
Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: