• Головна
  • На Кіровоградщині окреслили механізми захисту трудових прав громадян
11:44, 1 березня 2020 р.
Надійне джерело

На Кіровоградщині окреслили механізми захисту трудових прав громадян

На Кіровоградщині окреслили механізми захисту трудових прав громадян

Про нові виклики пов’язані із загрозою масових скорочень працівників, першочергові завдання щодо правового захисту громадян, посиленні громадського контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про працю йшлося під час засідання Ради Федерації профспілок області.

Про це повідомляє Координаційний центр з надання правової допомоги у Кіровоградській області, передає 0522.ua.

У засіданні взяв участь директор Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області Леонід Кропліс.

Кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. На Кіровоградщині працюють чотири центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Регіональний центр, Голованівський місцевий центр, Кропивницький місцевий центр, Олександрійський місцевий центр, а також 18 бюро правової допомоги.

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

  • надання правової інформації;
  • консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
  • Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Це: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Нагадуємо, що 20 серпня 2019 року був підписаний Меморандуму про співпрацю між Регіональним центром з надання БВПД у Кіровоградській області та Федерацією професійних спілок області. Метою Меморандуму  є консолідація зусиль сторін, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод людини. Зокрема, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань захисту трудових прав громадян, а також важливим є перенаправлення профспілками громадян, які потребують представництва інтересів у судах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Допомога #право #юрист
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...