Суб‘єктам інвестиційної діяльності надається державна підтримка

З 1 січня 2013 року набрали чинності закони України направлені на стимулювання розвитку інвестиційної діяльності в Україні.

Це, зокрема, Закон України від 06.09.2012 №5205-VI „Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць”, Закон України від 06.09.2012 №5211-VI „Про внесення змін до розділу ХХ „Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб‘єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки”,  а також Закон України від 06.09.2012 №5210-VI „Про внесення змін до Митного кодексу України”.
Звертаємо увагу суб‘єктів інвестиційної діяльності на пільги передбачені вищезазначеними законодавчими актами:
- з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2017 року прибуток, отриманий від реалізації інвестиційних проектів, оподатковується за ставкою 0%,  з 1 січня 2018 по 31 грудня 2022 року - 8%, з 1 січня 2023 року - 16%;
-  до 1 січня 2018 року – звільняються від сплати ввізного мита при ввезенні в митному режимі імпорту та митну територію України обладнання і комплектуючих виробів виключно для реалізації інвестиційних проектів, за певних умов, визначених законодавством;
- з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2022 року при ввезенні такого устаткування з оформленням митної декларації, за власним бажанням можуть видавати митному органу податковий вексель „імпортного” ПДВ, визначеного в митній декларації, зі строком погашення на 60-й календарний день.
Нагадуємо, що з метою уникнення ризикових ситуацій під час ведення господарської діяльності нещодавно податковою службою  було запроваджено новий сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями – надання правової оцінки інвестпроектів на наявність податкових ризиків, який допомагатиме  уникати ризикових ситуацій через невірне тлумачення національного законодавства іноземними підприємцями.
Крім цього, при Міністерстві доходів і зборів буде утворено Інвестиційну Раду, яка працюватиме як консультативно-дорадчий орган. До її складу увійдуть керівники та провідні фахівці Міністерства, представники бізнес-асоціацій,  топ-менеджери національних та зарубіжних компаній. У Раді буде утворено кілька робочих груп, які займатимуться питаннями покращення інвестиційного клімату, податків та митних зборів, законодавчими пропозиціями. За результатами вивчення своєї тематики робочі групи надаватимуть рекомендації щодо усунення існуючих недоліків та перешкод для бізнесу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі